Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Jestli si zamestnanec a plati za tebe nemocenske pojisteni tak neschopenku ano. Mateřskou a rodicak platí stát. U materske zalezi jestli máš odpracovano 270 dní za poslední dva roky. Na rodicak má nárok každý.
Ahoj všichni,
chci se zeptat, jak to je, když mám svou práci, kde jsem zaměstnaná a jsem zároveň jednatelkou v jiné firmě.
Mám nárok například na neschopenku rizikové těhotenství, mateřskou a rodičák? Od svého zaměstnavatele nebo ne?
Děkuji za odpovědi