Začátek manželské krize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 01:36
Zacatek manzelske krize

Ahoj holky popisu vam tak zhruba jak zijem a kde si myslim je dost velkej problem.
Takze mame dve deti 3 a pul a dva mesice, jsem doma a staram se v postate jen o deti a domacnost manzel pracuje od 9 do 5 jen pres tyden. Mohu rict ze mi s nicim nepomuze ale abych pravdu rekla moc mi to nevadi jsem rada když mam vse udelano podle sebe co se tyce uklidu i deti a varit rozhodne neumi. Problem je takovy ze jakmile nam deti usnou proste mame kazdej svuj klid ja samozdrejme relax vana svicky nebo nejaka romanticka komedie a tak manzel je vetsinou na tech svych hrach a me ta pul hodinka relaxu staci a chci proste travit zbytek vecera s nim ale on proste ne chce mit svuj klid. Spime oddelene aby se vyspal do prace kdyz je rusna noc a to je od te doby co se narodilo dalsi miminko v postate porad. Soulozime spolu parkrat do tydne to mi prijde v poradku ale bojim se ze budem spis jako kamaradi casem nez manzele jak ho prijmout aby semnou travil cas a hlavne ne nucene. To ze spolu jdem nakoupit navecerime se spolecne nebo jdeme spolu vyrizovat neco to mi je proste malo.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tinuvien
Generální žvanilka 23159 příspěvků 16.09.18 06:41

Myslím, že je to v normě. Na mateřské má člověk hodně času na dumání o vztazích. Máte se rádi? Pokud ano, tak co řešíš. Vztahy se vyvíjí a nebude to už stejné jako na začátku. Až odrostou děti, budete mít víc času na sebe. Nehledej krize tam, kde nejsou. ;)

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 16.09.18 07:38

To není začátek krize. To si prostě chceš večer povídat a manželovi se nechce od rozehrané hry. Tak příště místo romantické komedie pusť detektivku, můžete si k tomu sednout oba…

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 16.09.18 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky popisu vam tak zhruba jak zijem a kde si myslim je dost velkej problem.
Takze mame dve deti 3 a pul a dva mesice, jsem doma a staram se v postate jen o deti a domacnost manzel pracuje od 9 do 5 jen pres tyden. Mohu rict ze mi s nicim nepomuze ale abych pravdu rekla moc mi to nevadi jsem rada když mam vse udelano podle sebe co se tyce uklidu i deti a varit rozhodne neumi. Problem je takovy ze jakmile nam deti usnou proste mame kazdej svuj klid ja samozdrejme relax vana svicky nebo nejaka romanticka komedie a tak manzel je vetsinou na tech svych hrach a me ta pul hodinka relaxu staci a chci proste travit zbytek vecera s nim ale on proste ne chce mit svuj klid. Spime oddelene aby se vyspal do prace kdyz je rusna noc a to je od te doby co se narodilo dalsi miminko v postate porad. Soulozime spolu parkrat do tydne to mi prijde v poradku ale bojim se ze budem spis jako kamaradi casem nez manzele jak ho prijmout aby semnou travil cas a hlavne ne nucene. To ze spolu jdem nakoupit navecerime se spolecne nebo jdeme spolu vyrizovat neco to mi je proste malo.

Ahoj.

A víkendy trávíte jak?

sediza
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 16.09.18 08:42

Přesně…vikendy trávíte jak?

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 08:51

Jak často hraje ty hry? My máme děti po roce, takže fofr jak blázen. Hezké večery jsme měli asi až po roce narození druhého :lol: protože manžel doběhl domů z psychicky a fyzicky náročné práce a druhou šichtu měl doma s dětmi. Také jsme spali odděleně, ovšem manžel spal se starším a v noci k němu vstával a já zase s mladším (budili se navzájem). Takže jsme každý večer padli vyčerpáním za vlast :lol: Ale jestli máte doma klídek, hodné děti, a manžel by místo společně tráveného času seděl u kompu a patřil, byla bych asi hodně naštvaná / smutná. My nemáme počítač ani žádné hry :lol: A nechápu, že na tom někdo chce ztrácet čas :mavam:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 16.09.18 09:00

A takhle to bylo vždy ze si trávil každý večer po svém? Myšleno tedy doma…

divine woman
Echt Kelišová 9090 příspěvků 16.09.18 09:06

To není krize, to je stereotyp. A užívej si ho, až půjdeš do práce, tak se budeš jinak otáčet a nebudeš mít čas dumat o nesmrtelnosti chrousta. :kytka:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 16.09.18 09:07

Já tě chápu, taky by mi to vadilo :nevim: Ano, trávíme čas i každý sám, já někam vypadnu nebo manžel, ale taky se strašně těšíme u postýlky, až děti usnou, abychom se k sobě přitulili a nerušeně si povídali. Manžel spal od začátku s námi, jen když měl před sebou cestování autem někam daleko, tak si šel lehnout vedle, aby byl odpočinutý, ale jinak v noci s dětmi i vstával :nevim: on spát jinde nechtěl, bál se, že by nám to narušilo vztah. A já si myslím to samé, ale nechtěla jsem ho nutit.

Na tvém místě bych klidně pochopila, že nějaký večer si manžel odpočine u her, ale nikdy bych nepochopila, že mu nechybím a nechce žádný večer trávit se mnou. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 09:54
@tininas píše:
Ahoj.A víkendy trávíte jak?

V patek hraje i do 3 do rana takze vztava na obed pak mame vetsinou litani tydenni nakup nebo jdem neco koupit do baracku potrebnosti vyrazime vetsinou kolem druhe tak do 5 jsme doma dame si veceri a mame navstevu pravidelne kazdy tyden tchyne ta odejde kolem desate no a to je opet cas na nas relax on si zaleze do ty svoji hraci mistnosti a ja relax a uklizeni po navsteve (kdyz myslim tchyne tak i zbytek rodinky 5 dispelych).
Co se tyce nedele take vstane kolem 12 i pozdeji a to se celej den vali a večer si ho proste zavolam ale to je cas na souloz a pak zase odejde naty svoje hry. Musim taky napsat ze starani se o barak sama s dvema detmy je narocne je toho na me fakt moc ale da se kdyz mam na vsechno cely den nez prijde z prace ale jsou tu ty chlapske veci ty po nem chci aby udelal v nedely ale proste chce svuj klid na ty hry pry se odreagovat od ceho vzdyt ma bezstarostnej zivot krasne penize muzu rict ze skoro zadarmo jen sedi za pocitacem prijede domu a tam vse jak ma byt o deti postarano naklizeno navareno.
Bojim se ze tohle vsechno budu casem nenavidet ja si proste nechci povidat jen s detmy haha :nevim:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 16.09.18 10:13

Heled a proč se nezapojuje do výchovy deti - ve smyslu proč si s nimi nehraje?? I když jsou malé proč mu nevrazis kocar ať jde ven na procházku ?? Ať jde na zahradu a pohlídá je?? Proč nemáte návštěvy v neděli na oběd a najdete klidně ke tchýni vy? Já bych zrušila pravidelně ty soboty - nechala bych kafe a buchtu a smitec nebo určitě ne každý víkend sobota večer. A zkoušela jsi s nim o tom mluvit??? A další věc nedělala bych vše kolem domu. On má sekat trávu hrabat listí atd a má i pomoci doma a ty pak můžeš jít a s dětmi pomoci jemu venku… nedělej vše. Klidně mu řekni ze už nemůžeš a takhle to dal nejde…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 10:24
@Anonymní píše:
V patek hraje i do 3 do rana takze vztava na obed pak mame vetsinou litani tydenni nakup nebo jdem neco koupit do baracku potrebnosti vyrazime vetsinou kolem druhe tak do 5 jsme doma dame si veceri a mame navstevu pravidelne kazdy tyden tchyne ta odejde kolem desate no a to je opet cas na nas relax on si zaleze do ty svoji hraci mistnosti a ja relax a uklizeni po navsteve (kdyz myslim tchyne tak i zbytek rodinky 5 dispelych).
Co se tyce nedele take vstane kolem 12 i pozdeji a to se celej den vali a večer si ho proste zavolam ale to je cas na souloz a pak zase odejde naty svoje hry. Musim taky napsat ze starani se o barak sama s dvema detmy je narocne je toho na me fakt moc ale da se kdyz mam na vsechno cely den nez prijde z prace ale jsou tu ty chlapske veci ty po nem chci aby udelal v nedely ale proste chce svuj klid na ty hry pry se odreagovat od ceho vzdyt ma bezstarostnej zivot krasne penize muzu rict ze skoro zadarmo jen sedi za pocitacem prijede domu a tam vse jak ma byt o deti postarano naklizeno navareno.
Bojim se ze tohle vsechno budu casem nenavidet ja si proste nechci povidat jen s detmy haha :nevim:

Tak to je síla. 8o Manžel tedy co je doma, tak většinou vstává k dětem a já se válím a dospávám. Večery trávíme všechny spolu. Když se nám nic nechce, koukáme na seriál, jindy hrajeme deskovky nebo jen kecáme. Za celý náš vztah se nestalo, že by si manžel někam zalezl a měl svůj program 8o On se hodně věnuje dětem a kdykoliv je doma tak chtějí hlavně jeho, protože spolu blbnou. Jediný svůj volný čas, kdy hlídám děti a on je doma je, když se musí učit. Proč ho taky nezapojíš do provozu domácnosti? Jako, kdyby chtěl manžel ráno spát nějak déle, tak na něj vypustím děti a ti ho moc dlouho ležet nenechají :lol: Jak jste spolu dlouho? Kdyby se manžel takhle choval, s ničím nepomohl, nevšímal si mně ani dětí a věčně se někde zavítal, tak bych se o něj určitě nestarala, děláš mu akorát služku.

divine woman
Echt Kelišová 9090 příspěvků 16.09.18 11:25

Zakladatelko, to je mazec. K čemu je ti takový chlap a mizerný otec kromě finančního zázemí a sexu? Si ho musíš zavolat k souloži? 8o 8o A co ty sobotní návštěvy? 8o To vás tchýně nepozve nikdy k nim? Asi to má takto pohodlnější. Manžela bych doma zapřáhla, minimálně kolem dětí. Jaké si to uděláš, takové to máš.

Hroznej puberťák
Kelišová 5374 příspěvků 16.09.18 11:36

Ženské, chlapa je třeba zapojit do péče o děti OD NAROZENÍ. A ho.no že „nemá čas“, potřebuje „odpočívat“ atd. Je třeba ho od začátku učit a vést, aby se dokázal postarat a PŘITOM si kdyztak odpočinout. Když ho necháte rok dva mimo, už mimo zůstane nebo to budou strašné boje.

divine woman
Echt Kelišová 9090 příspěvků 16.09.18 11:40

@Hroznej puberťák :potlesk: :potlesk: máš recht. Někteří chlapi jsou ze svých dětí poprdění od narození a zapojují se sami aktivně. A některé kusy je třeba k péči o děti trochu popostrčit a zakladatelky manžela rovnou dokopat. Vždyť jsou malé jen pár let a je to to nejhezčí období každé normální rodiny. V pubertě už rodiče moc nepotřebují a navíc, čím jsou větší, tím větší starosti.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >