Zápis odklad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:58
zápis odklad

Zdravím vespolek. Prosím anonymně, nemusí okolí vědět co nás trápí, snažíme se tvářit že nás to netrápí.
Naše mladá je předškolačka a čeká nás zápis, ale chceme dát odklad. K tomu jsme se rozhodli teprve před měsícem po návštěvě PPP, do té doby jsme normálně plánovali že půjde do ZŠ s vrstevníky a taky se o tom normálně všude bavili. Teď se situace otočila, a holku to myslím dost bere. Neustálé nějaké dotazy od sousedek, prodavaček, známých jestli půjde do školy, jestli má aktovku, jestli se těší.
Paní učitelky ve školce si o tom chtějí se mnou denně povídat, jak co dělá dobře a co blbě a že znají někoho kdo odklad nedal a ted´se v tom plácá, jak to asi nakonec bude nejlepší ten odklad dát, sice to řeší taktně když u toho není v šatně víc rodičů ale stejně, mladá to všechno slyší. Ty domněnky že sice tohle umí a tamto umí, ale s tímhle by měla problém a to by neuměla, každý den znova a znova. Vrcholem všeho byly velikonoce, kdy jsme byli na hodně návštěvách a hodně návštěv u nás. Někteří příbuzní s inteligencí houpacího koně to taky řešili, co jako škola, rozváděli diskuze „co jako má holka za vady?“ takhle doslova, před mladou co si okolo hrála s dětmi a prostě někoho nešlo upozadit aby toho už nechal. No a teď tedy musíme k zápisu a já nevím jak to je. Někde jsem četla, že se snad nemusí s dítětem osobně, i když naše škola to má výslovně napsané že se tehdy a tehdy musí dostavit rodič s dítětem a doklady takovými a makovými. Našla jsem tu starší diskuze, ale nevím jestli odpovídají teď těm novým pravidlům.
Kdo jste prosím byl nedávno teď podle těch nových pravidel u zápisu pro odklad, jak to probíhalo? Děcka normálně projdou těmi stanovišti s úkoly a matka sedí u katedry a píše do papírů že chce odklad a dokládá papíry? Nebo nemusí děcka nic dělat a jen stojí u mámy? Nejradši bych tam šla sama jen vyřídit papíry aby z toho holka nebyla ještě víc smutná. Prosím poraďte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

aakaficko
Extra třída :D 11205 příspěvků 05.04.18 14:10

Dobrý den,
my byli u zápisu včera ;) dcera má taky odklad - rovnou jsem s sebou vzala všechny papíry, dcera seděla na chodbě, jen si malovala, pí. učitelka říkala, ať ji nechám, že si to jen opíše. Byla jsem tam asi 3 min, za týden bude hotové rozhodnutí o odkladu a bylo to :palec: dcera nejdřív do školy chtěla, ale teď se raduje, že zůstane s kamarádkami ve školce.. Rozhodování to pro nás taky nebylo jednoduchý, protože je v dost věcech šikovná, ale jsem ráda, že už jsme to uzavřeli a půjde prostě o rok později ;)

kaca35
Echt Kelišová 9595 příspěvků 05.04.18 14:11

Taky davam odklad. Ze skoly mi sami napsali, ze syna brát sebou nemusim. Staci prinest papiry.

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 05.04.18 14:13

Zrovma jsme na toto tema narazily s mamou o vikendu, pracuje ve skolce a rikala ze deti s odkladem u zapisu byt nemusi, alespon tedy u nich ne, nevim jestli je to tak vsude :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 43853 příspěvků 05.04.18 14:16

Pokud si rozhodnuta a chces dat odklad, tak k zapisu dite nemusi a staci formalne vyresit se reditelkou (donest potvrzeni ppp, detske). Nebo k zapisu bezte a domluvite se tam, ze doneses potrebne potvrzeni skole.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 05.04.18 14:16

Byli jsme se synem minulý rok, normálně šel do třídy, jak ostatní jedna paní učitelka si ho vzala sedli si spolu ke stolu, udělali pár úkolů, které mu dala, myslím, že zvládl všechny, seděla jsem u tabule na židlích pro rodiče. Pak mi jen řekla že byl syn šikovný, dostal nějaký dáreček. Pak jsme šli k řediteli s papíry pro odklad, tam jsme byli sami. Ředitel si vzal papíry, nějaké další jsme vyplnili, podepsali a bylo hotovo, šli jsme domů. Ale asi je to dost různé, dle školy, myslím, že každá si to dělá podle sebe.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21753 příspěvků 05.04.18 14:16
@hapolda píše:
Zrovma jsme na toto tema narazily s mamou o vikendu, pracuje ve skolce a rikala ze deti s odkladem u zapisu byt nemusi, alespon tedy u nich ne, nevim jestli je to tak vsude :nevim:

U nás to tak bylo, že i když jsme měli odklad, stejně tam holka musela.

five5
Kecalka 171 příspěvků 05.04.18 14:22

Můžu se zeptat, kdy je díte narozené a z jakého důvodu chcete dát odklad? Co neumí?
@Jančakecalka proč jste vy dali odklad? :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29018 příspěvků 05.04.18 14:24

Taky budeme dávat odklad, papíry už máme vyřešené..s dítětem k zápisu nemusíme, ale já chci a chci aby prošel tím přijímacím řízením abych viděla co umí, neumí, co trénovat, chci i názor té učitelky slyšet jestli by teda měl na školu nebo ne ( i když ten odklad máme vyřízený už ), takže tam s ním půjdu

Jančakecalka
Generální žvanilka 21753 příspěvků 05.04.18 14:25
@five5 píše:
Můžu se zeptat, kdy je díte narozené a z jakého důvodu chcete dát odklad? Co neumí?
@Jančakecalka proč jste vy dali odklad? :)

dcera je narozená v červenci, ale měla těžké zdravotní problémy, tam byl odklad nutností.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17969 příspěvků 05.04.18 15:20
@Anonymní píše:
Zdravím vespolek. Prosím anonymně, nemusí okolí vědět co nás trápí, snažíme se tvářit že nás to netrápí.
Naše mladá je předškolačka a čeká nás zápis, ale chceme dát odklad. K tomu jsme se rozhodli teprve před měsícem po návštěvě PPP, do té doby jsme normálně plánovali že půjde do ZŠ s vrstevníky a taky se o tom normálně všude bavili. Teď se situace otočila, a holku to myslím dost bere. Neustálé nějaké dotazy od sousedek, prodavaček, známých jestli půjde do školy, jestli má aktovku, jestli se těší.
Paní učitelky ve školce si o tom chtějí se mnou denně povídat, jak co dělá dobře a co blbě a že znají někoho kdo odklad nedal a ted´se v tom plácá, jak to asi nakonec bude nejlepší ten odklad dát, sice to řeší taktně když u toho není v šatně víc rodičů ale stejně, mladá to všechno slyší. Ty domněnky že sice tohle umí a tamto umí, ale s tímhle by měla problém a to by neuměla, každý den znova a znova. Vrcholem všeho byly velikonoce, kdy jsme byli na hodně návštěvách a hodně návštěv u nás. Někteří příbuzní s inteligencí houpacího koně to taky řešili, co jako škola, rozváděli diskuze „co jako má holka za vady?“ takhle doslova, před mladou co si okolo hrála s dětmi a prostě někoho nešlo upozadit aby toho už nechal. No a teď tedy musíme k zápisu a já nevím jak to je. Někde jsem četla, že se snad nemusí s dítětem osobně, i když naše škola to má výslovně napsané že se tehdy a tehdy musí dostavit rodič s dítětem a doklady takovými a makovými. Našla jsem tu starší diskuze, ale nevím jestli odpovídají teď těm novým pravidlům.
Kdo jste prosím byl nedávno teď podle těch nových pravidel u zápisu pro odklad, jak to probíhalo? Děcka normálně projdou těmi stanovišti s úkoly a matka sedí u katedry a píše do papírů že chce odklad a dokládá papíry? Nebo nemusí děcka nic dělat a jen stojí u mámy? Nejradši bych tam šla sama jen vyřídit papíry aby z toho holka nebyla ještě víc smutná. Prosím poraďte.

K zápisu s dcerou můžete, ale nemusíte, stačí, když přijdete sami. Vyplníte zápisový lístek, vyplníte žádost o odklad, přiložíte doporučení PPP. K zápisu půjdete s dcerou příští rok (případně bez dcery, ale pro děti je obvykle zápis slavnostní den, tak proč je o něj připravit.)

Markéta80
Hvězda diskuse 38789 příspěvků 05.04.18 15:25

My se právě od zápisu vrátily. Malá tam byla udělal pár úkolů, já předala papíry, bylo to krátké že když máme odklad že nemá cenu tam být dlouho. Pak šla sama s učitelkou a řekla co je na jaké tabuli a pak jsme šly domů. U nás musí i dítě s odkladem ;), namalovala obrázek, tužkou přepsala pár písmenek, namalovala něco dle předlohy.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17969 příspěvků 05.04.18 15:31
@Markéta80 píše:
My se právě od zápisu vrátily. Malá tam byla udělal pár úkolů, já předala papíry, bylo to krátké že když máme odklad že nemá cenu tam být dlouho. Pak šla sama s učitelkou a řekla co je na jaké tabuli a pak jsme šly domů.U nás musí i dítě s odkladem ;), namalovala obrázek, tužkou přepsala pár písmenek, namalovala něco dle předlohy.
Žádné dítě k zápisu nemusí - to si neurčují školy, to je prostě fakt. Že to rodičům neříkají, to je věc druhá. Mají k tomu své důvody, ale to neznamená, že pro některou školu to platí a pro jinou ne.

Uživatel je onlineaknah31
Neúnavná pisatelka 15289 příspěvků 05.04.18 21:10

My byli u zapisu dneska. Syn ma taky doporucen odklad, měli jsem sebou všechny potrebne papiry ale sama ještě nejsem o odkladu presvedcena. Syn se k zapisu tesil chtěl ho cely absolvovat a nikdo se nas ani neptal jestli si to nepřejeme.
Syn prosel 4ma stanovistema kde plnil ruzne ukoly, pak jsme sli do tridy kde cca 15-20 min pracoval s učitelkou a ja s druhou vyplnovala papiry a mluvili jsem spolu.
Nakonec jsem podala zadost o zarazeni do PT a pokud se tam nedostane tak pak pozadam o dodatecne prijeti do spadove skoly, kde nas vzit musí. V MS nemá smysl zustavat.
Mame to tak domluvene.

demian
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 07.04.18 15:13

@Kelsey a nevíte náhodou, jak to je, když jsem prošvihla zápis?
Chci pro syna odklad, papíry z PPP i od lékařky mám vyřízené a vím, že je musím předat do 30.4. Současně jsem měla přijít na zápis. Ten byl dnes do 11 hodin.
Mnou vybraná ZŠ má na stránkách uvedený termín a nevšimla 7. a 8.dubna a nevšimla jsem si, že jde o rok 2017. Chystala jsem se dnes odpoledne.

Děti, které nepřijdou k zápisu, automaticky nastupují k 1.9.2018 do první třídy do spádové školy.

Nevíte náhodou, jak to je?
Doklady pro odklad mám, podmínku zápisu ve vypsaném termínu už ne.
Zkoušela jsem volat, ale nikdo už to ve škole nebere.

Díky za radu!
A že jsem blbec, to vím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama