Zácpa v těhotenství - hlen s krví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 22:04
Zácpa v těhotenství - hlen s krví?

Ahoj, prosím o radu.
Jsem ve 22. tt a dlouhodobě se v těhotenství potýkám se zácpou. Nemám žádné bolesti břicha ani bolesti při stolici, jen chodím málo často, např. jednou za 2-3 dny a vždycky udělám jen pár malých tvrdých bobků, nic víc. Poslední dobou se ale na těch bobkách začal objevovat hlen a dnes dokonce v jednom kousku hlenu byla krev :-(
Nemáte prosím podobnou zkoušenost? Co to může být? Nevím, jestli je to projev (důsledek) toho málo častého vyprazdňování a co s tím. Jestli jít k doktorovi a k jakému.
Děkuji.

Reakce:
pannda
Kelišová 7158 příspěvků 39 inzerátů 07.09.19 22:11

Krev může být důsledek tuhé stolice, tedy se vytvořila prasklina u konečníku. A hlen…nic závažného bych nehledala, pokud nemáš nadýmání a bolesti břicha..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 22:16

@pannda No mi přišlo, že ta krev byla součástí toho hlenu. Kdyby to byla prasklina u konečníku, tak by ta krev byla spíš zvlášť nebo na toaletním papíru, nebo ne?

pannda
Kelišová 7158 příspěvků 39 inzerátů 08.09.19 07:56

Nejedlá jsi rajčata nebo něco s červenou slupkou? Banán?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 11:30

@pannda Jo, jím rajčata i červenou papriku, ale to už jsem ve stolici registrovala a tohle podle mě nebylo ono. No fakt nevím, co s tím. Mám si vzít nějaké projímadlo, když nemám s vyprazdňováním nějaký problém (bolesti), „jenom“ chodím málo často?

pannda
Kelišová 7158 příspěvků 39 inzerátů 08.09.19 12:15

Ne, žádná projímadla bych nebrala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 19:22

Zkus svestkovy kompot. Také hůř chodím na záchod a tak jsem nakoupila kompoty a preventivně je jim a pomáhá to. A taky mi pomohl „dort“ ze slehacky a zakysane smetany. Nebo zkus lečo, nebo kefir. Prostě nějaká jídla, která ti pomuzou se vyprazdnit. A jestli to máš tvrde, je možné, že ses při vyprazdnovani poranila, proto ta krev. Zkus víc pít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 20:32

Kompot teda také vyzkouším. Jinak jím švestky čerstvé i sušené. Kefír nebo jogurt denně. Lečo také mívám. Tučné mě vůbec neprohání, klidně můžu sníst celou šlehačku na posezení a nic. Pít se teď poslední dobou také snažím víc. Díky moc za tipy.

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 08.09.19 22:24

Zacpou jsem jako mladsi hodne trpela, tak poradim co na ni. Hodne pit (pokud nezvladnes studenou vodu, tak teplou vodu s citronem), pouze celozrnne pecivo, omezit mrkev a banany naopak svestky, hrusky, jablicka ve vetsim mnozstvi.. Tez jogurtova mleka, kefir apod. a hodne syrove zeleniny. Ta krev muze byt z rozedreneho konecniku, nebo pokud trpis na heeroidy, tak i z nich… Urcite zajdi k doktorovi.

Lea491
Povídálka 25 příspěvků 09.09.19 10:09

Ahoj, já na zácpu trpím hned od začátku těhotenství. Jediné, co mi na ni spolehlivě pomohlo, byl stres, ale to není zrovna nejlepší metoda :roll: Jinak víc pít mi nepomáhá: mám pocit, že to při frekvenci chození na malou vždycky vyjde ven dřív, než se vůbec něco dostane do střev :mrgreen: Kompoty nic, jogurty nic, maliník taky ne… Co mi nakonec zabralo, je Laktulosa. Není to přímo projímadlo, spíš jen pomáhá vázat vodu ve střevě a tím změkčuje obsah. A může se v těhotenství. Pak ještě glycerinové čípky, ale ty používám výjimečně a působí mi spíš lokálně, až když je problém před konečníkem :? Pokud se ti ale objevuje krev, radši to nejdřív konzultuj s doktorem. Při poranění by se ani jedno užívat nemělo. Jestli je ta krev z důvodu tvrdosti, lactulosa by to mohla spravit :)

Váš příspěvek
Reklama