Zadržování kauce za byt majitelem po ukončení nájemní smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luucy
Kecalka 156 příspěvků 31.03.19 21:05
Zadržování kauce majitelem

V unoru jsem ukončila nájemní smlouvu a bylo mi řečeno, že se mi kauce vrátí až při vyučtování energii (elektřinu jsem si platila sama a předpokládám, že voda nebude nic závratného) Jenže uběhl měsíc a stále nic. Má na to majitel právo?

Reakce:
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.03.19 21:12

Nevim, na co ma pravo. Ale nebyva tohle vyuctovani jednou za rok?

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 31.03.19 21:12

Bylo to ošetřeno ve smlouvě? Pokud ano, tak ano. Pokud ne, tak porada s právníkem. Jinak nastudovat NOZ.

https://www.zakonyprolidi.cz/…eni-20181201

Elektřina a plyn většinou ke konci roku a nebo podle smlouvy.

Pokud si někdo platil energie sám, tak zbývá voda.

Vyúčtování vody většinou do konce dubna (března?), je to ze zákona. Tuším, že má pronajímatel 3 měsíce na vyúčtování.

Příspěvek upraven 31.03.19 v 21:15

TopSecret
Závislačka 3893 příspěvků 31.03.19 21:14
@Luucy píše:
V unoru jsem ukončila nájemní smlouvu a bylo mi řečeno, že se mi kauce vrátí až při vyučtování energii (elektřinu jsem si platila sama a předpokládám, že voda nebude nic závratného) Jenže uběhl měsíc a stále nic. Má na to majitel právo?

Ale kauce je na pripadne skody a opravy v byte.
Jinak si myslim, ze jestli uz neuvidis. Respektive nebude ti je chtit vratit. A vymysli si nejake opravy, co byly potreba udelat (v pripade, ze vse bylo predano v poradku).

Janli
Echt Kelišová 8447 příspěvků 31.03.19 21:16

Nevíme, co máš v nájemni smlouvě. Takže si ji pořádně přečti, napiš kdy a jak má být provedeno konečné vyůčtování a pak můžeme soudit. Majitel zřejmě čeká na vyůčtování energií, to bývá v průběhu dubna a května. A divila by ses. Měla jsem nájemnici, která měla nedoplatek na vodě 13tisíc.

Váš příspěvek
Reklama