Zachráněné manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:26
"zachráněné manželství"

Pěknou sobotu,

ráda bych poprosila o vaše zkušenosti v nelehkém životním období. Popíšu svou situaci…
S manželem jsme spolu 10 let, máme dva kluky, mladší ještě nemá ani 3 roky.
Jak už to tak bývá, přišla krize, odcizení, už jsme nežili jako partneři, ale pouze jako rodiče, rozdílné pohledy na svět, na výchovu, žádné společné zájmy, špatný sex, manžel apatický, bez zájmu, vylezl na povrch rozdíl v našich povahách, možná i ve věku (8 let). Co mi chybělo doma, našla jsem bohužel po čase jinde a zamilovala se. Až mé přiznání manžela probralo, chce mi odpustit, snažit se, manželství zachránit… Byla bych i pro, ale… Za prvé vím, že ho nemiluji, že to udělám především pro děti a za druhé, je vůbec rozumné, zvažovat muže v „pohotovostním režimu“? Je tu někdo, u koho toto vyšlo?? Nepřišel po uklidnění situace znovu ten stejný problém? Nejvíce se mi asi stále omílá v hlavě: Nepromarníš ten čas, který ti byl dán?? A nepromarníš i čas manžela??

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:36

Mně se to stalo. Popravdě já jsem ani netápala jako Ty, jestli to je či není možné. Já jsem myslela, že to nepůjde. A šlo :lol: Ale nebyl to návrat do stejné řeky. Teď jsme někde jinde a jinak. Ale spolu. Hodně věcí jsme oba přenastavily jinak. Některé požadavky a představy (pokud se týče druhého) vymizely či od nich bylo upuštěno. A za mě - je to lepší i než ty hezké začátky. U nás to sedalo 3 roky. Také dvě děti. Ale musíte chtít opravdu oba, jinak to nemá cenu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:38

Stalo se mi to samé…zustala jsem a svou lásku pustila. Muži to vydrželo 14 dni. Teď mi to přijde ještě horší…ba dokonce nesnesitelné. Chci znova odejít ale bojím se toho samého kolotoče co minule…citove vydírání,nalé­hání…nedokazal ten rozchod akceptovat. Prý že si uvědomil že jsem láska jeho života… teď mi to přijde k smíchu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:40

A ne, jak Ty píšeš, nebude to promarněný čas pro Tebe či pro něj. I kdyby to nevyšlo, někam Tě to posune. U nás ty 3 roky byly náročné, nevím, jak to napsat, já jsem na ně určitým způsobem pyšná, jak se nám je podařilo zvládnout. Ale bych bych pyšná, i kdyby jsme spolu nezůstali. Vykřesala jsem ze sebe, co bych do sebe vůbec neřekla 8) :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:41
To je právě ten problém, že jste nechtěli oba.
V jeho případě to, zřejmě, byly jen slova, slova, slova..
@Anonymní píše:
Stalo se mi to samé…zustala jsem a svou lásku pustila. Muži to vydrželo 14 dni. Teď mi to přijde ještě horší…ba dokonce nesnesitelné. Chci znova odejít ale bojím se toho samého kolotoče co minule…citove vydírání,nalé­hání…nedokazal ten rozchod akceptovat. Prý že si uvědomil že jsem láska jeho života… teď mi to přijde k smíchu…

teerax
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 08.09.18 11:42

podle mě ti nikdo jasně neporadí, určitě jsou případy, kdy to dokázali ustát a „spravit“ a případy, kdy to bylo zbytečné protahování trápení..

jde o tvé priority, pokud by ses rozhodla zůstat a manžel je ochotný se snažit, tak si myslim, že je velká šance, že to bude lepší, než teď, ale velkou lásku a souznění ti asi nikdo zaručit nemůže.

jediné, co si myslím je, že by ses neměla rozhodovat odejít kvůli milenci, ale kvůli tomu, že s manželem být nedokážeš, nechceš, ať už by to dopadlo s milencem jakkoli..
zase, lepší podle mě odejít, dokud jsou děti malé, než až z toho budou mít už větší rozum..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:47
@Anonymní píše:

Ano, také to znám, naléhání a citové vydírání skrz děti… :( Že to odnesou, že budou chudáci… Ať to uděláme pro ně, že mi odpustil… Často o tom mluví i před dětmi, což mi teda hodně vadí, asi si nemůže pomoci. Pak mě zas jindy za tím druhým posílá: tak si běž, uvidíš, jak se spálíš… Je to k zbláznění. Nevím, čeho se chytit, jak se na to dívat…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:51
@Anonymní píše:
A ne, jak Ty píšeš, nebude to promarněný čas pro Tebe či pro něj. I kdyby to nevyšlo, někam Tě to posune. U nás ty 3 roky byly náročné, nevím, jak to napsat, já jsem na ně určitým způsobem pyšná, jak se nám je podařilo zvládnout. Ale bych bych pyšná, i kdyby jsme spolu nezůstali. Vykřesala jsem ze sebe, co bych do sebe vůbec neřekla 8) :mrgreen:

Ten promarnění čas myslím z toho důvodu, že má už ke 40 a sám mi řekl, že pokud to s námi nedopadne, rozhodně nechce zůstat sám, že bych klidně ještě chtěl mít další děti…
Je to s ním trošku divoké no, vydírá mě přes děti, jak budou nešťastné, že to roztrhneme, a pak řekne, že pro ty děti tu ale budu hlavně já, jelikož jsou malé a musí být hlavně s mámou a on chce taky žít, takže bude hledat ženu a bude tu i pro ní… Případně pro své další děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:56

Patřím mezi ty, u které myslí, že to zachránit jde. Nehrála v tom roli nevěra, ale určitý nesoulad. I v sexu. Zvažovali jsme rozvod a to nás nakoplo. Ale musíme na vztahu neustále pracovat. My máme dohodu, že co 14 dní si na střídačku zajistíme hezký večer (vždy ten, co je na řadě něco vymyslí a zařídí hlídání). Byli jsme treba na masáži, v divadle, na luxusní večeři, já teď plánuji zajistit vyjížďku na koních, kurz vaření…

Teď o prázdninách se to trochu přetrhlo, do toho začal kolotoč okolo dětí a hned jsme zase podrážděnější. Ale jinak odfrknutí takhle často dělá divy!

Myslím, že kvůli dětem se to vyplatí, pokud jde jen o menší nesoulad. Pak to promarněný život není.

Mně teda hodně nakoply úvahy o rozvodu. Kupodivu jsem viděla hodně výhod, přemýšlela jsem o tom s klidnou hlavou. A zase manžel konečně přistoupil na to, že cítím potřebu být jen ve dvou. Hodně pracuje, tak přes týden děti moc nevidí a nechápal, že já bych pak chtěla strávit víkend bez nich.

Drž se.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:59

Já bych vůbec neřešila, co bude či by bylo s někým jiným, ani v případě Tvém (utnout nevěru), ani jeho (žádné co by kdyby další děti), žádný otevřený vrátka. Pracovat na tom, co máte nebo nemáte mezi sebou.
Ty tu píšeš o té době po tom zlomu samá negativa, pracujete na tom tedy? Oba? Ty jsi utla ten vedlejší vztah? On má nějaký náhled na své chyby? Máte nějaký plán? Změny mezi Váma? Na čem jste se domluvili? Trávíte spolu čas? Návštěva odborníka?

@Anonymní píše:
Ten promarnění čas myslím z toho důvodu, že má už ke 40 a sám mi řekl, že pokud to s námi nedopadne, rozhodně nechce zůstat sám, že bych klidně ještě chtěl mít další děti…
Je to s ním trošku divoké no, vydírá mě přes děti, jak budou nešťastné, že to roztrhneme, a pak řekne, že pro ty děti tu ale budu hlavně já, jelikož jsou malé a musí být hlavně s mámou a on chce taky žít, takže bude hledat ženu a bude tu i pro ní… Případně pro své další děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:03
@Anonymní píše:
Patřím mezi ty, u které myslí, že to zachránit jde. Nehrála v tom roli nevěra, ale určitý nesoulad. I v sexu. Zvažovali jsme rozvod a to nás nakoplo. Ale musíme na vztahu neustále pracovat. My máme dohodu, že co 14 dní si na střídačku zajistíme hezký večer (vždy ten, co je na řadě něco vymyslí a zařídí hlídání). Byli jsme treba na masáži, v divadle, na luxusní večeři, já teď plánuji zajistit vyjížďku na koních, kurz vaření…

Teď o prázdninách se to trochu přetrhlo, do toho začal kolotoč okolo dětí a hned jsme zase podrážděnější. Ale jinak odfrknutí takhle často dělá divy!

Myslím, že kvůli dětem se to vyplatí, pokud jde jen o menší nesoulad. Pak to promarněný život není.

Mně teda hodně nakoply úvahy o rozvodu. Kupodivu jsem viděla hodně výhod, přemýšlela jsem o tom s klidnou hlavou. A zase manžel konečně přistoupil na to, že cítím potřebu být jen ve dvou. Hodně pracuje, tak přes týden děti moc nevidí a nechápal, že já bych pak chtěla strávit víkend bez nich.

Drž se.

Přemýšlím, zda se to, že se člověk zamiluje jinde, dá považovat za menší nesoulad. :mrgreen:
Jinak moc děkuji. :)

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 08.09.18 12:04

Omyl.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 12:07

teerax
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 08.09.18 12:07
@Anonymní píše:
Přemýšlím, zda se to, že se člověk zamiluje jinde, dá považovat za menší nesoulad. :mrgreen:
Jinak moc děkuji. :)

tak z toho, co píšeš mi to připadá spíš jako velký nesoulad :lol: a hlavně to vydírání, tim by se mi akorát ještě víc zprotivil :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:11
@teerax píše:
tak z toho, co píšeš mi to připadá spíš jako velký nesoulad :lol: a hlavně to vydírání, tim by se mi akorát ještě víc zprotivil :think:

Ano… :,( To mi strašně, ale strašně vadí… Že prostě nedokáže být chlap.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:16
@Anonymní píše:
Já bych vůbec neřešila, co bude či by bylo s někým jiným, ani v případě Tvém (utnout nevěru), ani jeho (žádné co by kdyby další děti), žádný otevřený vrátka. Pracovat na tom, co máte nebo nemáte mezi sebou.
Ty tu píšeš o té době po tom zlomu samá negativa, pracujete na tom tedy? Oba? Ty jsi utla ten vedlejší vztah? On má nějaký náhled na své chyby? Máte nějaký plán? Změny mezi Váma? Na čem jste se domluvili? Trávíte spolu čas? Návštěva odborníka?

Jde to těžko… Přemýšlím, co vlastně zůstalo mezi náma, kromě těch dětí… Asi bych to musela tahat z paty. Když si připomenu, co se dělo poslední roky… asi bych se vůbec nerozhodovala. Vše, co mi hlodá v hlavě, je věc až poslední doby, kdy ví, co se děje. Proto píšu, že vážně nevím, jak moc ho hodnotit, když je v „pohotovosti“.
No a bohužel, jelikož se u mě nejedná o žádný jednorázový úlet, utnout to moje zamilování také není jednoduché, zdá se mi, že by to bylo na hodně dlouho. Samozřejmě ale to nevylučuji, nikdy neříkej nikdy…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >