Záda, hrbení u dospělého

303
24.7.12 16:54

Záda,hrbení u dospělého

Ahojky, nedávno jsem byla na masáži a pán mě upozornil, že mám náběh na stařecký hrb 8o 8o. Snažím se chodit rovně, ale pak se přestanu kontrolovat, nebo mě začnou záda bolet a já aniž bych si to uvědomila se shrbím :(.Nevíte jetli jsou nějaké cviky, abych předešla v pozdějším věku stařeckému hrbu?!Děkuji za vaše rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6955
24.7.12 16:59

Podivej se jestli nekde v okoli neni cviceni s nazvem Port de bras!!! Timto cvicenim se naucis postupne spravne drzeni celeho tela aniz by ses musela kontrolovat. Je to moc prima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
24.7.12 17:02

Tak já nemám náběh na hrb, ale hrb mám. :(Mám větší prsa, které tlačí dolů, tak o to víc páteř trpí.
Na jaře jsem začala chodit na powerjogu-a úžasné výsledky. Chodím rovně-to do té doby neznám, hlavně záda skoro vůbec nebolí, ač bolely skoro trvale.
Tomuto cvičení jsem úplně propadla, relax, zpěvnění postavy, narovnání-škoda, že mě to nenapdalo dříve. Mě bavil aerobic a u jógy jsem si myslela, že je to nuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3910
24.7.12 18:09

Tak já už odmala chodím shrbená. Všichni z rodiny mi za to nadávali a stále nadávají. I přesto, že mi kupovali kvalitní „aktovky“ do školy, i na střední jsem musela nosit batoh s vypolstrovanýma zádama a nemohla machrovat jako kamarádky s kabelečkama :-D, tak stejně se hrbím :-( Co mám malou, tak se snažím kontrolovat a chodit rovně. Jenže po chvíli mě hrozně bolí záda :-( Takže se opět shrbím a chodím jak blbec. Nejen, že člověk správným držením těla předejde zdravotním problémům, ale taky to hodně působí na okolí. Což jsem poznala sama ;)
Zkusím tedy pohledat nějaké cviky a vrhnu se do toho :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
24.7.12 19:02

@Janichka Ahojky, to myslíš tohle?? http://www.youtube.com/watch?… Mě to připomíná balet. A to pomáhá na rovná záda??Já tu na netu četla, že je dobré cvičit na gym. míči. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
24.7.12 19:04

Ja mam stejny problem, taky se hrozne hrbim. Taky jsem se koukala na Youtube na to Port de bras a jak rika @bibixx, taky mi to pripada spis jako balet. Ja bych nejradsi, kdyby bylo neco jednodussiho, co se da delat doma. Tak, ted jsem si zrovna uvedomila, jak se tady u toho pocitace hrbim, hned jsem se narovnala! :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
24.7.12 19:13

@Easinka No kdybys viděla jak já se tu prsím a připadá mi to tak nepřirozené :lol:.Mám velká prsa, tak asi proto. Zkusím pohledat nějaké cvičení na tom gym. míči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
24.7.12 19:45

@bibixx to je cviceni ktere vymysleli primo fizioteraoeuti. Jde o spravne rotave, posileni a protazeni. Je to celkem makacka a po pul roce vidim fakt rozdily!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
24.7.12 19:46

Precti si o tom neco!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
24.7.12 19:48

Příspěvek upraven 13.06.16 v 20:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
24.7.12 19:49

Najdi si na youtube: port de bras sona hauserova. To je lepsi. Nemuzu tady dat odkaz protoze pisu z ipadu a ten ma na youtube primo aplikaci:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6261
25.7.12 08:21

No jo, taky se strašně hrbím a už asi půl roku si říkám, že s tím musím něco dělat. :-( Jen se pořád nemůžu dokopat.. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
18.1.14 12:39

Hrbení, skolióza, ploché nohy...

Ahojky,

náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a úplně mi mluvíte z duše. Nemám žádný dotaz, jen přispěju svým „zádovým údělem“. :-) Od malička mám problémy se zády a vůbec s celým držením těla. Teď, co vychovávám vlastní dítě, mám pocit, že to celé vzniklo hlavně tím, že mě máma jako mimino posazovala. Poté (asi na základce) si pamatuju, jak mi pak pořád dloubala do zad, abych se nehrbila (jednou u fotografa na mě dokonce strašně řvala, že jestli se na těch fotkách budu hrbit, tak zaplatím nový :-((( ). Přitom mám dojem, že to způsobila hlavně ona tím posazovanám. :-( Od malička mám skoliózu, tendence k hrbení a ploché nohy. Chodila jsem na různé rehabilitace, jenže jako malá jsem na to kašlala a doma jsem byla líná cvičit. Vždycky mi to vydrželo jen chvíli. Až v dospělosti si člověk uvědomuje, že pro to měl dělat víc.

Teď jsem začala chodit na masáže a masérka mi to vůbec nemůže rozmasírovat. Chodím 1× týdně na hodinovou masáž (jednou mi dávala i baňky), už jsem byla 4× a pořád mám pocit, že ať mi šáhne kamkoliv (bedra, lopatky, krk), tak jsem pořád strašně ztuhlá a bolí to. Doma mám taky tendence k hrbení a špatnému držení.

Sportuju dost, ale ne vyloženě něco pro záda. Dřív jsem chodila na pilates, jenže teď mi to nevyhovuje časově. Navíc bydlíme v menším městě, takže výběr cvičení je dost omezený a dojíždět hlavně z finančních a časových důvodů nebudu. Vím ale, že na takovou tu křeč v oblasti lopatek mi strašně pomáhaly kolečkové brusle. Jak se tam „mává“ rukama a hýbe celým tělem, tak se to strašně uvolnilo a bolest a křeč byly najednou pryč.

Kdybyste měli tipy na nějaký pěkný cvičení na netu, např. na youtube, tak sem s ním. :-) Zkusím to doma.

Pa ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
18.1.14 12:47

Ahoj holky, jsem instruktor Pilates a vrele Vam ho doporucuji.. pomohl mi a pomuze i Vam…ale neni to hned…
hlavu vzhuru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
18.1.14 16:44

Teda jo, koukám, že je nás víc…:(..ale co s tím no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...