Jaký zájezd pro tchýni - úmrtí maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anonymni_prezdivka
Kecalka 367 příspěvků 04.12.18 21:36
zájezd pro tchýni - úmrtí maminky

Ahojte, přicházím s prosbou o radu. Tchýni umřela maminka, logicky je z toho dost špatná, byť mamince bylo bezmála 92 let. Posledních několik let se o ni starala, bydlela jen přes zahradu, 5× denně jí nosila jídlo, umývala ji,… vše kolem.
Tchýni znám jako člověka, co se nezastaví a nemá emoce. Teď najednou je z ní uzlíček nervů, pláče, nedokáže uvařit oběd, protože to „nezvládá“ - jak mi v pláči řekla.
Ráda bych ji někam poslala, ať už samotnou, s jejím mužem nebo bych s ní jela já (ale já mám půlroční miminko, takže by to bylo náročnější).
Prosím, poraďte, kam ji tak vyslat? Máte osvědčené nějaké lázně, hotely,… co byste pro odreagování navrhli vy?

Předem moc děkuji na tipy i za to, že mne neodkážete na google a slevové portály… ráda bych něco ověřeného.

EDIT: problém je hlavně ten, že tchyně zná jen práci, práci, práci, nic jiného ji velice nezajímá, žádné koníčky nemá.

Příspěvek upraven 04.12.18 v 21:43

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8511 příspěvků 04.12.18 21:41

Tak záleží hlavně na tom, co má ráda. Jestli spíš leharo nebo procházky, nebo kulturní akce, … Teď je taková blbá doba, vánoce na krku, tak bych volila výlet spíš do města, spojila to s nějakou masáží a vánočními trhy.

P4ja
Kelišová 6631 příspěvků 04.12.18 21:44

Otázka je, jestli to ona bude vůbec chtít. Každý truchlí jinak.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 04.12.18 21:46

A jeste oblast, jestli CR nebo prihranici? Ja jsem z Valasska, tak doporucim Roznov - Pivni lazne na nejakou procedurku (cely pobyt by tam vysel asi dost draho) a ubytovani doporucuju Forman u Energetiku, je to blizko do centra, slusna cena a pekne. V okoli je lehka i narocnejsi turistika, skanzen, kavarny…

mrav
Neúnavná pisatelka 19741 příspěvků 04.12.18 21:48

Odkud je tchýně? Vybíral bych podle místa bydliště. Tady jsou třeba pěkné Teplice nad Bečvou. :mavam:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 04.12.18 21:49

Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Úmrtí blízkého je věc, kterou člověk musí nejdřív zpracovat, než se s ní smíří. Může se taky stát, že pojede jen kvůli tomu, aby vám to nebylo líto, pobyt si vůbec neužije a prosedí ho na pokoji.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 04.12.18 21:51

@mrav a prochazka na Helstyn :srdce:

mrav
Neúnavná pisatelka 19741 příspěvků 04.12.18 21:57
Vítám Rožnov
@luccifera píše:
@mrav a prochazka na Helstyn :srdce:

Nebo na Hukvaldy. :mavam:

Helca83
Kecalka 390 příspěvků 04.12.18 21:58
@Aduš8 píše:
Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Úmrtí blízkého je věc, kterou člověk musí nejdřív zpracovat, než se s ní smíří. Může se taky stát, že pojede jen kvůli tomu, aby vám to nebylo líto, pobyt si vůbec neužije a prosedí ho na pokoji.

Souhlasim. Podle popisu tchyne nebude vyletni typ, takze tipuji ze se spis s tou ztratou vyrovna praci nebo fyzickou aktivitou. Nemuzes ji nejak zamestnat s miminkem, treba ji nechat odpoledne kocarkovat, nebo poprosit ze “potrebujes” aby na jare pestovala pro miminko zeleninu a ovoce na prikrmy nebo tak neco? Tenhle typ lidi je rad uzitecny, mam podobnou mamku a po smrti taty nejlip pomohlo, kdyz se nam brzy nato narodil syn a mamka se mu mohla venovat. Pripadne bych volila nejake pro ni oblibene misto - treba z detstvi nebo kam jezdili jako rodina, ale to opravdu az po nejake dobe, az preboli to nejhorsi. :andel:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 04.12.18 22:00
Zdravím Teplice
@mrav píše:
Nebo na Hukvaldy. :mavam:

Tam je to taky krasne… :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 68547 příspěvků 04.12.18 22:05

Ty hele já úplně nevím, mylsíš, že je to vážně dobrý nápad? Zemřela jí maminka, máme 20 dnů do Vánoc, jako vytasit se na ní, ať jde výletit, to úplně nevím. Jestli by si to spíš nepotřebovala v klidu odžít. Jestli by nebylo třeba lepší, dělat jí s malou společnost, dělat s ní ty předvánoční věci jako zdobení a pečení, kdyby o to to stála, než ji posílat na výlet.

rokris
Kelišová 6512 příspěvků 04.12.18 22:27
@anonymni_prez­divka píše:
Ahojte, přicházím s prosbou o radu. Tchýni umřela maminka, logicky je z toho dost špatná, byť mamince bylo bezmála 92 let. Posledních několik let se o ni starala, bydlela jen přes zahradu, 5× denně jí nosila jídlo, umývala ji,… vše kolem.
Tchýni znám jako člověka, co se nezastaví a nemá emoce. Teď najednou je z ní uzlíček nervů, pláče, nedokáže uvařit oběd, protože to „nezvládá“ - jak mi v pláči řekla.
Ráda bych ji někam poslala, ať už samotnou, s jejím mužem nebo bych s ní jela já (ale já mám půlroční miminko, takže by to bylo náročnější).
Prosím, poraďte, kam ji tak vyslat? Máte osvědčené nějaké lázně, hotely,… co byste pro odreagování navrhli vy?

Předem moc děkuji na tipy i za to, že mne neodkážete na google a slevové portály… ráda bych něco ověřeného.

EDIT: problém je hlavně ten, že tchyně zná jen práci, práci, práci, nic jiného ji velice nezajímá, žádné koníčky nemá.

Příspěvek upraven 04.12.18 v 21:43

Asi bych to nedělala. Smutek si musí člověk odžít, „zvyknout“ si na to, že nejbližší člověk odešel. Když jde o rodiče, je to ta z nejtěžších ztrát. Když ji teď někam vytáhnete, může se do smutku ponořit ještě hlouběji, protože to na ni po návratu do stejného prostředí padne znova. A truchlení může být tak zase na začátku. Záleží i na tom, jak je to dlouho, co paní maminka umřela.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 04.12.18 22:50
@luccifera píše:
Ja jsem z Valasska, tak doporucim Roznov - Pivni lazne na nejakou procedurku (cely pobyt by tam vysel asi dost draho) a ubytovani doporucuju Forman u Energetiku, je to blizko do centra, slusna cena a pekne. V okoli je lehka i narocnejsi turistika, skanzen, kavarny…
@mrav píše:
Odkud je tchýně? Vybíral bych podle místa bydliště. Tady jsou třeba pěkné Teplice nad Bečvou. :mavam:

no říkala jsem si, jak jste se tu pěkně sešli, krajani :P
K zadání - v tomhle těžko radit - co tvůj manžel /její syn? Nebo tchán? Ti ji znají nejlíp, vědí, co v krizích potřebuje a co naopak odmítá. Na překvápka bych nehrála a konzultovala s nimi, špatnou volbou může dojít na obou stranách k velkému rozčarování.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 04.12.18 23:09

Taky si myslím, že si smutek musí odžít, ale pokud výlet/y, tak bych je možná naopak směřovala k té mrtvé mamince- vzít jí třeba do jejího rodiště, kam chodila do školy, střední..... tchýni rozmluvit, ať Vám o mamince vypráví a ví že na to smutnění není sama. :think:

kaja00
Extra třída :D 13502 příspěvků 04.12.18 23:20

No já bych to raději nechala na později, pokud je takto špatná tak je to určitě hodně čerstvé. Spíš bych ji třeba zabavila miminkem nebo s ní zašla někam, jak tu bylo psáno na Vánoční trhy nebo jen se někam projít. Ona si to prostě musí prožít, ten smutek :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >