Snížení hladiny cukru nalačno

7
15.12.19 19:05

Snížení hladiny cukru nalačno

Dobrý den, chtěla bych se poradit, zjistili mi dvěma týdny gestační diabetes, tak držím dietu, po jídle mi hodnoty vycházejí v pohodě, ale nalačno jsem vždy nad hranicí (5, 5 - 5, 8), teď mi lékařka dala dva týdny, kdy to mám ještě sledovat a zkoušet, jestli mi to něco nesníží, jinak mi nasadí inzulín. Proto jsem se chtěla zeptat, pokud jste někdo prošel tímtéž, co vám případně tu lačnou hodnotu pomohlo snížit? Konkrétní jídlo, nebo i jiné opatření, budu ráda za všechny tipy:). Mně jen poradila druhou večeři jogurt s ovesnými vločkami, ale nemá to efekt. Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
15.12.19 19:09

Já osobní zkušenost nemám, ale slyšela jsem, že někomu pomáhalo kysané zelí a jinému zas hodně rajčata. Asi je to individuální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2119
15.12.19 19:17

Mě pomohlo vyměnit přístroj na měření, hned jsme měla 4.3..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
15.12.19 19:17

@makrelaa já jsem si na druhou večeři dávala malý krajíc chleba se šunkou nebo sýrem. Zkoušela jsi bez druhé večeře? Já jsem byla na dietě od 15. týdne a v 17. jsem stejně dostala inzulín. Někdy se tomu prostě nevyhneš. Není to nic hrozného. První vpich byl nejhorší, pak už to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
15.12.19 19:23

Děkuju za reakce, neumím odpověď přímo k příspěvkům, takže aspoŇ takhle - bez večeře jsem zkoušela, to jsem měla ty hodnoty nejhorší právě:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
15.12.19 19:25

@makrelaa a ještě mi procházel jogurt s jablkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
15.12.19 20:04

Já jsem měla taky vždy jen lačné hodnoty vysoké, ani po 14 dnech se mi nepodařilo to dietou srovnat, chodila jsem k opravdu velmi dobré docentce, doktorce, prostě kapacita ;) a sama mi rikala, ze to je hormony, protože nad ránem, se nejvíc produkují těhu hormony, a proto glykemie vyletí nahoru.. měla jsem inzulin od 30tt píchala jsem si 10j. ve 20:00, + samozřejmě pokračování v dietě, a hodnoty byli uspokojivé, v den porodu, už jsem měla normální glykemii, zdravého člověka. Inzulin se dá přežít, mám manžela s diabetem I. typu, tak jsme si každý večer sedli spolu a pichli si každý svůj inzulin 😅 😅 takový nás večerní rituál.. :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 15.12.19 v 20:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027

Ahoj, tak já u sebe vypozorovala že když si dám cokoliv na druhou večeři tak mám ráno hodnoty 5,4 a víc. Ale když si dám na druhou večeři ovoce - jablko, ananas, tak mám ráno cukr 4,7-5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53492

Lačná se snižuje blbě. Zkusit experimntovat s tou druhou večeří. Jinak ještě před inzulínem se dá zkusit Metformin, on byl kdysi v těhotenství nedoporučovaný, ale už jsou studie na to, že je v pohodě, a v zahraničí (a už dost i u nás) se běžně používá, i když ještě příbalový leták nezměnili. A pokud to máš zvýšené jenom takhle trochu, mohl by pomoct. Jinak kdyby došlo na inzulín, není to nic hrozného, s touhle hodnotou bys brala pár jednotek jednou denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
15.12.19 20:06

@makrelaa bez večeře určitě ne. Gestacni diabetes jsem měla a bez druhé večeře to prostě nešlo. První kolem sedmé večer a v deset ještě malý krajíc chleba s máslem a rajče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
15.12.19 20:21

Jsem na tom podobně, akorát mám nižší hodnoty cca 5,2 na lačno, ale podle mojí doktorky prý do 5,5 je to pořád ještě v normě a hlavní je prý ta hodnota po jídle a tu mám občas i nižší než tuhle. Hledala jsem moudra na netu a našla jsem právě radu, že u některých žen pomáhá druhá večeře asi tak hodinu před spaním. A je fakt že to zabralo. Když si dám něco malého - kousek chleba, nebo půlku rohlíku se šunkou či sýrem hodinu před spaním, a samozřejmě se výhýbám přes celý den sladkému a jím malé porce, co 2-až 3 hodiny, tak mám cukr ráno cca 4,9-5,0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.12.19 21:42

Pomohla mi druha vecere kolem 22 hodiny, treba pulkrajicku chleba s lucinou, pak telo tolik nehladovelo a rano byla lacna v norme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
8.2.20 08:31

Já teda nemám cukrovku jako takovou, ale potýkám se s vyšší hladinou cukru a byl mi doporučen přírodní preparát na snížení hladiny cukru a vcelku to zabralo, takže sem si nemusela hlídat stravu atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat