Započítá se mi poslední měsíc do MT?

17
15.9.21 17:04

Započítá se mi poslední měsíc do MT?

Ahojte holky, potřebovala bych poradit.
Nástup na mateřskou mám 15. listopadu. S tím, že bych chtěla v práci k tomu 15. skončit.
Zajímá mě tedy, jestli se mi bude počítat průměr i z té poslední výplaty, protože mi mají v práci proplatit nevybranou dovolenou, který by byla v té poslední výplatě, tudíž by mi to teoreticky zvedlo MT. Někde jsem četla, že se to počítá z předešlých 12 měsíců před MT, tak teď tomu moc nerozumím, děkuji moc za rady :) :) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10798
15.9.21 18:21

A ty v práci končíš úplně? Jestli jdeš jen na mateřskou tak ti dovolenou neproplati, to můžou jen pri skončení pracovního poměru. Můžeš si ji pak vyčerpat mezi mateřskou a rodicakem. Jelikož ti musí mzdovka přes nástupem vyplnit vymerovaci základ, tak z toho měsíce kdy nastupujes tak to mít ještě nebude když nema uzavřené mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
15.9.21 20:52
@Anka444 píše:
Ahojte holky, potřebovala bych poradit.
Nástup na mateřskou mám 15. listopadu. S tím, že bych chtěla v práci k tomu 15. skončit.
Zajímá mě tedy, jestli se mi bude počítat průměr i z té poslední výplaty, protože mi mají v práci proplatit nevybranou dovolenou, který by byla v té poslední výplatě, tudíž by mi to teoreticky zvedlo MT. Někde jsem četla, že se to počítá z předešlých 12 měsíců před MT, tak teď tomu moc nerozumím, děkuji moc za rady :) :) :palec:

Pro vypocet ppm se to brát z příjmů do října. Divím se, ze chces v práci koncit, lepší si práci na dobu nercitou zachovat. Když už ne proto, ze se do ni chces vracet, tak kdyby sis poridila dalsi dite, tak aby vznikl narok na dalsi ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.9.21 18:54

@Elishka1 Tak já tam končím z důvodu, že termín mám v prosinci, tohle je nejpozdější termín, kdy mohu odejít. Jinak do práce se pak asi stejně nevrátím, protože to jsou směny 12h. Takže i pak po mateřské by to nešlo. Jinak já si určitě dálší mimčo nepořídím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
16.9.21 19:46
@Anka444 píše:
@Elishka1 Tak já tam končím z důvodu, že termín mám v prosinci, tohle je nejpozdější termín, kdy mohu odejít. Jinak do práce se pak asi stejně nevrátím, protože to jsou směny 12h. Takže i pak po mateřské by to nešlo. Jinak já si určitě dálší mimčo nepořídím :)

Tak cokoli, kdyby jsi treba po rodičovské dovolené měla zdravotní obtíže, měla bys nárok na nemocenskou. Výpověď muzes dát pak kdykoli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat