Zapsání dítěte do občanky

363
23.1.11 13:25

Zapsání dítěte do občanky

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Chceme si nechat zapsat syna do občanek. Když jsem po úřednici na matrice na to chtěla formulář, tak se tvářila, že mluvím minimálně mimozemsky a nebyla jsem schopná se sní domluvit, co po ní vlastně chci.
Neustále mi tvrdila, že dítě se tam zapisuje automaticky po narození.
Když jsme tam ale před 2lety zapisovali dceru, tak jsme museli vypsat nějaký formulář, na jehož základě nám vydali nové občanky.
A taky jsem na netu četla, že tyto údaje se nebudou už do občanek zapisovat, ale mám pocit, že to mělo být až od roku 2012.
Nevíte, jak to je teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22859
23.1.11 13:29

Já když jsem měla jakoukoliv změnu údajů v občance, tak jsem vyplňovala stejný formulář na vydání nové občanky. Dole byla kolonka na vyplnění manžela a dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4417
23.1.11 13:31

zapsání dítěte do občanky je nepivinný údaj, ale když ho tam chceš zapsat, tak si musíš udělat novou občanku.vyplníš formulář na novou občanku, a máš tam kolonku nepoviné údaje - děti.
já už ho mám vyplněný od listopadu, jen nejsem schopná zajít k fotákovi.
doufám že to nezměnily. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
23.1.11 13:31
ibolia píše:
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Chceme si nechat zapsat syna do občanek. Když jsem po úřednici na matrice na to chtěla formulář, tak se tvářila, že mluvím minimálně mimozemsky a nebyla jsem schopná se sní domluvit, co po ní vlastně chci.
Neustále mi tvrdila, že dítě se tam zapisuje automaticky po narození.
Když jsme tam ale před 2lety zapisovali dceru, tak jsme museli vypsat nějaký formulář, na jehož základě nám vydali nové občanky.
A taky jsem na netu četla, že tyto údaje se nebudou už do občanek zapisovat, ale mám pocit, že to mělo být až od roku 2012.
Nevíte, jak to je teď?

normálně si vem nový formulář na výměnu občanky a dítě se zapisuje do kolonky jiné údaje jako manžel. Je potřeba donást jen rodnný list dítěte a tvoje doklady.
Myslím,že je to dost důležité známa je slovenka manžel čech kluka v OP neměl ani jeden a při návštěvě SR se rozhodla, že navštíví sousedy v něměcku tam je dokladovali a na kluka nic neměla a byl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
23.1.11 13:40

presne jak rikaji holky,a je to bezplatna zmena :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30421
23.1.11 14:02

Tak určitě to automaticky není a na matriku s tím vůbec nemusíš, my jsme si vyřizovali nové občanky kvůli změně trvalého bydliště a malá se nějaký týden předtím narodila, vpisuje se to přímo do toho formuláře na občanky a ještě musíš sebou mít rodný list prcka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
23.1.11 14:15

Asi pul roku po narozeni syna jsme se stehovali a tak se i menilo trvale bydliste.Pri vymene obcanky je ve formulari kolonka na pridani deti do obcanky.Nechali jsme si ho tam zapsat oba dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama