Zánět močáku

1723
24.2.05 13:52

Zánět močáku

Ahojky,chtěla bych vás poprosit o radu ohledně začínajícího zánětu v 10tt, myslím si, že by to mohlo být podrážděné z toho jak pořád chodím čůrat, ale odedneška mě to při čůrání pálí. V lékárně mi nedoporučili urologický čaj s tím, že prokrvuje, což prý není v těhotenství vhodné a moje lékařka tento týden bohužel v poradně není-na kontrolu jdu příští týden v pátek 4.3. Myslíte, že je to pro mimčo nějako nebezpečné nebo, že se stačí udržovat v teple a mít dostatečný přísun tekutin?
Předem moc děkuji za rady H + 10tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.2.05 16:42

Čokoládko, možná to bude znít nelogicky, ale udělej si teplou, spíš horkou koupel nohou ve vodě do které přidáš asi 2 lžíce zázvorové šťávy nebo s obyčejnou solí. Teplýma suchýma ručníkama nahřej ledviny a buď v teple. Když to do 2 dnů nepřejde, zajdi si na urologii. Já jsem to jednou zameškala a skončila jsem se zánětem močového měchýře 4 dny v nemocnici a ani teď po 6 letech nejsem v pořádku, protože se mi ten zanedbaný zánět rozšířil do levé ledviny. Dlouho jsem brala silná antibiotika. Na začátku to chce klid a nohy v teple a když to nepřejde, pak určitě šupem k doktorovi, protože jedině urolog ti to podchytí v začátku a nebudeš se pak muset jako těhulka trápit s tím že bereš antibiotika!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.2.05 17:02

Lenka

Pokud tvuj doktor nyni neordinuje, tak by mel mit za nej nekdo zastup. Sla bych tedy za nim. Nebo vecer na pohotovost. Ja jsem mela take zanet mocoveho mechyre hned na zacatku tehotenstvi a okamzite jsem utikala k doktorovi. Byla sobota, takze prave na tu pohotovost. Jinak muzes zkusit to co napsal „anonym“ prede mnou. Zni to dobre, ale osobni zkusenost s tim nemam. Nicmene na tyto zanety jsem strasne opatrna, protoze jsem pred nekolika lety jeden prechodila. Sice jsem se drzela v teple a asi po tydnu me presel, ale za dalsi 2 tydny jsem dostala horecky a utikala k doktorovi. Bylo obdobi chripek, tak si myslel, ze jsem nachlazena a dal mi nejake prasky. Nakonec krome vysoke teploty jsem jine problemy nemela. Po par dnech mi bylo dobre a za dalsich nekolik dni to same - opet horecky a jinak nic. Tak jsem zase dostala od doktora prasky a za 3 dny byla v pohode. Kdyz jsem do tydne u neho byla znovu s temer ctyricitkou a strasnou bolesti zad, tak me okamzite poslal do nemocnice. Dostala jsem zanet ledvin, protoze jsem prechodila zanet mocoveho mechyre. 4 dny jsem byla v nemocnici, brala antibiotika, tekutiny primo do zily, protoze jsem odmitala pit. Po 4 dnech me pustili s tim, ze jsem dostala dalsi antibiotika a mela byt v klidu. Jenze ty mi nejak nesedly, ackoliv netrpim zadnou alergii. Porad jsem po nich zvracela. Tak si me opet nechaly v nemocnici na dalsi 4 dny. Dostala jsem dalsi antibiotika, tentokrat primo do zili a k tomu tekutiny, take kapackou. Po propusteni domu jsem mela byt jeste 2 tydny v klidu a opet jsem dostala antibiotika i kdyz slabe. Po cele te lecbe bylo moje telo strasne vyslable. Od te doby jsem strasne opartna a jakmile jsem si jista, ze mam zanet mocoveho mechyre, tak utikam k doktorovi. A ty pokud jsi tehotna, tak bych nevahala ani chvilku.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.2.05 17:04

Lenka

Pokud tvuj doktor nyni neordinuje, tak by mel mit za nej nekdo zastup. Sla bych tedy za nim. Nebo vecer na pohotovost. Ja jsem mela take zanet mocoveho mechyre hned na zacatku tehotenstvi a okamzite jsem utikala k doktorovi. Byla sobota, takze prave na tu pohotovost. Jinak muzes zkusit to co napsal „anonym“ prede mnou. Zni to dobre, ale osobni zkusenost s tim nemam. Nicmene na tyto zanety jsem strasne opatrna, protoze jsem pred nekolika lety jeden prechodila. Sice jsem se drzela v teple a asi po tydnu me presel, ale za dalsi 2 tydny jsem dostala horecky a utikala k doktorovi. Bylo obdobi chripek, tak si myslel, ze jsem nachlazena a dal mi nejake prasky. Nakonec krome vysoke teploty jsem jine problemy nemela. Po par dnech mi bylo dobre a za dalsich nekolik dni to same - opet horecky a jinak nic. Tak jsem zase dostala od doktora prasky a za 3 dny byla v pohode. Kdyz jsem do tydne u neho byla znovu s temer ctyricitkou a strasnou bolesti zad, tak me okamzite poslal do nemocnice. Dostala jsem zanet ledvin, protoze jsem prechodila zanet mocoveho mechyre. 4 dny jsem byla v nemocnici, brala antibiotika, tekutiny primo do zily, protoze jsem odmitala pit. Po 4 dnech me pustili s tim, ze jsem dostala dalsi antibiotika a mela byt v klidu. Jenze ty mi nejak nesedly, ackoliv netrpim zadnou alergii. Porad jsem po nich zvracela. Tak si me opet nechaly v nemocnici na dalsi 4 dny. Dostala jsem dalsi antibiotika, tentokrat primo do zili a k tomu tekutiny, take kapackou. Po propusteni domu jsem mela byt jeste 2 tydny v klidu a opet jsem dostala antibiotika i kdyz slabe. Po cele te lecbe bylo moje telo strasne vyslable. Od te doby jsem strasne opartna a jakmile jsem si jista, ze mam zanet mocoveho mechyre, tak utikam k doktorovi. A ty pokud jsi tehotna, tak bych nevahala ani chvilku.
Jedinou vyhodu v celem zanetu ledvin, ktery jsem dostala je ten, ze se naprosto nebojim porodu. Trpela jsem nekoli dni silenou bolesti, kdy jsem se temer nemohla pohnout.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
70
24.2.05 17:17

Ahoj!
Určitě běž k lékaři,jestli máš pocit, že začíná zánět.Není to žádná sranda a v těhotenství už vůbec ne. Mysli na mimčo. Existují antibiotika, která neškodí miminku ani v první třetině těhotenství. Urologický čaj bych se ale taky nebála si uvařit, když to nebudeš přehánět. Každopádně jakejkoli zánět v těle v těhotenství je nebezpečnej. Nechci tě strašit, ale aspoň budeš mít jistotu, žes nic nezanedbala. ahoj a ať jsi brzy v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
24.2.05 17:19

díky

ahojky,
díky moc za rady-zkusím to teplíčko(celý den ležím a pálení přestalo) uvidíme co přes víkend, kdyby něco tak půjdu i během víkendu na pohotovost.
Jste zlatíčka, že jste mi odepsaly:-) Pa H. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
24.2.05 19:37

Cokoladkova-mam s tym svoje skusenosti. Hlavne pit vela vody aj 4-5litrov neperlivej min.pomoze rovnako ako urol. caj a brusnice. Tie pomahaju neskutocne.Vyborny je pripravok Candilac-moze sa aj v tehu-je to lactobacilus+brusnice. Ja som na tom prezila cele tehu bez antibitik a to to mam chronicke. Fakt to pomaha a na stipanie teplo, tepla sprcha. Dolezite je vela pit a curat aj kazdych 10min. aby sa bakterie vyplavili z tela. Inac to moze byt fakt nebezpecne, ale toto ti urcite pomoze. Prajem vela uspechov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
24.2.05 20:34

Citrogrep - mi napsala moje gyndařka, je to volně prodejné v lékárně.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
28.2.05 16:21

cokoladkova jak jsi dopadla? Držím pěstíky a doufám že je to fajn. Já těmito záněty trpím tak pět let a to že i sedmkrát za rok. Bohužel mám vždy rychlý náběh a sprintový průběh, vždy jsem na antibiotikách. Zkoušela jsem Brusinky od Swis, jako prevenci ty můžou i těhulky a teď po půl roce chemoterapeutik jsem se dávala dohromady RENOLem od firmy Energy. Jde o bylinky. Není tam přímo zákaz braní v těhu, doporučuje se probrat braní těchto kapek s lékařem. Ostatně jako prevence je to možná šetrnější než antibiotika. Určitě bych na:,–(ila nějakou prevenci, páč se záněty rady vracejí. Já jsem monetálně 7tt a strašně se modlím abych za celé těhu zánět nedostala! Beru práě ony kapky v co nejmenší míře. A cítím se fajn :lol: Dej o sobě vědět. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.2.05 19:44

Zdravím!

Chci jen napsat, že dneska a pravděpodobně až do čtvrtka se v pořadu Sama doma rozebírají právě urologické problémy žen, tedy i problematika zánětu moč. měchýře.
To jen pro info.

• Nahlásit
  • Citovat
123
28.2.05 20:45

Ahoj, já když jsem byla těhotná, tak jsem sice zánět močáku neměla, ale 14 dní před termínem jsem byla šíleně nastydlá.Tak jsem se ptala doktora, jestli si můžu strčit nohy do kýble s horkou vodou a to mi absolutně nedoporučoval.Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
26.5.11 07:40

močák

ahoj holky
takle jsem si přišla z práce a měla jsem takové nutkání chodit na záchod a říkám to bude za hodku močák a taky že jo.Po předchozích vleklých zánětech ATB nosím stále u sebe a když mě to čapně tak si je hned nasadím a po týdnu jdu na kontrolu k dr.,ale teď je problém v tom,že nevím jestli jsem těhotná,na zjištění testu je ještě brzo a kdybych si atb.nevzala tak asi umřu bolestí.Je možné,že pokud bych těhotná byla nějak bych tomu plodu atb.ubléžila?S tímto opravdu nemám zkušenosti.Nebo,když je to silný zánět gyn.předepíše sám ant.?Je to v těhu bezpečné?Budu ráda za každý názor : :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
26.5.11 07:50

Taky jsem teď řešila podobný problém. Předepsali mi ATB amoksiklav. Penicilínová řada je vhodná i v těhu.

Nebo zkusit uroval manosa akut. Ale to není ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8042
26.5.11 08:29

Ahoj, stejnej problém sem řešila když sem byla tak ve 4tt. To sem ještě nevěděla že sem těhotná. Ale lítala sem na malou každej 5min, bolesti hrozný. Takže sem si vzala 2 tbl. Cotrimoxazolu a 20 kapek Algifenu (osvědčená metoda - po zánětu ledvin to řeším hned takhle, páč čaj a nic jinýho nezabírá) a druhej den mi bylo dobře. Mimčo zatím dobrý, tak snad to bude tak i do budoucna :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
26.5.11 13:19

no pro jistotu jsem si došla k ženskýmu,aby mě řekl co a jak a poslal mě k obvodnímu lékaři,doktorka mě to pro jistotu změnila na jiné atb.mám to na 5 dnů a pak pujdu na kontrolu a test na těhu si udělám tak za 10 dnů a uvidím,.Ale na gyn.mě doktor řekl,že až zásadní problém v tom nevidí,když se zvolí vhodné atb.tak to ničemu nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama