Zakrvácení v 15.týdnu těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
106
7.7.22 04:50

Zakrvácení v 15.týdnu těhotenství

Ahoj holky, včera se mi stala dost nepříjemná věc. Našla jsem na kalhotkách krev, byla tmavá a pak když jsem šla na wc tak ze mě šel už spíš tmavě hnědý výtok. Předtím jsem měla bolesti břicha, ale spíš jako nadýmání. Jsem 14+2tt. Urychleně jsem jela na pohotovost kde mě zkontrolovali a prý je všechno v pořádku. Plod měl srdeční akci. Prijde mi ale, že to proběhlo tak v rychlosti a celkem mě odbyli. Když jsem se jich ptala čím to může být, tak řekli že po pohlavním styku (což s přítelem záměrně teď raději nemáme) a nebo v rámci fyziologického těhotenství. Před necelými 14 dny jsem byla na prvním screeningu a tam bylo vše v pořádku.. Nevím, pořád mám strach. Teď jsem byla na wc a když jsem se utřela, tak je tam pořád taková stará krev. Co byste dělali na mém místě? Jediný komu naprosto věřím je moje doktorka, ale teď má nejspíš dovolenou a nevím jestli má záskok. Potřebuji slyšet i od někoho jiného že je to v pořádku. Jsem z toho dost špatná. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16277
7.7.22 06:26

@klarrrinka a co zkusit do jiné nemocnice a nebo ten záskok? Pro klid..ale věřím, že to bude v pořádku. Asi bych taky ještě jela na jinou kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9602
7.7.22 06:54

@klarrrinka Může se to stát a v nemocnici ti už nijak jinak nepomůžou. Ale může to být hematom, nějaká cévka prasklá při růstu placenty… Bylo by každopádně dobré, kdybys měla klidový režim, dokud krvácení úplně neustane. Je dobré, že je to tmavá krev, pravděpodobně to bude v pořádku.
Jen pro uklidnění - já jsem zakrvácela ve 14tt silně jasnou krví (prasklá céva při tvorbě placenty), sice jsem si 2 dny poležela v nemocnici na pozorování a měsíc doma, ale dcera se narodila v pořádku a donošená, chodila jsem pak i do nástupu na mateřskou do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9602
7.7.22 07:00

@lucynka25 A co by tam s ní na té kontrole dělali? Srdeční akce je, jasnou krví nekrvácí, s tím se nic jiného dělat nedá. Dokonce ani s horším případy se jic jiného dělat nedá, kromě klíčového režimu a vyčkávání, jestli se to udrží, nebo ne. Couráním po nemocnicích si může tak maximálně uškodit, měla by teď mít klidový režim a domluvit si neschopenku, ale to nejspíš s tím záskokem za svou gyndr., pokud si dobře pamatuju, tak na pohotovosti neschopenky nevystavují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16277
7.7.22 07:08

@Hoa Mai těhotná ženská má být především v klidu a když se jí to nezdá, má z té kontroly blbý pocit, proč se nejet uklidnit ještě jednou..
Mě takhle odbyli při druhém těhotenství, že to určitě nic není ať jedu domů a nakonec zamlklý potrat v 11.tt a to jsem nekrvacela, prostě blbý pocit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
7.7.22 07:12

@Hoa Mai Akorát se dívali vaginálním ultrazvukem na čípek a potom ještě přes bříško na plod. Říkali, že to na hospitalizaci není a neschopenku naštěstí mám už měsíc. Na kalhotkach jsem měla krvavý flek a potom jsem už špinila jenom hnědým výtokem. Ale raději si i tak zavolám do zdravotnického zařízení kam chodím. Je tam víc doktorů, tak snad se na mě podívá někdo jiný. Ohledne placenty mi tam nic neříkali a moje dr. před 14 dny říkala že hematom tam nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
7.7.22 07:14

@lucynka25 z toho zamlklého potratu mám právě strach. Na té pohotovosti tam byla celkem nepříjemná doktorka a bylo vidět že spěchá. Říkala že mají ještě dost pacientů za mnou a bylo to vyšetření dost v rychlosti. :( Moje doktorka má úplně jiný přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16277
7.7.22 07:22

@klarrrinka je fakt, že kdyby se něco dělo, tak to zastavit moc už nejde. Já osobně, bych pro klid někam jela. A pak už jen nohy nahoru a no stress. Držím palce, určitě to bude v pořádku. Já s holkama zažila takových věcí :roll: a vše jsme zvládly :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2193
7.7.22 07:31

Já vím že máte strach ale opravdu… Kontrola proběhla nic nenašli.. Tak prostě ležet, ležet a odpočívat.. Já když jsem měla namahavy den, cítila se unavená, bolavá tak si na 3 dny dala klidový režim a magnesium. Ve 14tt se toho nic moc dělat jiného nedá, neřeknu kdyby jste krvacela dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26446
7.7.22 07:34

Taky jsem v 15 TT malinko zakrvácela, taky mě to vyděsilo a taky mě dr jen „rychlým“ pohledem na ultrazvuk uklidnila, že se nic neděje, mám se hodit do klidu, že se to stává.

Především se snaž uklidnit, drobné špinění a jiné věci se prostě můžou stát, přecijen se vevnitř vše hodně prokrvuje, rozšiřuje,…
Takže nohy nahoru, mísu s melounem do klína a nějakej pěknej film si pusť :hug:

Pokud se budeš dál cítit blbě, zajdi za tím záskokem tvé dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
7.7.22 07:36

Pro jistotu si dej klidový režim.
Může to být je nějaký hematom. U mě takhle byla zjištěna placenta praevia, ale já začala po pár špinění krvácet jasně červenou krví.
Dej nohy nahoru a šetři se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
7.7.22 07:42

@Mar__tanka1983 tak moje dr. žádný záskok za sebe nemá, všichni mají dovolenou, tak mi nezbývá nic jiného než jet na pohotovost do Prostějova. Včera jsem byla v Olomouci, tak tam bude snad jejich přístup o něco lepší. Přišlo mi že je jenom otravuji, chtěla jsem prcka vidět na UTZ a ani jsem to v jejich rychlosti nestihla. :( Potřebuji z více stran slyšet že je to v pořádku. Nechci o mimi přijít a mám o něj velký strach. :,( Teď když se na wc utřu, tak je tam trošku staré krve, už spíš do hněda. Jinak dnes budu odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
7.7.22 07:47

@Mar__tanka1983 právě to byl včera celkem velký krvavý flek jako při ms ale potom už tmavě hnědý. Jedu ještě raději na pohotovost. Jsem z toho dost špatná a v noci jsem kvůli tomu nespala. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9602
7.7.22 08:04
@lucynka25 píše:
@Hoa Mai těhotná ženská má být především v klidu a když se jí to nezdá, má z té kontroly blbý pocit, proč se nejet uklidnit ještě jednou..
Mě takhle odbyli při druhém těhotenství, že to určitě nic není ať jedu domů a nakonec zamlklý potrat v 11.tt a to jsem nekrvacela, prostě blbý pocit..

Protože při tom pobíhání po pohotovostech se jí to krvácení může víc rozjet. A chápu, že potřebuješ najít viníka, ale tvé zamlklé tehotenství by nijak neovlivnilo ani to, kdyby na pohotovosti seděl sám bůh. Ten doktor může konstatovat jen aktuální stav. A je dost možné, že při kontrole ještě viděl srdeční akci, ale později srdeční akce ustala.
Ale pokud má zakladatelka hematom nebo třeba nízko položenou placentu, tak jediné účinné opatření je ležet, co nejvíc v horizontální poloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 08:20

Já takhle zakrvácela několikrát v 19 tt a dál a bylo to z nízko položené placenty. Poprvé mě na pohotovosti prohlédli a řekli, že hospitalizace není nutná, ale klidový režim. I přes to jsem zakrvácela do 24 hod znova a to už si mě tam chtěli nechat. Nasadili mi léky a ty jsem střídavě brala několik týdnů. Měla jsem asi dva měsíce naprosto klidový režim, jen do koupelny a gauč. Pak se placenta vytáhla, ke konci těhotenství jsem normálně už fungovala, chodila na procházky a tak. Chce to ale fakt klid, i stání u linky byl problém. Třeba jsem si pšíkla a hned krev. :? Takže opravdu v klidu, a když se objeví znova krev, tak znova jeď. Držím palce, nervy to byly hrozný. Ale úžasná proncezna stála za to. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat