Zánět průdušek a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cinska Marenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 07.02.15 21:03
Zánět průdušek a porod

Máte prosím někdo zkušenost se zánětem průdušek na konci těhotenství a při porodu? Brali jste nějaké léky, jak jste zvládaly porod atd. 8o

Reakce:
Lidym
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 3 inzeráty 07.02.15 21:11

Rozhodně zajdi ke své obvoďačce, ta ti předepíše něco pro těhotný. Ať nedopadneš jako já.
:mrgreen: Dostala jsem 2 týdny před porodem, k doktorce nešla. Žádné sirupy nepomáhaly, po porodu jsem se léčila na plicním několik měsíců. Bylo podezdření na astma, nakonec náběh na chronický zánět průdušek.
Měla jsem hrozné záchvaty, ale při porodu jsem nekašlala, až po něm. :nevim: A pak na šestinedělí jsem zase kašlala až hrůza. Bolely mě všechny břišní svaly, v šestinedělí hrozné.

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 07.02.15 21:16

Já jo…a doktorka mi napsala léky s látkou, na kterou jsem měla alergii a já se divila, že mi je čím dál hůř, nakonec si toho všimli v na monitorech a přímo v porodce mi změnili atb, nakonec se porod vyvolával, takže jsem stihla být fit, ale, kdybych měla rodit tak hotová, jak jsem byla, nevím, jak bych to dala :mrgreen:, zajdi za včas pro antibiotika…mi­nimálně budeš zaléčená a den ode dne ti bude lépe a nebudeš v porodce prskat na miminka okolo

Cinska Marenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 07.02.15 21:17

Tak já občas na záněty průdušek trpím, takže se plicního nějak nebojím, spíš jsem měla strach, jak se dá udýchat ten porod, takže v pohodě, jo? Při prvním těhu jsem měla zánět daleko dřív než v době termínu a mohla jsem užívat jen jitrocelovej sirup :/

luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 07.02.15 21:19

Ja ela zánět průdušek měsíc před porodem, doma už tři děti a brala jsem co doporučili v lékárně, i tak par dni před porodem se mi rozběhl akutní zánět a já myslela, ze se mi rozskoci plíce.. Při porodu jsem se dusila - Desné sucho v krku, tak jsem sestřičky neustále otravovala prosbami o vodu a dalo se to..na šesti neděli takové záchvaty kašle, ze mi jinou maminu ani na pokoj nedali..sestřičky mi dávali jen ibalgin avpak doma ti ustalo tak nějak ve shonu povinností samo..ddrž se

Cinska Marenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 07.02.15 21:22

No právě nějak nemám radost z toho, že bych měla brát ATB, snažím se jim vyhýbat normálně, natož léky v těhotenství :/ :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.15 21:23

Já se vtírnu… jsem na začátku třetího těhotenství a už druhý měsíc si léčím zánět průdušek přes alergo. BEru Fluti form - přesněji už 5.den neberu (dobrala jsem předepsanou látku) a už zase cítím, že se mi hůř dýchá. Myslíte, že je to tak vleklé? Astma zatím vyvrátily, ale mám z něj hrůzu.

luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 07.02.15 21:26

@Cinska Marenka zkus nakrajet cibuli a smíchat s medem a dat na topení, jak si vzpomenes davej si po lzicich. Ještě si do toho dávám česnek s tymianem..pří­rodní atB s účinkem na dýchací cesty..

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 07.02.15 21:27

@Cinska Marenka to je sice hezké, ale když není zbytí, tak není zbytí, miminko už bude „hotové“ takže mi neublíží a dostaneš atb, které mohou i těhotné ženy, navíc k porodu potřebuješ sílu a být v pohodě, ne být hotová ze zánětu průdušek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.15 21:29

@Cinska Marenka Hele, radši dobře nasazená atb, než něco zanedbat, zvlášť teď… tělo „bojuje“ s těhotenstvím a ještě s nemocí.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 3 inzeráty 07.02.15 21:30

@Cinska Marenka Taky trpím na průdušky. Díky plicnímu jsem se dozvěděla, že jsem užívala léky, které bych neměla a nedělaly mi dobře. Tak se řídím jejich radami a je to lepší, už nejsem tak často nemocná.

johanka139
Závislačka 4177 příspěvků 5 inzerátů 07.02.15 21:35

Ahoj, já jsem se zánětem průdušek rodila, byl to můj první porod, před 10 lety. Tři dny před porodem jsem byla u obvodní, dostala jsem antibiotika, ale protože jsem rodila týden před termínem, tak jsem je bohužel nestihla dobrat. Rodila jsem v porodnici, kde je pořád frmol, přestože jsem jim říkala, že jsem nemocná, tak to nikoho nezajímalo. A protože jsem rodila dlouho, tak se u mě vystřídaly tři směny doktorů a sester, neměla jsem sílu jim dokola připomínat svou nemoc. Navíc jsem dostávala během porodu jiná antibiotika do žíly kvůli streptokokovi. Ale nejvíc jsem se bála, že miminko hned po porodu nakazím, naštěstí se to nestalo. V přeplněné porodnici jsem samostatný pokoj nedostala, chudák maminka, co se mnou musela být na pokoji.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 07.02.15 22:23
@luccik píše:
@Cinska Marenka zkus nakrajet cibuli a smíchat s medem a dat na topení, jak si vzpomenes davej si po lzicich. Ještě si do toho dávám česnek s tymianem..pří­rodní atB s účinkem na dýchací cesty..
:pankac:
Ještě taky být v teple a odpočívat, hodně pít bylinné čaje. Udělat Priessnitzův obklad.
Kitkat
Nováček 8 příspěvků 08.02.15 12:31

Ahoj, ja dnes dobrala penicilin Ospen na zanet prudusek. Mesic jsem se lecila sirupy, homeopatiky a caji, nic nepomohlo. Hrozne lituji, ze jsem prasky nechtela driv. Dnes jsem 36+0 a diky mesicnimu kaslani a lezeni jsem hubena a slaba jak caj. Ten zanet oslabuje tebe i dite. Takze antibiotika doporucuji jako nutne zlo.

Cinska Marenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 08.02.15 12:40

Díky holky, dávám si zkušební dobu týden, zda zaberou bylinky a domácí léčba, pokud ne, tak pofrčím pro ATB :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >