Xbox nebo playstation? Rozdíl?

Anonymní
10.10.19 14:01

Xbox nebo playstation? Rozdíl?

Ahoj :mavam:
Mohl by mi někdo vysvětlil, jaký je rozdíl mezi těmito konzolemi? Dcera si to přeje k Vánocům, Ale já vůbec nevím, co z toho pořídit :nevim: nevyznám se v tom a nemáme nikoho, kdo by nám poradil. Možná si něco někdy zahraju i já :oops: vůbec nevím jaký je mezi tím rozdíl.
Dcera ještě neví, že to dostane, proto anonym, kdyby mi sem náhodou vlezla :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13426
10.10.19 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:
Mohl by mi někdo vysvětlil, jaký je rozdíl mezi těmito konzolemi? Dcera si to přeje k Vánocům, Ale já vůbec nevím, co z toho pořídit :nevim: nevyznám se v tom a nemáme nikoho, kdo by nám poradil. Možná si něco někdy zahraju i já :oops: vůbec nevím jaký je mezi tím rozdíl.
Dcera ještě neví, že to dostane, proto anonym, kdyby mi sem náhodou vlezla :oops:

hmmmm, to mas tezky. Oboje jsou konzole, oboji funguje cca stejne dobre.

Ja bych se ridila podle toho, jake na tom chce hrat hry. Jsou hry, ktere se daji hrat jenom na jedne z nich, tak podle toho bych se rozhodla. Ja osobne vlastnim obe, ale pokud bych se musela rozhodnout jenom pro jednu, asi bych si priklanela spis k te PS4. Nicmene, neprohloupis ani s jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
10.10.19 14:25

Dle mých zkoumání je xbox one x nejvykonnější konzole současnosti. A hlavně proti PlayStation je tam více takových těch nenásilných her, i když i tak je to bída. Ale dá se sehnat. Máme ZOO Tycoon, Jurassic World, nějaké Disneyovky, Aven Colony, Cities Skylines, Dragons od Dreamworks, nějaké závodní (Forza Horizon 4 a Forza Motorsport 7), pak nějaký jezdecký simulátor (koně), dohromady asi 11 her. Za mě spokojenost, fakt to fachčí super, máme projektor a je to jako realita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
10.10.19 14:29

Tady máš třeba srovnání:
https://www.techmaster.cz/…ole-je-lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:29

Dcera chce hlavně the sims. :roll: Do obou se kupují hry nebo se nějak stahují?

• Nahlásit
  • Citovat
5024
10.10.19 14:32
@Anonymní píše:

Většina her se dá koupit tak i tak, děti dávají přednost krabicovým, pro ten pocit, že něco „mají“, ale některé se dají jen stáhnout - koupit. The Sims jsou i pro Xbox. Pokud chceš výkon který ještě nějaký ten pátek vydrží, sáhni po Xboxu One X.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
10.10.19 14:33

Já jsem toto řešila loni před Vánocemi, četla jsem recenze, zkušenosti a taky přemýšlela nad hrami a myslím, že jsme neprohloupili. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
10.10.19 14:34

Jo Xbox má nižší hlučnost, což je fajn. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13539
10.10.19 14:37
@Anonymní píše:

The sims sem měla na xboxu, daj se jak stáhnout, když si koupí ten kredit, nebo je můžeš koupit (akorát teď tuším, že na nový xbox už se budou jenom stahovat, protože nemá mít ten vstup pro disky). Ale musím teda říct že ovládání na ty simiky je hrozný, ty se daj hrát snad jenom na počítači. Já to po pár hrách vzdala a zas sem je prodala, přitom driv na pc sem je hrála celé dny :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
10.10.19 14:41
@Kriss Tina píše:
The sims sem měla na xboxu, daj se jak stáhnout, když si koupí ten kredit, nebo je můžeš koupit (akorát teď tuším, že na nový xbox už se budou jenom stahovat, protože nemá mít ten vstup pro disky). Ale musím teda říct že ovládání na ty simiky je hrozný, ty se daj hrát snad jenom na počítači. Já to po pár hrách vzdala a zas sem je prodala, přitom driv na pc sem je hrála celé dny :D

Tak obecně se musí říct, že plno her se hraje jinak na PC a na konzoli, mě třeba irituje ZOO Tycoon, přitom na počítači se to hrálo skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 14:44

Ještě by možná za zmínku stálo Nintendo Switch. Hardwarově je sice slabší, ale pořád hry vypadají dobře. Sims sice nemá, ale má spoustu jiných her pro lecou rodinu, v tomhle Nintendo vždy vedlo. A dá se použít i jako přenosná konzole, jak už název napovídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6349
10.10.19 14:51

Obě jsou dost podobné.
PlayStation má určitě lepší ovladač. Má touchpad, reprák. Takže fajn pro vášnivé hráče GTA a závodních her :mrgreen:
Ale Xbox má zase výrazně levnější a lepší různá členství. Takže má třeba GamePass kde je přes stovku her a každý měsíc se přidávají. Takže je to ideální pokud člověk nechce investovat do her (já díky tomuto zjistila že ZOO tycoon se fakt mizerně vláda a kupovat to nebudu, přišla jsem na hry který fakt chceme s který ne a nekupovala jsem je naslepo).

Ale když se to vezme kolem a kolem oboje je dost podobný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
10.10.19 14:53

Ahoj :mavam: nejzásadnější rozdíly jsou ceny - ve všem. xbox je levnejší varianta pro ty, co si nemůžou dovolit PS (jak konzoli samotnou, tak i hry).
Myslím, že dcerka se v tom nevyzná, ale když koupíš PS a ona to řekne klukům ve škole, budeš nejbožejší rodič pod sluncem :P

Já hraju The Sims 4 na PC (lepší ovladatelnost) a přítel mi ho koupil i na PS :) Ten by ti to řekl jasně, xbox je pro trapáky :D Osobně beru konzole spíš na nějaké „střílečky, autíčka a skákací kofoláky“. Kvůli simíkům bych ho nepořizovala.

Příspěvek upraven 10.10.19 v 14:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2601
10.10.19 14:54

Když jsem to loni srovnával, vyšel mi jako lepší PS4. Navíc mi přijde, že na něj vychází i více exkluzivních her.
Ohledně her - kupuješ krabice s nosiči nebo stahuješ digitální kopie z oficiálního obchodu.
S nelegálními kopiemi her nepočítej, na konzole je to dost složité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
10.10.19 14:56

Jednoznačně jsem pro PS4 :) A pokud člověk nekupuje novinky, tak po pul roce až roce od vydaní se dají hry koupit i kolem 500,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama