Ex partnerka je v 34tt a nechce mě zapsat do rodného listu

Anonymní
16.12.19 08:14

Ex 34tt - destruktivní postoj.

„Největší zlo, jímž trpí svět není síla zlých, nýbrž slabost dobrých.” — R. Rolland

Předně je třeba, aby si matky uvědomily, že otec je rodič, kterému náleží rodičovská odpovědnost ve stejné míře jako matce. Rodičovská odpovědnost v sobě zahrnuje určitá práva a povinnosti, přičemž jedním z práv je i udržování osobního styku rodiče s dítětem.
Dítě má právo na oba rodiče a oba rodiče mají právo i povinnost vychovávat své dítě. Jednání rodiče, který opakovaně a bezdůvodně nesmyslně brání druhému rodiči podílet se na výchově, je zlé, psychopatické, sobecké. Poškozuje i dítě i druhého rodiče i jeho příbuzné. Takové jednání škodí celé společnosti. Kdo takového svévolného rodiče podporuje nebo toleruje, podílí se na velkých křivdách. Matka nemá právo zakazovat otci styk s dítětem.

Už brzy se dítě narodí a stále marně, žádám matku svého dítěte, aby mne souhlasným prohlášením uvedla jako otce do RL k brzy narozené Kateřince. Už to je 8 měsíců co musím takové tyranské jednání snášet a neustále mně křivými pomluvami, bestiálním chováním a ignoraci ponižuje. Znehodnocuje tak mou rodičovskou odpovědnost kterou si budu plnit a to v plném rozsahu. Vědomě nechává tuto situaci bezohledně dojít až k soudu. Fatální dopad pro dítě a snaha znemožnit mých citovýchh vazeb s dcerkou. Role otce je nepostradatelná při výchově dětí, je důležitá pro vyvážené vztahy v rodině i ve společnosti. Přesto jsou muži u nás v tomto směru diskriminováni –dítě matkou a jejími nejbližšími příbuznými proti otci přímo štváno (tzv. syndrom zavrženého rodiče). Málokdo si uvědomí, jaké následky tyto narušené vztahy dítěte a otce mají, protože otcovský vzor je nezastupitelný pro jejich zdravý psychosociální vývoj. Děti bez otce mají problémy s navazováním partnerských vztahů, chybí jim znalost modelu fungující rodiny, chlapci postrádají adekvátní mužský vzor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22712
16.12.19 08:19

Třeba by bylo dobré se nad sebou zamyslet, proč se tak matka chová, než jen dštít síru - vyjadřuješ se docela divně, školometsky, takovým stylem mluví můj děda 95 let :nevim: a nemusíš tady opisovat psychologické poučky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
16.12.19 08:20

Predevsim by rodina mela fungovat jako rodina a ne jako tahani se o deti. A kdyz dva nejsou schopni a ochotni se dohodnout, pak ma dite zastani u soudu a ten urci styk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
16.12.19 08:21

První co mě napadá, proč sis ji nevzal? Nemuseli jste řešit souhlasné prohlášení :think: ale jinakzajimabeavě, i když přehnaně emotivně, napsaný pohled druhé strany. Jo a myslím, že mimčo ze soudu žádné trauma mít nebude. Spíš se ujisti, že je opravdu tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
16.12.19 08:23

A mimichodem, stridava pece pro male dite opravdu neni ta idealni! Ac si to rodice sobecky namlouvaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
16.12.19 08:23

Jsem to nečetla celý, ale není to ten, co ceka dítě s patnactkou a je to nějaká ta součást něčeho většího nebo jak to psal? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Lynx.lynx
16.12.19 08:24

:zed:
Asi bych neměla, ale nemůžu si odpustit ti napsat, že by mě zajímalo, proč je partnerka ve 34tt sama. Proč netvoříte normální rodinu? Ona asi k tomu má nějakej důvod, že tě nechce do rodného listu, zvlášť když tím přijde například o finační podporu svého dítěte. Ono v tom asi bude lítat něco nehezkýho viď, jen se tady snažíš chytrýma řečičkama dělat chudáčka. Hele taky jsem bez táty vyrostla, nahradil mi ho s klidem jinej chlap a problémy jsem se vztahy neměla. Partner stejně tak, otec se zajímal až od 13ti let a i tak se nechoval jako otec roku a víš co? Mám slušnýho chlapa, skvělýho tátu a taky nemá se vztahy problémy.
Radím ti zamést si před vlastním prahem.

• Citovat
  • Nahlásit
58046
16.12.19 08:25

@lebambule psala tu ona nedávno…a pak se do toho on přimotal…
Ale jestli tu ta diskuse ještě je, nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
16.12.19 08:27
@Petra Z píše:
@lebambule psala tu ona nedávno…a pak se do toho on přimotal…
Ale jestli tu ta diskuse ještě je, nevím :nevim:

Ja nevím, jestli měl vlastní diskuzi, ale tajy byl takovej urputnej… 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
6955
16.12.19 08:35
@lebambule píše:
Jsem to nečetla celý, ale není to ten, co ceka dítě s patnactkou a je to nějaká ta součást něčeho většího nebo jak to psal? 8o

Cože?! Mohla bys mi dohledat tu diskuzi prosím? Nebo aspoň navést, o co šlo? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 08:38

A je Vám naprosto jasné, že mám nezpochybnitelné právo jako biologický otec dítěte být dle ústavy pro ochranu zájmů dítěte a dále také opírající se o lidská práva ve spolupráci s Unii-Otcu -nekompromisně uveden do RL dítěte? Ty náklady spojené s podáním mého návrhu na určení otcovství pomocí genetických testů- bude hradit odpůrce.

• Citovat
  • Nahlásit
17374
16.12.19 08:40

Co to je tohle zase? :zed:
Především, oháníš se rodinou, ale vy žádná rodina nejste. Nevzal sis jí, nejste spolu a to vše asi z něčeho pramení. Aby těhotná žena odešla od otce svého dítěte, potřebuje velmi, velmi silný motiv. Je to geneticky dané, že těhotná samička „hnízdí“, utváří zázemí a bezpečný domov pro svá mláďata. Zameť si nejprve před vlastním prahem, ty moralisto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
16.12.19 08:40
@Anonymní píše:
A je Vám naprosto jasné, že mám nezpochybnitelné právo jako biologický otec dítěte být dle ústavy pro ochranu zájmů dítěte a dále také opírající se o lidská práva ve spolupráci s Unii-Otcu -nekompromisně uveden do RL dítěte? Ty náklady spojené s podáním mého návrhu na určení otcovství pomocí genetických testů- bude hradit odpůrce.

Tak tobě jde asi hlavně o to tvoje právo a pak možná o dítě, viď…

• Citovat
  • Nahlásit
17374
16.12.19 08:43
@Anonymní píše:

Fuj, je mi z tebe na zvracení. Místo aby ses snažil udělat něco pro to, aby to mezi vámi klapalo na normální úrovni, se tu budeš ohánět soudy a ústavou. Chudák ženská, co ti naletěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
16.12.19 08:44
@Anonymní píše:

a máš stejný přehled o svých povinnostech jako otec? Třeba dnes jsem od 2h v noci vzhůru, protože dcera má horečku. Vidíš to vůbec nebo se jenom oháníš právy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat