zápory kojení

Anonymni
28.3.09 22:02

zápory kojení

jen pro info.
Kojení nedává mimi dosatek vituminu D.
Při kojení dostávají miminkakoncentrované dávky átek v těle matky, ale to i těch negativních… (koncentrace stresu, špatného životního prostředí atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
28.3.09 22:58

…ale vit. D se tvori napr. i pri beznem pobytu na slunicku (nemyslim tim opalovani u more!!) …a proto se maminky vetsinou behem kojeni snazi negativni latky eliminovat! A stres nebo spatne zivotni prostredi neni „latka“ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
28.3.09 23:04

A jak to dělaj ostatní savci?
Taky vařej Sunar? :lol: :lol: :lol:

Já v tom vidim samé klady a hlavně je to zadara. :wink:

Jsem trochu sentimentální, ale blíž svému dítěti než při kojení už nikdy nebudu. :D

Nezavrhuju UM, jsou ženy které kojit nemůžou, ať už je důvod jakýkoliv a v tom případě je super, že UM existuje, ale já raději kojo. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
28.3.09 23:23

Jo, já děsně obrečela, že nám kojení nejde. Souhlasím, že dítě nic lepšího dostat nemůže,ale taky znám ten hroznej stres, kterej se váže na částečné kojení : neustále dítko převažovat kolik vypilo, pak dokrmovat a sledovat, jak mu to vyhovuje (v našem případě spíš nevyhovuje, sledovat, jak se dítko trápí prdíkama - a vědět - po MM, po UM?! Neustále kojící čaje, nic chutnýho k jídlu a v prsu minimum - šílený martýrium a všechno to děláte, aby mimi mělo od Vás aspoň 20 ml MM v době, kdy potřebuje pětkrát tolik na jednu dávku - to fakt není pohoda - ani pro mámu a ve výsledku ani pro mimi, myslím a fakt jsem si to bolestně prožila :( pa, jitul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.3.09 23:23

Myslím že příspěvek měl patřit do jiné diskuze,nejspíš diskuze nekojim atd..(přesný název tet nevim)
Tam maj děvčata podobná žebříček výhod nekojení.Pravdivý jsou tam asi jen 4 body,ale aspon jsem se pobavila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.3.09 23:38

Prvni dite nebylo kojene, druhe ano. Muzu srovnavat a nevyhoda dle mne je, ze nemuzu pit alkohol - ne ze bych teda byla nejaky notorik, potom jist vse (nadymava jidla apod.) a nechut na sex, i kdyz to muze byt u kazdeho relativni…

Jinak nesouhlasim s tvrzenim, ze nemuzu byt bliz k diteti - jelikoz mam srovnani, tak pri krmeni lahvickou jsem mela mozna vetsi navaly lasky nez pri kojeni, pac mi nikdo nedrtil bradavku nebo nesal tak, ze by mne az pichalo v podpazi :-)

Kojeni, nekojeni - dulezite je spokojena nevystresovana mama! Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2011
29.3.09 08:25

Tak já vidím jen samá +. Jídlo kdekoliv a kdykoliv, kontakt, krom alkoholu jím naprosto všechno a malýmu je to fuk:-) A vitamín D dodávám v kapičkách, ale ten baští i děti na UM. Tož tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
29.3.09 08:43

malá byla plně kojená do půl roku a byla to strašná pohoda. na druhou stranu ale nechte maminkám, které kojit nemůžou, jejich žebříček výhod nekojení. dokážu si představit, jak to pro ně musí být těžké, když se za „plnohodnotnou“ matku považuje pouze ta kojící. každý extrém je špatný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.09 09:44

Re: zápory kojení

Anonymni píše:
jen pro info.
Při kojení dostávají miminkakoncentrované dávky átek v těle matky, ale to i těch negativních… (koncentrace stresu, špatného životního prostředí atd.)

Obe moje deti kojene dele nez 2roky. Zadny nedostatek nejen D ale zadneho jineho vitaminu jsem na nich nepozorovala, vyrostli ve zdrave silne bytosti.

K tem koncentrovanym latkam v tele matky, nechci ti brat iluze, ale prumerna mama se stravuje odpovedneji nez prumerna krava ze ktere suseneho mleka se UM dela a ver ci ne, ty skodliviny nikdo nefiltruje - neni to totiz ani prakticky mozne. Vis cim se krmi kravy ve velkochovech? Ty ATB, rustove hormony - to je posusnanicko. A to prostredi v halach, byt privazane vetsinu zivota v boxu, ty si vazne myslis ze je to nestresuje? No nevim kdo jestli by vyslo lepsi skore mame nebo krave..

…ale nechci ti brat iluze. I na UM se da vyrust…

• Nahlásit
  • Citovat
268
29.3.09 11:12

Kojení je super, momentálně mě napadá jediná nevýhoda, kterou lze ale s trochou snahy eliminovat..můj drobek špatně usíná jinak než u prsa :D Za to si ale můžu sama, takže nezbývá než dodat, že kojení je zadarmo, pohodlné, hygienické a posiluje citovou vazbu mezi matkou a dítětem, což není podmíněné jen tím, že je miminko u mámy v náruči, ale i hormonálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.09 11:54

Prvni dcera byla na HA mliku, druha plne kojena do pul roka.

Kdyz jsem pocitala nynejsi cenu HA Beby, kterou mela prvni dcera pred peti lety, tak jsem za pul roku plneho kojeni usetrila nejakych 16 tisic :-)))

Zas na druhou stranu, ale vytahnout a opravit prsa mne bude stat minimalne 40 tisic :-))).

Kojeni je pohodlne a levne. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.3.09 12:58

Když už se bez toho alkoholu někdo nebejde, tak prý se dá taky pít. Sklenka piva/vína 2 hodiny před kojením. Dřív prý porodní báby doporučovaly pít černé pivo na podporu laktace - to nám říkali na předpor. kurzu 8) Dobré víno jsem pila i v těhotenství a teď si občas tu jednu decku taky dám a mimi je zdravé a koliky taky nemá, tak jakýpak nevýhody kojení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
2139
29.3.09 13:50

Re: zápory kojení

Anonymni píše:
Anonymni píše:
jen pro info.

Obe moje deti kojene dele nez 2roky. Zadny nedostatek nejen D ale zadneho jineho vitaminu jsem na nich nepozorovala, vyrostli ve zdrave silne bytosti.

K tem koncentrovanym latkam v tele matky, nechci ti brat iluze, ale prumerna mama se stravuje odpovedneji nez prumerna krava ze ktere suseneho mleka se UM dela a ver ci ne, ty skodliviny nikdo nefiltruje - neni to totiz ani prakticky mozne. Vis cim se krmi kravy ve velkochovech? Ty ATB, rustove hormony - to je posusnanicko. A to prostredi v halach, byt privazane vetsinu zivota v boxu, ty si vazne myslis ze je to nestresuje? No nevim kdo jestli by vyslo lepsi skore mame nebo krave..

…ale nechci ti brat iluze. I na UM se da vyrust…

O výhodách kojení tu snad ani není třeba diskutovat, to je všeobecně známá věc. Ano, je výhodnější jak pro matku, tak pro dítě kojit, to si můžeme přečist dnes už na každém rohu.

Tak nějak nechápu smysl celé této diskuse a mám pocit, že je zavedena už s cílem rozpoutat v ní válku kojící x nekojící… K čemu to je? Jsme všechny mámy.

O tom, že v mateřském mléku je nedostatek vit.D a K se všeobecně ví, proto tyto vitamíny kojící matka dítěti dodává ve formě kapek, které dostává na recept do pediatra, aniž by zkoumal, jestli to její mléko uvedené vitamíny má nebo nemá. Zrovna tak se škodlivinami, které jsou zanedbatelné oproti všem výhodám kojení.
Sama nekojím a ne z vlastního rozhodnutí a nikdy by tohle nebylo pro mě důvodem kojit přestat. Jen se mi nelíbí tento příspěvek, který tak nějak svádí myslet si, že UM je něco příšerného, čím matka své dítě poškozuje a na závěr nepřímo tyto matky přirovnávat ke kravám :twisted: . Pokud uvedená anonymní bývalá kojící matka má nějaký problém, který zřejmě vůbec nesouvisí s otázkou kojení, bylo by lepší si jej ventilovat jinde, než na veřejné diskusi a v duchu zůstat ráda, že ona kojit mohla…
Zrovna tak nesouhlasím s autorkou této diskuse, ve které se asi nic prospěšného a nového nedozvíme… Pokud ji trápí to, že nemůže kojit, je tu diskuse „někdo prostě nekojí…“, kde se může vypovídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
29.3.09 19:04

Martasaja my máme taky Martíčka..hurááá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
29.3.09 19:16

janac, no jo Martínků je jako máku, už v porodnici mi říkali „Ježíš, to je dneska už pátej!“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama