Zábal - opruzeniny

2144
19.7.13 10:20

Zábal - opruzeniny

Ahoj ženy, asi blbá otázka, ale potřebuju poradit, jak se dělá zábal z řepíkového čaje na opruzeniny? Malá se nám teď strašně oprudila, používám Bepanthen, Sudocrem a teď ještě nějaký Suavinéx, ten trochu pomohl na pupínky, ale má to zas víc červený :nevim: V nějaké diskusi jsem se dočetla, že je dobrý ten řepíkový čaj, ale vůbec nevím, jak z toho udělat zábal, jak dlouho nechat atd. Děkuju za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58714
19.7.13 10:22

@celipipka54 co udělat jen odvar a omývat nebo namočit prďku? spíš bych právě vymáchala a pak nechala navolno, ať to hezky větrá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
19.7.13 10:24
@martina.se píše:
@celipipka54 co udělat jen odvar a omývat nebo namočit prďku? spíš bych právě vymáchala a pak nechala navolno, ať to hezky větrá :think:

To bych taky chtěla, ale to můžu jen venku, protože malá už chodí, ale na nočník ještě neumí, tak jsem myslela do toho ještě udělat víckrát denně ten zábal :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58714
19.7.13 10:28

@celipipka54 jo tak :think: tak potom namočit látkovku nebo kapesník a dát na zadeček. Ale při pohybu jí to asi bude vadit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
19.7.13 10:33

@martina.se Tak když namočím třeba ten kapesník, tak to by jí zas tak vadit nemuselo, doufám. A to mám dát normálně do plínky a nechat asi jak dlouho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58714
19.7.13 10:38

@celipipka54 tak to netuším :think: já bych fakt jen namočila, pokud už ten kapesník, tak nechat jen pár minut, ať se to moc nerozmočí a nezhorší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
19.7.13 10:43

@martina.se No právě, abych to ještě nezhoršila :nevim: Zkusím párkrát denně jen na chviličku a večer jí v tom pořádně vymáchám a snad to pomůže. Děkuju za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zkolarik
19.7.13 11:08

Ahoj, vím že se na to přímo neptáš, ale nám na opravdu oškklivé opruzeniny (pomalu mokvavé) pomohl slabý roztok hypermanganu. Dá se bezpečně použít i na miminka. Před ním jsem zkoušela odvar z černého čaje, řepíku, heřmánku a žádný zvláštní výsledek. Třeba kamarádka na něj nedá dopustit - ta ho ale aplikovala ne zábalem ale častým omýváním, při každém přebalování. A hlavně co nejčastější větrání… Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
zkolarik
19.7.13 11:10

Napsala jsem to asi nesrozumitelně - ta kamarádka používala odvar z řepíku. Z.

• Nahlásit
  • Citovat
6061
19.7.13 11:14

@celipipka54 já bych z toho nedělala zábal ale spíš koupel, jako přidat to do vany a chvilku oplachovat a pak usušit, podle mě když to bude zabalené tak to bude ještě horší a co mast rybilka ta je prej dobrá :think: asi bych jí nechala co nejvíc bez plíny i doma ať to hodně větrá a vysuší se to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
19.7.13 14:20
@zkolarik píše:
Ahoj, vím že se na to přímo neptáš, ale nám na opravdu oškklivé opruzeniny (pomalu mokvavé) pomohl slabý roztok hypermanganu. Dá se bezpečně použít i na miminka. Před ním jsem zkoušela odvar z černého čaje, řepíku, heřmánku a žádný zvláštní výsledek. Třeba kamarádka na něj nedá dopustit - ta ho ale aplikovala ne zábalem ale častým omýváním, při každém přebalování. A hlavně co nejčastější větrání… Zuzana

Hypermangan teď bohužel nemám doma a už ani neseženu přes víkend (jsme z malé vesnice :D ) Ale v pondělí bych ho sehnala a zkusila. Je fakt, že mě po porodu hodně pomohl na stehy :palec: A s tím větráním, @natyber snažím se jí nechat nahulatou jak to jen jde, ale je trochu problém v tom, že už chodí, ale neumí na nočník, takže jí nechávám větrat jen venku, ať mi to tady nepočůrá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama