zadní rýma

Moniberi81
3.1.10 13:56

zadní rýma

Ahoj maminky, prosila bych o radu. Náš malý - 17 měsíců má asi 4. den hroznou rýmu. Chrčí v nosánku, nemůže spinkat jak ho má plný, dýchá pusinkou, když pije, dělá si přestávky na nadechnutí…ale z nosánku ani kapka sopílku. Kapu nu Otrivin a Sterimar s mědí, ale absolutně bez výsledku. Odsávačkou na vysavač také nic neodsaju. Kašel nemá, zatím. NAše Mudr mi vždycky říkala, že když mu to neteče z nosu, tak to teče do krku a dráždí ho to pak ke kašli, ale u nás kašel zatím nic.

Nemáte někdo nějakou radu jak z toho ven? Co pomáhá Vám na zadní rýmu?? Mám čekat že se mu to teprve v tu pravou rýmu rozjede??

Zatím jsme měli vždycky klasiku, nudle všude :-)) S tímto jsem se ještě nesetkala.
Moc děkuju za rady Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29042
3.1.10 14:15

Ahoj

Emička tuto rýmu měla několikrát.My jsme chodili vždy pár dní po sobě odsávat k doktorce na ORL.Z nosánka skoro nic neteklo,ale ona vždy vysála hodně zelených hlenů.Malá by se tím jinak dávila,taky zvracela a nespala celou noc.

To domácí odsávačka ani ta na vysavač nevysaje.Doktorka ji strčila nagelovanou hadičku až dovnitř,hluboko do dutin.Je to otázka vteřiny.Malá sice plakala,ale hodně se jí potom ulevilo.

Jinak nám doporučila zvlhčovat vzduch,Olynth nebo Otrivin pro kojence.Nasivin prý vysušuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.1.10 14:17

Ahojky asi moc neporadím , ale asi bych počkala až se ta rýma sama spustí,pořípadě té rýmě trochu napomoct,já třeba většinou inhaluji heřmánek to se mi rýma pak rozjede raz dva,ale nejsem si jistá zda li byto zvládlo 17 měsíční dítě,takže jsem moc neporadila :think:Popřípadě bych ješzě zkusila zvlhčovat vzduch :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
3.1.10 15:02

Moniberi81 pokud se mu nespustila rýma, tak mu kup v lékárně kapky Sinupret, je to na uvolnění a hlavně je to i přírodní, můžou to už i děti od 1 roku. Používám to i já v těhotenství, na ORL mi to doporučili nejen pro mne, ale i pro malou. :-)
Jinak u nás ještě funguje odsávačka na vysavač, ale je pravda že přímo na ORL toho odsajou většinou více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
3.1.10 15:02

Tady je odkaz na ty kapky, ať můžeš mrknout. :-)

http://www.lekarna.cz/…apky-roztok/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
3.1.10 15:05

ahoj, doporučuji Sinupret,,,, ten právě ředí hleny a nedovolí takové to zaražení rýmy. Já to objevila někdy v roce života holky a dodnes /4 roky/ si ho nemůžu vynachválit. Bere se tuším 3× denně a má se brát týden až deset dní, i když už pak ty potíže nejsou, ale kvůli doléčení je to dobré. Jsou to teda dost hořké kapky, holka s tím díky bohu neměla nikdy problém, ale s čajem nebo šťávou to snad pozře každé dítě. Opravdu ho zkus, je vážně skvělej. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
3.1.10 15:08

aha, než jsem to naťukala, tak Berenika dodala i s obrázkem :)
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
3.1.10 15:14

Jojo,Sinupret je vazne super,taky jsem ho objevily nedavno a doma nesmi chybet!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
3.1.10 15:35

Kromě Sinupretu je ještě na tohle dobrá ta infračervená lampa, většinou pokud se ty dutiny pořádně zahřejou, tak se ta rýma spustí. Za nás se to jmenovalo solux nebo tak nějak a mně to hrozně pomáhalo. Uvažuju, že si jí koupím, brácha jí má a nemůže si jí vynachválit, dost trpí na záněty dutin a tohle mu dost pomáhá.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
3.1.10 16:25

Jo a taky ponorit ruce az po lokty,do co nejteplejsi vody,co clovek snese a vydrzet co nejdyl,to funguje bezvadne a i dr to doporucuji..Ale lze to praktikovat asi jen se starsim ditkem..Solux je bezva,taky jsme ho doma meli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
3.1.10 16:25

Jo a taky ponorit ruce az po lokty,do co nejteplejsi vody,co clovek snese a vydrzet co nejdyl,to funguje bezvadne a i dr to doporucuji..Ale lze to praktikovat asi jen se starsim ditkem..Solux je bezva,taky jsme ho doma meli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
3.1.10 18:32

Ještě když mi tenkrát doktorka ten Sinupret předepisovala, tak mi říkala že ho mám dávat nejpozději do 18:00, aby se to neuvolňovalo pak přes noc, což je nepříjemný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Moniberi81
3.1.10 18:40

Holky,moc děkuju za rady Sinupret mám doma, tak to vyzkouším, myslela jsem že je jen na kašel :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
1299
3.1.10 18:46

Není jen na kašel, je celkově na uvolnění i dutin :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
29.1.10 21:59

Ahojky,
já se sem zdovolením vetřu, i když nevím, jestli si někdo všimne..

Nevíte, co se může na zadní rýmu o 6 měsíčního plně kojeného dítěte? Malý právě začal kýchat, chrčet…po dvou hodinách pokusu o spánek je po spaní…teď pololeží v sedačce a hraje si.. Odsávačkou neodsaji nic a fakt netuším, jak zařídit, aby dnes usnul.. :roll: Postýlku jsem vyvýšila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama