Zánět oči u miminek

139
29.11.19 22:19

Zánět oči u miminek

Ahoj mám dotaz setkal se tu někdo stim že mimco mělo zánět ocicek?
Nám. je 2 a půl měsíců, a už měsíc a půl trvá že malý teče z ocicek dostaly sme nato kapicky přešlo za pár dnů se ro objevilo znovu dostaly sme další kapicky měly sme skoro měsíc klid a teď zas takže sme dostaly anitbioticky a likid nepřijde jdem na nake vyplachy so nemocnice!!! Naka ráda cim se doma dá tohle léčit, peemyslela sem třeba heřmánkem, zatím otiram jen prevarenou vodou na pliny + teďy ty kapicky 4×denně. byl nekdo z mimcem na tim vyplachu v nemocnici? Jak to probíhá? Prý to není moc příjemný ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

340
29.11.19 22:29

My jsme byli na ocnim, kde miminkum bezne profukuji slzny kanalky, pak se tyden kapou antibioticky kapky a je pokoj. Nechapu, ze vas tam uz davno neposlali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
29.11.19 22:32

Byva to celkem caste u miminek, musi se profouknou slzne kanalky a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
29.11.19 22:35

@Miskaa91 Řešila jsem to samé s malým. Vracelo se nám to do cca 3m a potom to bylo už ok. Mi dr. řekl, že proplach až po půl roce, že do té doby se to může napravit a my jsme ten případ byli. Já jsem mu to cca 4× denně masírovala, pak kapla opthalo septonex a zase pomasírovala a potom kapla antibiotické kapky. To očíčko masíruj tlačením od obočí dolů, zespoda potom nahoru k očku a potom u toho vnitřního koutku. Tak mě to učili na očním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4485
29.11.19 22:41

Syn měl to stejné. Od 2 měsíců ATB kapky..snad 4 druhy..měl zúžené kanálky na obou očích. V nemocnici v Brně dělali proplachy kanálků.. několikrát. Oni říkají, že to nebolí, ale já jim to nevěřím. Jedno oko bylo lepší a druhé horší. Už jsme měli termín operace na dilataci kanálků..ale nakonec nás zachránil MUDr. Červenka z Otrokovic. Naučil mě masáž slzných kanálků a syn z toho vyrostl v 8 měsících.

Ty záněty se opakují proto, že někde v slzných kanálcích, vedoucích do nasolakrimalniho ductu, je zúžení a ty slzy se tam zdržují..tím pádem se v nich množí bakterie, které způsobují opakovaný zánět očí. Masáží se ty slzy posouvají do nosu a odvádí se i bakterie.

Kapání ATB kapek do očí je bezpředmětné, pokud se zároveň nedělá masáž slzných kanálků. Ty oči se neustále budou reinfikovat z daného zúžení.

Doufám, že vám první proplách pomůže a nebudete absolvovat to, co my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5151
29.11.19 23:05

Dcerka mela zanet dvakrat. Nejdriv jsme kapali opthalmoseptonex, pak mela atb kapky. Pak asi 2 mesice ok a zas atb kapky. Nic jsme bemasirovali a uz se to nevratilo. Nektete deti maji zuzene kanalky a odrostou z toho. Nesla bych asi hned na proplach, ale zkusila bych tu masaz ;) na netu urcite navod bude, pripadne nekde na ocnim poradi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.11.19 23:19

Určitě zkusím tu masaz, taky nevěřím že to nebolí..kámoška tam.byla že synem a byl uz starší a říkal že to bolí!! A co pak to mimco!
Nám teda chnisaji obě oci a jedno více…díky za rady urco zkusím mazas:thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4485
29.11.19 23:28
@Miskaa91 píše:
Určitě zkusím tu masaz, taky nevěřím že to nebolí..kámoška tam.byla že synem a byl uz starší a říkal že to bolí!! A co pak to mimco!
Nám teda chnisaji obě oci a jedno více…díky za rady urco zkusím mazas:thumbsup:

Máte na prokapani Ocuflash? Ty jsou bez předpisu. Kapla bych kapku a pak udělala masáž kanálků.

Nás ty masáže naučili v nemocnici blbě..prý krouživé pohyby.

Správně je to tak..že bříškem prstu jedete od vnitřního koutku směrem dolů po boku nosu. Tím posouváte bakterie pryč od oka. Nebojte se přitlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
30.11.19 02:03

@S.maya tyhle kapky sme měly jako první..pak ještě nake a teď máme antibiotika.
Tu mazat rozhodně zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
1.12.19 23:05

Dcera měla zánět od narození opakovaně, cca pětkrát. Měli jsme doporučení na proplachnuti, ale nesly jsme, zkusila jsem si k tomu neco nastudovat a jako poslední unikovku vyzkoušela masáže, které zafungovaly v kombinaci s přirozeným dozranim organismu, takže dcera zhruba od sedmého zánět nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama