Zápach z úst a nosu

6.9.19 15:33

zápach z úst a nosu

Nevíte někdo co pomáhá na zápach z úst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.9.19 15:37

Jo, na to je jeden vtip - přijde pacient k lékaři a říká mu: Pane doktore, mě strašně zapáchá z úst, co s tím můžu dělat. Doktor - dejchněte na mě. Ježišmarjá, pro začátek zkuste jíst lejna…
No, ale vážně. Především to značí, že je něco špatně. Tedy buď zánět (sta, žaludek), nebo jiný problém trávicí soustavy. Takže zcela určitě vyhledat lékaře.
Na lehčí formy pak pro rychlou úpravu pomáhá pít mátový čaj, bonbony, spreje na osvěžení dechu, pastilky.
Celkově může pomoci pít bylinkové čaje (na trávení) s antiseptickými účinky (šalvěj) a změna stravovacích návyků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8978
6.9.19 15:40
@Haňulinka 2019 píše:
Nevíte někdo co pomáhá na zápach z úst?

Jak píše @Premek_Orac - problém v ústech, krku nebo žaludku. Navíc pokud je to cítit i v nose, tak ještě možná dutiny. Takže bych šla nejdřív na zubní a ORL, pak případně gastroenterologie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.19 15:42

@ivašot. Tak tak, já bych to tipoval na infekční zánět, případeně chronický zánět. Ale určit to musí lékař, který dotyčného uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
6.9.19 15:43

Záleží na původu toho zápachu :nevim: nejdřív bych si nechala zjistit odkud to pochází…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.19 15:50

Špatná zubní péče, zubní kámen, zubní kazy, paradentóza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7260
6.9.19 15:59

Zkontroluj si čepy na mandlích, to je často původce zápachu. ORL by mělo pomoci, třeba odstraněním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 10:40

Tak na ORL je všechno v pořádku, tak zkusím v pátek zajít na gastro, jestli mi pomůžou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama