Z hodné holčičky ďáblík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 05.03.18 01:52
Z hodné holčičky ďáblík

Ahojky. Nikdy jsem s tříletou dcerou neměla problémy, ale poslední dobou jí asi posedl démon nebo já nevím. Přijde za mnou, že něco chce. Pustit pohádku nebo třeba podat hračku, na kterou nedosáhne a když třeba něco dělám a řeknu počkej chviličku, protože mám třeba špinavé ruce od přípravy jídla nebo něco tak začne neodbytně já chci pohádku, pojď mi pustit pohádku. Tak znovu zopakuju počkej, dodělám to a pustím ti to. Tak začne znovu a k tomu po mě začne skákat, škubat mě za triko a když na ní zvýším hlas, ať toho okamžitě nechá tak začne vztekle ječet na celý barák, práskne sebou na kolena a vzteká se. Nebo když neudělá toto tak začne po mě řvát, že to chce pustit hned. To samé i u jiných věcí když řeknu ne a nedostane co chce nebo to není hned. Když třeba něco chce a já si musím odskočit nutně na WC tak mi málem serve kliku a vztekle mlátí do dveří. Nebo její další specialita je začít vší silou vztekle pištět, že jí musí slyšet o tři patra nad náma a nepřestane ani za nic. Zkoušela jsem už co se dá. Hezký vysvětlovat, že toto se nedělá, že to dělají jen zlé děti a až půjde do školky teď v září tak by si s ní děti nechtěly hrát kdyby se tam tak chovala. Tak samo jsem jí nabízela ať mi jde třeba pomoct a budu to mít rychleji a tím pádem bude mít rychleji co chce. Bez úspěchu. Stejně tak už jsem zkoušela za tohle chování i zařvat, dát do pokoje ať se uklidní a pak přijde, ignoraci, zákaz… A vrchol byl když přišla k našemu hlodavčímu mazlikovi a schválně mu bránila se schovat do jeho domku a schválně do něj strkala rukou, takže vyděšeně řval jak na lesy. Když jí říkám přestaň, to nesmíš a chtěla jí od něj vzít pryč tak začla zase se vztekat a normálně se po mě ohnala a praštila mě. To už mě chytl rapl a normálně jsem jí ohla přes koleno, sundala kalhoty a dostala na holou. Jenže už to je vážně na palici. Nic na ní nezabírá, když už tak za půlhodiny stejná scéna a obvzlášť venku a v obchodě je to chuťovka. Začala to dělat z ničeho nic zhruba před měsícem. A já už normálně nevím co s ní. Po dobrém to nejde, po zlém taky ne. Minule vzteky poškrábala zeď, rozbila si pár hraček nebo mi švihne mobil na zem a začne po něm šlapat, ale to už dostala na zadek. Pozornosti má dost, já jsem s ní 23/7 a i manžel jak příjde z práce se jí hodně věnuje, hraje si s ní, celý víkend si s ní hraje a blbne atd. Prosím rady a tipy co platí na záchvaty vzteku, protože už jsem na pokraji toho jí prostě strčit pod studenou sprchu. Neplatí na ní ani manžel. Nechápeme co to do ní vjelo. Opravdu nikdy až na normální dětské zlobení nebyl problém a v září jde do školky a bych se musela stydět toto tam učitelce strčit. Dík

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 05.03.18 05:24

Ahoj, to je jako bych to psala já. Do 3 let byla dcers zlatá, skoro jsem nevěděla co je to vztek, všechno si nechala vysvětlit. Teď je jí 3,5 a to je katastrofa. Začlo to před pár měsíci, křik, vztek, válení po zemi. Vzteky se kolikrát počůrá 8o. No řešim to tak, že pokud se začne vztekat tak jí pošlu do pokoje. Pokud háže hračkama, vezmu je vyhazuju, už mám na to v hale speciální pytel :mrgreen:. Pokud chce něco koupit, nekoupim a připomenu jí, že jí to nekoupim, protože dělala scény atd. Samozřejmě, že když je hodná tak jí naopak koupim lízátko nebo něco co chce. Aby viděla ten rozdíl, že pokud bude slušná tak já na ní budu taky slušná. Jinak doufám, že je to jen období, kdy zkouší co vydržim a zase to přejde.

frozendarkness
Kecalka 408 příspěvků 05.03.18 06:21

Je to sice drastické ale co studená sprcha když chytne vztekaci záchvat? máš můj obdiv jen to čtu tak mě svrbi ruka

beruska9
Extra třída :D 10383 příspěvků 05.03.18 06:36

Skolkou bych se netrapila, tam se muze chovat uplne jinak, tohle deti casto delaji jen rodicum, nebo hlavne tomu, kdo je s nimi vetsinu casu (obvykle matka). Je na to i nejaka cela teorie, jejiz detaily si uplne nepamatuji…ale je to tak. Souvisi to s vyvojem emoci, s nastavovanim hranic, takova faze obdobi vzdoru, kolem toho tretiho roku se pry docela casto pridava agresivita. Ja mam mladsiho vzetklouna, uz ted me dobre zkousi, te dalsi faze se docela desim :mrgreen: Pry nejlepsi cesta - zachovat klid (ja vim, se to lehce rika), razne a jednoduse vysvetlit, ze takhle ne (soustredit se na konkretni chovani a konkretni situaci), stanovit nasledky, dodrzet. Opakovat do zblbnuti. Odmenovat dobre chovani. A myslet na to, ze to deti nedelaji „schvalne,“ byva za tim neschopnost zvladnout vlastni emoce. Zkusit ji dat nejakou lepsi cestu, jak to zvladnout.
Tolik teorie…ale nevim, jestli tady za par mesicu nebudu zakladat podobnou diskusi…zatim jsme u dupani, kriku a prilezitostnim valeni se po zemi, az se prida agresivita, tak nevim.

chaela
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 05.03.18 06:43

Podle me je to klasicke obdobi vzdoru. U nas prislo cca ve 2,5. Ted ma 3, je to lepsi, ale porad dost hruza. Nezabira na nej nic, poslouchat nebude, dela si co chce az do te doby, nez velmi razne zakrocim. Jenze ja na nej nechci celej den rvat, uz vubec ho nechci bit. No ale co s nim, ze..docela plati byt v klidu. S ledovym klidem trvam na svem, on kolem me beha a hysterci. Je to kdo z koho, neni mi to prijemny, ale zatim jsem nelrisla ma lepsi metodu. Rada se priucim. Samozrejme za spatne chovani trest, za dobre odmena.

Edit. Jesti uvedomuju, ze pomaha vynechat slovo NE. Treba misto „nehaz tim autem“, reknu " na hazeni mame balon, chces si hazet?" Nefunguje to vzdy, ale z velke casti ano.

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 4 inzeráty 05.03.18 06:59

Nejsem žádný expert na výchovu, ale napíšu, co jsem dělala já, když to kluci zkoušeli. Stanovila jsem si pro sebe cca tři reakce na chování dítěte, které jsem byla schopná a ochotná opakovat donekonečna. U vzteklého řevu to byla ignorace, chodila jsem kolem, průběžně utírala nudle a mluvila klidným hlasem. Průběžně jsem se chodila vydýchat do ložnice. Když přidali, tak jsem je odtáhla do pokoje a zavřela dveře, řekla jsem jim, že se klidně můžou vztekat, že chápu, že jsou naštvaní, ale nemusím a nechci to poslouchat. Opět opakovat do zblbnutí. Pokud by schválně rozbili nějakou věc, tak bych asi bouchla a dala na zadek, ale to je naštěstí nenapadlo. Pokud chtěli plácnout mě, tak jsem je pevně chytla za ruku, řekla, že to nesmí a že když mě budou plácat, tak s nimi nebudu a odešla jsem.
Ale kluci nebyli tak urputní. Mladší se občas vydržel hodinu vztekat, ale neničil věci.
Nějaké dlouhé vysvětlování nepomáhá, oni stejně v tom emočním záchvatu nejsou moc schopní vnímat. Prostě akce a reakce. Rychle, klidně a hlavně pořád stejně. Je to trochu jako výchova psa, na rozum se zas tak moc nehraje.
Je to děsné období, občas jsem brečela, dost často se cpala čokoládou a málem ze mě byla alkoholička.
(Ó jak se na to těším, čeká mě to tak za dva tři roky ještě jednou :zed: )

blumen
Hvězda diskuse 42219 příspěvků 05.03.18 07:04

Spise se divim, ze doted byla tak hodna ;) Stanovit hranice, dodrzovat je, byt prisna. Testuji proste nase hranice, je to prirozene, i kdyz nekdy o nervy.

eleny3
Kecalka 281 příspěvků 05.03.18 07:22

Dcera měla tohle vztekaci obdobi cca kolem druheho roku. Nic teda nenicila. Pro ranu jsem nesla daleko a davala jsem ji vyrvat do loznice. Az se uklidnila tak prisla. Vysvetlovani
Vklidu nepomahalo

marka123
Kecalka 476 příspěvků 05.03.18 07:27

Taky hledim ze jste meli klid az do tri, my mame uz treti obdobi vzdoru, nejprvev 14m pak v 17m a ted ve dvou letech, vetsinou to z niceho nic prijde, trva cca mesic-dva a zas odejde. Doufam ze ted uz to taky pomalu odejde, protoze uz na dceru nemam nervy. Pri hysteraku jsem zkusila vse, nic nezabira ani studena sprcha, chvili rve ze je to studene, a pak pokracuje v tom proc rvala prve. Takze jsem se smirila s tim ze se musi proste vyrvat, trva to 30min az hodinu. Doma si dam spunty do usi, coz ona nesnasi a pak za mnou chodi at si je vyndam, ze uz nebude plakat, ale stejne to jeste trva, nedokaze se rychle ukldnit. Horsi jsou sceny na verejnosti, to ji proste chytnu pod pazi a rvouci kopajici, zmitajici se dite odnesu pryc, mluvim na ni klidne. Taky uz dostala tolikrat na zadek a hode, jenze to nema zadny efekt, ja si na chvili ulevim a pak mi je to lito, ze jsem to nezvladla. Za dverama rve taky hodinu vkuse. Vysvetlujem co se jak dela az potom co amok odezni, v amoku nevnima nic. Preji pevne nervy

Jancka_K
Kecalka 158 příspěvků 05.03.18 07:32

Jo jo, měli jsme něco podobného ty záchvaty vzteku. Moc to neřešit, ona z toho vyroste. Když to bylo neúnosné, zavřeli jsme ji do ložnice, nebo studenou vodu na obličej. Zpětně si říkám, že by to stačilo jen ignorovat, ale tehdy jsem z toho byla na nervy…

jenny.fields
Generální žvanilka 24140 příspěvků 05.03.18 07:41
@eleny3 píše:
Dcera měla tohle vztekaci obdobi cca kolem druheho roku. Nic teda nenicila. Pro ranu jsem nesla daleko a davala jsem ji vyrvat do loznice. Az se uklidnila tak prisla. Vysvetlovani
Vklidu nepomahalo

Presne tak. Je to normalni. Nektere dite tim projde snadneji, u nektereho je to o nervy.

blumen
Hvězda diskuse 42219 příspěvků 05.03.18 07:42

@Jancka_K no, tak ja uz dovedu ignorovat jeceni hodinu a vic v kuse, ale nasi sousedi ne :mrgreen:

@marka123 u nas taky ted narazove, ale prvni obdobi trvalo rok a pul. Od te doby jsem uz imunni na vse. Ale zlepsuje se to :palec:

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 15 inzerátů 05.03.18 07:47

Ja mam skoro 22 mesicni dvojcata.. A neco po roce zacal mazec. Vztekani u vseho, kvuli vsemu. Do kocaru rev, jidlo, rev, brani si hracek navzajem rev, venku jdem kam nechteji - rev. Uz do trva vic jak pul roku a ja jsem na prasky. Kdyz jsem s nema doma sama, tak vcelku klid, ale jak je doma tatinek, nebo dojde babicka, mazec. Dodneska vsechno potrebuji vzit do ruk, nic nenechaji na pokoji. Proste opravdu ocistec.. a tak jsem se tesila, jak si to s mrnouskama uziju. A mam pocit, ze jen prezivam 8o

lolink
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 05.03.18 08:07

Muj maly byl zlate dite. Zkousela jsem uplne vse. Jednpu mi tak ujely nervy a fakt na to nejsem vubec pysna, ale v te sprse skoncil. Od te doby to nebylo potreba. On je tedy fakt otuzily, takze mu studena vubec nevadi, ale to prekvapeni si pamatuje do dnes. Jinak tohle obdobi trvalo rok a pul, myslela jsem, ze skocim z okna. Snazila jsem se byt ale opravdu dusledna za kazdou cenu a neuhnula. Ted me nejaky rev nerozhazi a maly vi, kam muze a kam ne. Nikdy jsem ho nikam nezavirala. Nechala jsem ho vycukat.Bud jsem sedela vedle nej anebo, kdyz uz jsem myslela, ze to neustojim, jsem si sla delat neco sveho. V te chvili se s nim fakt nedalo neco resit. Pockala jsemaz prijde. Pal jsem ho pochovala, promluvila do duse :mrgreen: a tohle porad dokola. Drzim palce a preji pevne nervy. Tohle obdobi je strasny. Jo a dodavam, ze to dela jen me a manzelovi. Vsude jinde je milacek nejhodnejsi :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16811 příspěvků 2 inzeráty 05.03.18 08:30

@LimitedEdition Můžu Tě poprosit, aby jsi dítěti neříkala, že to co se ti nan ní nelíbí dělají zlé děti a nikdo jí nebude mít rád a nebude si s ní ve školce hrát? To je totiž jedna z nejhorších věcí, kterou dítěti můžeš udělat a tyhle šrámy se jen tak nezahojí a ponese si je až do dospělosti. S pocitem, že lásku si musí zasloužit a milovaná může být jen tehdy, když vyhoví svému okolí.

Jinak to co popisuješ mi dělají obě děti a prostě vysvětluju, vysvětluju a pištění, vztekání a podobně prostě ignoruju. Co si myslí sousedi mi je putna. Fyzickou převahu používám, jen pokud dítě chce úmyslně něco zničit nebo ubližovat někomu jinému.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama