Zánět průdušek a horečky u 7měsíčního

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 30.01.15 14:45
zanet prudusek a horecky u 7 mesicniho

Ahoj holky muj 7mesicni chlapecek ma zanet prudusek(presne to rekla mudr tak ze ma poslech na jedne prudusce).V utery vecer zacal brat ATB, sirup na prudusky, stoptusin a panadol na teplotu. Poprve sem byla u mudr uz minuly patek a to bylo bez teplot a tak dala stoptusin a fenistil na zklidneni. V pondeli vecer sem namerila teplotu a doktorka tam byla az v utery odpoledne tak proto bere ATB az od UT od vecera(museli je obednat) No jako nic vysokeho nemel nejvic 38,2 po odectu. Jinak pres den je celkem bbez teplot nebo ma jen zvsenouale horecka nastupuje vecer nekdy to je pod 38 nekdy treba 38,1,jinak malej ted hodne spinka a nechce moc papat. Holky mate nektera podobne zkusenosti? Dekuju moc za kazdou radu

Reakce:
BellinkaX
Kelišová 6753 příspěvků 30.01.15 15:23

@Leenuska
Ahoj, co bere za ATB?
Nechutenství u nemoci u dětí je běžné, i únava. Ty, když jsi nemocná, tak to máš asi taky podobné. Nabízej, nenuť, hlavně když pije. Respirační nemoci teď bohužel řádí, dívala jsem se, že i chřipková epidemie už jede…
Přeju ať je brzo dobře :kytka:

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 30.01.15 15:30

BelinkaX: ahoj no pit dostava furt, ma jeste dvojce vanesku a tu jsem radeji dala k babicce at neco nechytne.Bere zinnat 125mg(2× denne 2,5ml a spiropent)

glorča
Ukecaná baba ;) 1510 příspěvků 30.01.15 15:43

Ahoj, moc nechápu, co chceš poradit? :) Mé děti měly obě průdušky na podzim, teď k tomu má opět našlápnuto starší syn. Doktorka nám taky po poslechu dala antibioika v sirpu, pak na rozšíření průdušek Spiropent, na noc antihistamini­ka(Fenistil, Dithiaden),horečku srážet Paralenem nebo Nurofenem. Já srážím až po TT vyšší než 38.5 po odečtu. Jinak jestli má rýmu, proplachovat mořskou vodou a odsávat, ať není víc zahleněný. Pokud by sýpal, nebo vydával pískavé zvuky při nádechu či výdechu, nebo měl potíže se nadechnout, nebo hodně kašlal, šla bych k lékařce znovu, popřípadě o víkendu na pohotovost, ať ho poslechnou znovu.To samé, pokud by se stav nelepšil, v pondělí opět k dr na kontrolu. Přeju, ať je brzy lépe!

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 30.01.15 15:57

@Leenuska u nás se rozjíždí to samé - starší průdušky potvrzeny, mladší ne, ovšem jak chrchlá, tak je to samé. Zatím má jen dithiaden, teplotu 38,1. Ještě vyčkávám, jak mu to vyleze, dostane nurofen sirup :think: To, že nechce baštit, je normální, hlavně, ať pije.. já nutím toho svého (5 m) na kojení, bo nechce ani to.. ale musí :think:

Elisenika
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 30.01.15 16:13

Mám čerstvou zkušenost, naše 4 měsíční mimčo právě prodělalo zánět průdušek.. vysoké crp, špatně dýchá ( nějak se ji špatně zvedal hrudník), chrčela, teploty. Chtěla nás okamžitě posla do nemocnice, ale dala nám jeden den, zda atb zaberou + ještě jeden sirup. Vše se hned zlepšilo, ale malá přestala pít a skoro vůbec nečůrala. Po lžičkách jsem do ni cpala mléko. Dostala z atb průjem, takže další starost. Ale zvládli jsme to. Za 2-3 dny se vše upravilo. Průjem teda pořád má, ale pije. Sláva! Uvidíš, že se to zlepší. Trpělivost a hodně pííít :-)

Erin
Kecalka 309 příspěvků 30.01.15 17:29

Mám to úplně stejně jako ty, malej má od úterka ATB, zánět průdušek. Akorát jsou mu teda 3 roky. Teploty mu přestaly včera. Průjem má, i když dávám laktobacílky. Jí dost málo, pije naštěstí dost. Kašel přestává dost pomalu.

lennel
Závislačka 4985 příspěvků 30.01.15 17:40

Měli jsme teď to samé, taky je mu 7m. Od starší chitil kašel, sadl na průdušky, k tomu horečky, týden jsme dýchali Ventolin, po týdnu dostal ATB +mukosolvan, po dalším týdnů jsme ho vyměnili zs stoptusin, teď dobral ty atb a už je celkem fit. Kašle trochu po ránu. Celých těch 14 dní byl jak kašlající látková panenka. Nechtěl jíst ani pít, neměl žádnou sílu. Přeji ať je brzo líp, je to náročné, ale vydrž

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 30.01.15 20:26

Holky tak u nas ted vecer 37,4 po odectu tak to vypada ze bude lepe, zitra pisnu jak sme na tom.(malej usnul tak ho du nadledovat)

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 31.01.15 14:50

Ahoj holky tak maleho sem dnes merila a mel 37,3 po odectu a spapal bez problemu celou presnidavku, tak doufam ze uz bude jen lip

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >