Zábava pro nemluvňata - tipy na nehračky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Zdeňka K.
19.6.12 22:45

Děkuji za krásné téma :-)

Irisa: Na „neškodné“ kabely bych dávala pozor. Těžko pak budeš vysvětlovat, které kabely jsou na hraní a které ne. Sice máme všechny poskovávané, ale člověk nikdy neví, kde mu co unikne. Radši zakazuju…

Máme 9 měsíční šídlo. Unás vedou, ale nemohu doporučit:

  • bubnovací seance na kovový barel, plastový kyblík, klec se třemi pološílenými morčaty (naštěstí si docela brzy zvykly)…
  • zvonečky, rolničky (hlavně kovové) - už dělají i na hračkách pro děti, tak snad netoxické
  • vyrábění brouzdaliště ze psí misky na vodu (s občerstvením lososovými granulemi z misky vedlejší)
  • příprava na povolání zapisovatelky - tužky a papíry všeho druhu
  • samopřebalování - otvírání a zavírání suchých zipů na plíně
  • pozorování padajících předmětů jsme vylepšili na pozorování padajícího jídla a zkoumání následné reakce nebohých psů

Osvědčilo se

  • kameny všeho druhu (typu křišťál a podobně), oblíbený tyrkys nosí v puse jako pejsek
  • korále (pod dozorem)
  • pet láhev
  • jízda na (v) čemkoli, co klouže po linu - aktuálně nočník, přední končetiny v nočníku, zadní se odstrkují a jedeme…
  • kuchyňské náčiní

Proč všechny děti milují mobily, ovladače, papír, igelit, magnety a kovové předměty? Papír ještě chápu, dá se žmoulat nekonečně jako žvejka, ale ten zbytek mi uniká…

  • Citovat
  • Upravit
10905
19.6.12 22:45

Ideální hračka je cokoliv, co by se jí nemělo dostat do ruky - moje kabelka, el. šňůra (ideálně zapojená), špinavé boty… věci, kam si může skřípnout prsty apod. jsou taky v kurzu. Je pozoruhodné, jak si s nima krásně a potichu vyhraje :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6271
19.6.12 22:46

Tak u nás jedou i prázdné kelímky od jogurtů- ty půllitrové.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10905
19.6.12 22:48
@Zdeňka K. píše:Proč všechny děti milují mobily, ovladače, papír, igelit, magnety a kovové předměty? Papír ještě chápu, dá se žmoulat nekonečně jako žvejka, ale ten zbytek mi uniká…

Mobily a ovladače - protože to používají dospělí.
Igelit - znáš něco, co tak náádherně šustí?
Magnety - to doma nevedem, ale asi se hezky šiknou do ruky :?:
Kovové předměty - nevím, možná jsou děti těma magnetama zmagnetizované a kov je prostě přitahuje…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
19.6.12 22:50

Kluk je sice starší, ale u nás teď vede krabička se sirkama. Vůbec netuším, kam na ně chodí. A uchošťoury se už učí strkat do uší 8o

  • Citovat
  • Upravit
898
19.6.12 22:53

U nas byl vzdy hit obycejna latkova plena - muchlal se s ni, schovaval si oblicej, zahazoval…
Pak ruzne lzicky, plastovy hrnek, misticky, varecky.
Vytahovani snurky od kapuce u me mikiny anebo teplaku (mela jsem na sobe, takze pod dohledem)
Prebirani pradla na podlaze pripraveneho na prani

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24379
19.6.12 22:56
@lucenka píše:
Mobil - ale zablokuj možnost volání
ovladače
klávesnice od počítače

fůůůůůj největší bacilonosiče :poblion:,ale malá po nich de taky jak po flusu :cert:…takže pořád schovávám a dávám jinam :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24379
19.6.12 23:04

U nás frčí petka, nádoba od olejíčku, prázdná lahvička, kelímek sudo krému, vršky-deklíky od misek, hrnečky, misečky, utřený ubrousky na zadeček-obal, mimochodem se ráda ňuhná i v těch ubrouskách-takže ji je vyperu a už se rochní :mrgreen: ),ponožky její a víc mě teď nenapadá, ale jde opravdu po všem co nemůže-takže ji musím furt hlídat a stejně někde něco vyhrabe :lol:…(ovladačky, hračky starší dcerky, taťkova fuska, zapadlá sušenka, moje poskládaná hromada prádla, pití na stole a je toho mooooc)..dělají nám jen radost :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10726
19.6.12 23:05

Jeje, to je ale krásna diskuze

nejoblíbenější-mobily, ovladače a šnůry k nim, jak tu už někdo psal
naopak nejméně oblíbené - klasické hračky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1386
19.6.12 23:07

U nás vede rozsvícená baterka nebo blikačka na kolo, ramínka na šaty, k magnetům přidat víčka od přesnídávek a pak venku písek a klacky. Jinak samozřejmě mobil kabely, počítač…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
19.6.12 23:31
@wildcherry píše:
fůůůůůj největší bacilonosiče :poblion:,ale malá po nich de taky jak po flusu :cert:…takže pořád schovávám a dávám jinam :mrgreen:

Hh u nás se lesknou jako nové. Chlap je uchýl na všechnu elektroniku, takže to každý den čistí :roll:
taky je oblíbený starý foťák, ideálně když se mu povedl zapnout a viděl tam sám sebe - na starou kartu jsme ho párkrát vyfotili.

  • Citovat
  • Upravit
6256
19.6.12 23:46

Muj mobil (dotykáč i když zamknutej) mi minule vola kamoška a omlouvala se, že mi to nezvedla, že byla nakupovat. Ji říkám, ale ja ti nevolala :nevim: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak ovladač na satelit - na televizi nééé protože ten pomalu nic nedělá :mrgreen: :mrgreen:
každý den vyrovná všechno z dolních skříněk v kuchyni (hrnce, kastroly, plastovy misky atd atd

jeho boty ho fascinujou :nevim: :mrgreen:
zavírání u stodoly pt to je takový kolik na řetězu
strašně rád je v komoře a vyhazuje brambory z regálku
můj noťas, taky se naučil, který čudlík zapíná a vypína normální PC a to je pak taky zabava

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2248
20.6.12 00:04

Vyřazená nefunkční sluchátka jsou dost v kurzu a mám jednu, kteoru nemá jen tak někdo… Inzulínová pumpa :mrgreen: Kanyla se dá hryzat, muchlat, natahovat, uzlit a se samotnou pumpou se dá dobře mlátit mamka, taťka nebo cokoli okolo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6256
20.6.12 03:08
@Kajuli píše:
Vyřazená nefunkční sluchátka jsou dost v kurzu a mám jednu, kteoru nemá jen tak někdo… Inzulínová pumpa :mrgreen: Kanyla se dá hryzat, muchlat, natahovat, uzlit a se samotnou pumpou se dá dobře mlátit mamka, taťka nebo cokoli okolo

To ho učím, že nesmí. Stalo se asi dvakrát, že mi kanylu vyrval :roll: Ale jo príma hračka :cert: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3270
20.6.12 06:16

Nosní odsávačka, ty průsvitný hadičky to je něco ;) a pak rádýlko na vykrajování z těsta, taky obyčejný mikrotenový sáček na kterém jsem udělala uzel aby si tam nestrčil papulu, šustí s ním a bohužel i žužlá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

MULA skládací pohárky

  • (4.9) + 25 recenzí

Tatra 815

  • (5) + 20 recenzí

Usínáček Dino

  • (4.5) + 20 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin