Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ideální hračka je cokoliv, co by se jí nemělo dostat do ruky - moje kabelka, el. šňůra (ideálně zapojená), špinavé boty… věci, kam si může skřípnout prsty apod. jsou taky v kurzu. Je pozoruhodné, jak si s nima krásně a potichu vyhraje ![]()
Tak u nás jedou i prázdné kelímky od jogurtů- ty půllitrové.
@Zdeňka K. píše:Proč všechny děti milují mobily, ovladače, papír, igelit, magnety a kovové předměty? Papír ještě chápu, dá se žmoulat nekonečně jako žvejka, ale ten zbytek mi uniká…
Mobily a ovladače - protože to používají dospělí.
Igelit - znáš něco, co tak náádherně šustí?
Magnety - to doma nevedem, ale asi se hezky šiknou do ruky ![]()
Kovové předměty - nevím, možná jsou děti těma magnetama zmagnetizované a kov je prostě přitahuje…
Kluk je sice starší, ale u nás teď vede krabička se sirkama. Vůbec netuším, kam na ně chodí. A uchošťoury se už učí strkat do uší ![]()
U nas byl vzdy hit obycejna latkova plena - muchlal se s ni, schovaval si oblicej, zahazoval…
Pak ruzne lzicky, plastovy hrnek, misticky, varecky.
Vytahovani snurky od kapuce u me mikiny anebo teplaku (mela jsem na sobe, takze pod dohledem)
Prebirani pradla na podlaze pripraveneho na prani
@lucenka píše:
Mobil - ale zablokuj možnost volání
ovladače
klávesnice od počítače
fůůůůůj největší bacilonosiče
,ale malá po nich de taky jak po flusu
…takže pořád schovávám a dávám jinam ![]()
U nás frčí petka, nádoba od olejíčku, prázdná lahvička, kelímek sudo krému, vršky-deklíky od misek, hrnečky, misečky, utřený ubrousky na zadeček-obal, mimochodem se ráda ňuhná i v těch ubrouskách-takže ji je vyperu a už se rochní
),ponožky její a víc mě teď nenapadá, ale jde opravdu po všem co nemůže-takže ji musím furt hlídat a stejně někde něco vyhrabe
…(ovladačky, hračky starší dcerky, taťkova fuska, zapadlá sušenka, moje poskládaná hromada prádla, pití na stole a je toho mooooc)..dělají nám jen radost ![]()
Jeje, to je ale krásna diskuze
nejoblíbenější-mobily, ovladače a šnůry k nim, jak tu už někdo psal
naopak nejméně oblíbené - klasické hračky
U nás vede rozsvícená baterka nebo blikačka na kolo, ramínka na šaty, k magnetům přidat víčka od přesnídávek a pak venku písek a klacky. Jinak samozřejmě mobil kabely, počítač…
@wildcherry píše:
fůůůůůj největší bacilonosiče,ale malá po nich de taky jak po flusu
…takže pořád schovávám a dávám jinam
Hh u nás se lesknou jako nové. Chlap je uchýl na všechnu elektroniku, takže to každý den čistí ![]()
taky je oblíbený starý foťák, ideálně když se mu povedl zapnout a viděl tam sám sebe - na starou kartu jsme ho párkrát vyfotili.
Muj mobil (dotykáč i když zamknutej) mi minule vola kamoška a omlouvala se, že mi to nezvedla, že byla nakupovat. Ji říkám, ale ja ti nevolala
![]()
jinak ovladač na satelit - na televizi nééé protože ten pomalu nic nedělá
![]()
každý den vyrovná všechno z dolních skříněk v kuchyni (hrnce, kastroly, plastovy misky atd atd
jeho boty ho fascinujou
![]()
zavírání u stodoly pt to je takový kolik na řetězu
strašně rád je v komoře a vyhazuje brambory z regálku
můj noťas, taky se naučil, který čudlík zapíná a vypína normální PC a to je pak taky zabava
Vyřazená nefunkční sluchátka jsou dost v kurzu a mám jednu, kteoru nemá jen tak někdo… Inzulínová pumpa
Kanyla se dá hryzat, muchlat, natahovat, uzlit a se samotnou pumpou se dá dobře mlátit mamka, taťka nebo cokoli okolo
@Kajuli píše:
Vyřazená nefunkční sluchátka jsou dost v kurzu a mám jednu, kteoru nemá jen tak někdo… Inzulínová pumpaKanyla se dá hryzat, muchlat, natahovat, uzlit a se samotnou pumpou se dá dobře mlátit mamka, taťka nebo cokoli okolo
To ho učím, že nesmí. Stalo se asi dvakrát, že mi kanylu vyrval
Ale jo príma hračka
![]()
Nosní odsávačka, ty průsvitný hadičky to je něco
a pak rádýlko na vykrajování z těsta, taky obyčejný mikrotenový sáček na kterém jsem udělala uzel aby si tam nestrčil papulu, šustí s ním a bohužel i žužlá
Děkuji za krásné téma
Irisa: Na „neškodné“ kabely bych dávala pozor. Těžko pak budeš vysvětlovat, které kabely jsou na hraní a které ne. Sice máme všechny poskovávané, ale člověk nikdy neví, kde mu co unikne. Radši zakazuju…
Máme 9 měsíční šídlo. Unás vedou, ale nemohu doporučit:
Osvědčilo se
Proč všechny děti milují mobily, ovladače, papír, igelit, magnety a kovové předměty? Papír ještě chápu, dá se žmoulat nekonečně jako žvejka, ale ten zbytek mi uniká…