ZAKLONĚNÁ DĚLOHA

34
15.10.04 13:27

ZAKLONĚNÁ DĚLOHA

JSEM V 9 tt. A DOKTORKA MI ŘEKLA, ŽE MÁM ZAKLONĚNOU DĚLOHU.
POKUD SE TO SAMO NESROVNÁ, MŮŽE SE PLOD ZAKLÍNIT A NERŮST.
MÁM SPÁT NA BŘIŠE, ALE NEMŮŽU TAK VŮBEC USNOUT, JE TO VELMI
NEPOHODLNÉ. MÁM SE TOHO OBÁVAT? MÁTE S TÍMTO NĚKDO ZKUŠENOSTI? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
15.10.04 13:33

Zakloněná děloha

Ahoj,
mě to doktoři řekli ve 14letech a že budu mít velké potíže :oops: ..
Miminko se mi narodilo zdravé,moje gynekoložka mi k tomu nic neřekla.. :lol: Většinou se prý těhotenstvím v klidu narovná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.04 13:48

Ahoj, taky mi doktor na začátku prvního těhu doporučil spát na břiše, kvůli zakloněné děloze. Protože normálně tak spím, tak jsem s tím neměla problém. Myslím, že to pomohlo, protože pak už to bylo vpořádku. Ono jak mimčo roste a je tam víc plodové vody, tak se to nakloní (pomocí gravitace) dopředu, ale proč tomu nepomoct, když to jde. :wink:
Určitě si nějakou vhodnou polohu na břiše najdeš, :idea: třeba s pokrčenou nohou nebo trochu na boku. Musíš to zkusit. Dr. určitě nemyslela, že budeš ležet na břiše, ruce podél těla, natažené nohy, tak se opravdu nedá spát. :lol:
Počkej, na konci těhu si budeš říkat, jak ráda by jsi si poležela na břiše. :D
Spokojené, bezproblémové těhu přeje Míša

• Nahlásit
  • Citovat
725
15.10.04 13:59

Ahoj,

neděs se, já jsem na tom byla stejně - na břiše spát neumím, takže mi doktor doporučil denně cvičit kočičí hřbety… Nevím, jestli to bylo tím nebo účinkem gravitace, ale děloha se srovnala.

Přeju hezké těhulkovství a zdravé miminko.

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.04 14:00

zakloněná děloha

Doufám, že přispěji k uklidnění- měla jsem taky zakloněnou dělohu, gynekolog byl v pohodě, během těhu se to samo vyřešilo bez jakýchkoli manévrů a ležení.Otěhotnění i těhu bylo bez problémů . Ahoj SARA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.10.04 14:03

Zakloněná děloha

Ahoj,
jsem v 30. týdnu a měla jsem také zakloněnou dělohu. Mám super pečlivou zkušenou doktorku a ničím takovým mě neděsila. Říkala, že se to upraví samo. A taky se to samo upravilo, ani nevím kdy, najednou to přestala paní doktorka kontrolovat. Měla jsem díky tomu v prvních měsících malé bříško a pak najednou vyrostlo hodně dopředu. Miminko roste úplně normálně, je podle ultrazvuju trochu větší, než má být a nemám žádné problémy s polohou dělohy.
Zakloněnou dělohu jsem podědila po mamince, měla ten samý problém a dvě bezproblémová těhotelství. Ani mi nenapadlo se s tím během těhotenství trápit, tak toho mrňouse taky nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
625
15.10.04 15:51

Ahojky,
mám taky zakloněnou dělohu, jsem v 31tt a nemám žádné problémy.

To čím tě doktorka děsí, je hodně extrémní případ, který se popisuje v učebnicích anatomie (našla jsem si to na počátku těhotenství, kdy jsem se taky zděsila, co to mám v břiše) a v běžných případech nejsou se zakloněnou dělohou v těhotenství problémy.

Mám další 2 kamarádky, které mají zakloněnou dělohu a mají zdravé donošené děti a nikdo je ani nijak výrazně v těhotenství nekontroloval.

Snad jsem tě trochu uklidnila.
Jana+Kačka 31tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
19.10.04 14:09

Ahojky,

zakloněnou dělohu má asi 20 % žen. Včetně mě. Jsem ve 22 tt a žádný problém už nemám. Říká se, že ženy s takovouto dělohou hůře otěhotní (já teda ne - bylo to hned naoprvý)…

Dr. mě nijak zvlášt nesledoval. Narovnat by se měla okolo 12 tt.

Já měla jiný probém - hned na začátku - jelikož byla docela dost dozadu, tlačila mi na nějaký nerv a konečník a jak se začínala děloha roztahovat, měla jsem strašné křeče a bolesti. 14 dní na neschopence a kočičí hřbety to spravily. Dr. říkal, že při zakloněné děloze můžou být začátky trošku bolestivější - já teda byla extrém.o)

Myslím, že se nemusíš dělat starosti.o)) A pro jistotu přidej kočičí hřbety.)) nebo jen prostý pobyt na všech čtyřech.o))

ahoj

Markéta 22 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.04 09:04

Ja jsem mela delohu take zaklonenou a vsechno probehlo v pohode. Ona se sama narovna v prubehu tehotenstvi. Hlavne klid, vsechno se samo srovna, oni doktori obcas zbytecne strasi.

• Nahlásit
  • Citovat
9206
16.7.10 15:30

Tak já mám taky zakloněnou dělohu, a jedno dítko už máme, teď se snažíme o druhé, tak snad všechno bude v pořádku. Při prvním jsem to nevěděla, nebo neměla- nevim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mooch
16.7.10 15:58

taky mám, jsem 30tt a v pohodě. Snažím se neusínat na zádech - ono na boku se mi stejně usíná líp. Občas se ale na zádech probudím. Je fakt, že mám furt malý břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
9206
16.7.10 15:59

Já při prvním těhu jsem nemohla ležet na zádech mě se špatně dýchalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
16.7.10 18:03

Mamce, když byla mladá, doktor řekl, že má zakloněnou dělohu a že pravděpodobně nebude mít děti. No a má tři :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetraV.25
25.1.13 12:31

Ahoj,
Můzů se Vás zeptat? Snažíme se s manžílkem a mimi 5tý měsíc a nic. V včera jsem byla na gynekologii a bylo mi řečeno že mám trochu zakloněnou dělohu myslíte, že to je ten problém proč neotěhotnět?

Moc děkuji za každou radu
Hezký den :)

• Nahlásit
  • Citovat
12071
25.1.13 14:23

Tezko rict kde u vas muze byt problem…na zaklonenou delohu a vubec na celkove uvolneni panve a napomoc k otehotneni je dobre cviceni Ludmily Mojzisove - najdi si u vas v okoli nejaky kurz ci navstiv specializovanou terapeutku a ta ti vse vysvetli. Je to faaakt moooc dobra vec. drzim palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama