Zánět močových cest v těhotenství

Anonymní
16.12.19 18:43

Zánět močových

Dobrý den chci se zeptat doktorka my předepsala urifos 3g a je v tom jeden sáček a nic my k tomu neřekla jen recept my dala a neublíží to miminku jsem ve 36tt

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
16.12.19 19:29

Neboj se se zeptat

Ahoj, napadlo mě jako první, proč ses hned nezeptala. V příbalové letáku o těhotenství a léků něco napsané budeš mít.

Našla jsem to za tebe. Tady to máš.

Fertilita, těhotenství a kojení
Těhotenství

O použití fosfomycinu u těhotných žen jsou pouze omezené údaje. Studie provedené s fosfomycin-trometamolem (léčivá látka přípravku URIFOS) na zvířatech neprokázaly žádné riziko pro plod.

Předchozí studie na potkanech prokázaly fetální toxicitu po podání vápenatých a sodných solí fosfomycinu při maximálních testovaných dávkách (přibližně 25násobek terapeutické dávky). Nicméně, toxicita pro plod nebyla pozorována u potkanů v nižších dávkách ani v žádné z testovaných dávek u králíků. Fosfomycin proto má být v těhotenství používán jen v případě, že očekávané přínosy převažují nad možnými riziky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
16.12.19 19:29

A co pribalovy letak, ten tam nebyl? Zkus se podivat do nej. Jinak pokud ti ho predepsal lekar, tak zhodnotil jiste riziko, zda je pro miminko nebezpecnejsi infekce nebo podani tohoto leku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8927
16.12.19 19:30

Pije se jednorázově, nalačno, nejlíp přes spaním, před vypitím vymočit. V těhotenství je ok
nepřestává mě překvapovat, proč se raději nezeptáte lékaře a ptáte se na emiminu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15501
16.12.19 19:47
@cell píše:
Pije se jednorázově, nalačno, nejlíp přes spaním, před vypitím vymočit. V těhotenství je ok
nepřestává mě překvapovat, proč se raději nezeptáte lékaře a ptáte se na emiminu :think:

to nepochopíš. a já taky ne. blbky. ono řídit se radami anonymů z netu asi dodá pocit, jistoty, že se děcku nic nestane, ale kontaktovat lékaře?! to teda ne…no očividně jim na zdraví, zas tak nezáleží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat