Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
zdravím maminky. dnes jsem byla poprvé na kyčlích-filípek má 5týdnu.máme starého doktora a většinou radí široké balení.ale k věci .vyšetřil malého taky ukázal,že na levé nožičce je kyčel tuhá,pravá šla lehce takže mi nařídil při každém přebalování roztáhnout nožičky (i kolínka) a držet na podložce zhruba půl minuty povolit a znova vcelku za den asi pět.min.Je to šílené jak malý pláče bolestí-je to nutné ho tak trápit není něco méně bolestivé?připadá mi jako bych mu nožku lámala.uvažuji,že bych zašla ještě za jiným doktorem.s hrůzou jdu zas přebalovat..... ![]()
Ahoj,
tento cvik nam taky doporucili u prvni dcery. Kdyz mi po otazce, jak vypada siroke baleni, dal rovnou frejkovu perinku, sla jsem jinam. Tam mi pro zmenu rekli, ze neni potreba ani siroke baleni. Prvni doktor byl pred duchodem a druhy mlady.
Takze pokud si nejsi jista postupem, urcite bych nevahala a sla jinam.
Terik
Vytáhla jsem ti ze staré diskuze , jak my jsme cvičily:
Dr. mi doporučila lehké cvičení - roztáhnout nožičky, chytit palcema za kolínka, prsty strčit jakoby těsně pod zadeček zboku, kolínka tlačit palcema lehounce dolů a zadeček prstama nahoru, já to dělám při každém přebalování tak 5, 10× a asi se to vyplatilo… jejda, snad to jde pochopit
Možná trošku lidštější forma než ti doporučil tvůj dr.
Ale pokud si nejsi jistá, určitě zajdi jinam, nic za to nedáš! Teda jo, zdravé nožičky ![]()