Zase ta škytavka..;-(((

40
26.8.05 10:53

Zase ta škytavka..;-(((

Ahoj,

mám 3týdenní miminko a hodně nás trápí škytavka. Malý často škytal i v bříšku, ale rozhodně to nebylo denně, tak jako teď, co je na světě. Poslední dobou opravdu není den, aby nedostal na chvíli škytavku, většinou ji má i několikrát denně. Buď se mu spustí hned po najedení nebo třeba až po půl hodině. Dr. říkala, že je to z toho, že se moc přepije mlíčka, ale když bych ho nenechala pořádně dopít, bude kňourat, že ještě chce. Má tu někdo podobný problém? A řešíte to nějak? Nemůže mu tak častá škytavka způsobit nějaké potíže? Je mi ho vždycky moc líto..

díky za odpovědi

Teruš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
26.8.05 11:04

Ahoj, naše malá je taky škytálek. Taky škytala už bříšku a to denně - i 4× :) Po narození jí to zůstalo. Když byla menší, asi jako tvoje mimi, škytala také několikrát denně po jídle, a to hlavně až jsem ji uložila do postýlky. Teď je to už lepší, škytá tak 1 - 2× denně. Když je v náručí je to dobrý, když leží, musím ji vzít do náruče, aby neblinkala. Dočetla jsem se, že dítě škytá, protože si při jídle podráždí bránici. Malá tedy škytala dřív i bez jídla. Teď už jen po něm. Moudré knihy radily, dát znovu napít, ale to se u nás minulo účinkem - buď škytá dál a nebo se vůbec nenapije, pokud je plná. Někdy je to silné nebo to trvá dlouho a jí to naštve, tak se začne vztekat a křičet, a to je pak ten nejlepší lék :D Škytání tvému miminku neublíží a časem se to asi taky zmírní :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
26.8.05 11:44

Synovi pomohlo dát znovu - jen krátce - napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
26.8.05 14:16

ahoj Teruš,
moje holčička (teď už 18 měsíců) taky zpočátku hodně škytala, skoro po každém pití, ev. do hodiny po pití. Taky jsem zkoušela všechno možné, dát míň pít, dát znovu pít, nosit a nepokládat po pití, málo manipulovat, aby se jí nepodráždila bránice, ale malá stejně škytala, takže jsem to vzdala a zvykla si na to. Jednoho dne jsem si uvědomila, že už to nedělá (asi 3-4 měsíce?, teď si fakt přesně nepamatuju), takže to chce čas. Netrap se tím, myslím, že Tvého broučka to taky až tak moc netrápí :wink:
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
26.8.05 15:32

Jen se zaptám: škodí škytání něčemu, nebo je „jenom“ nepříjemné?
Moje malá začala má teď zrovna taky nějaké škytací období… :?

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.8.05 19:33

Škytání nijak neškodí, je to reakce bráničního nervu na podráždění (rozepjetí žaludku, náhlá změna polohy…). U dětí je to normální jev, u dospělých, kteří náhle začnou škytat, to může být patologické (př. onemocnění jícnu nebo žaludku). Myslím, že to víc trápí maminku než dítě samotné (i když, kdoví, že?).
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
551
26.8.05 21:04

Ahoj,
malej taky škytal už v bříšku, a venku ho to samozřejmě nepřešlo. Jak už někdo psal, je to způsobené tím, jak se třeba při odříhnutí nebo kdykoli jindy dostane trošku mlíčka do jícnu a to ho dráždí, snaží se ho dostat jinam :D . Pokud si díky tomu dítko neublinkává, nemá podle mě vůbec smysl to řešit, nám stejně kromě vyškytání nepomohlo nic :lol: Rozhodně malej prosperuje a bývá náramně spokojenej i při škytání…
Mějte se,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
26.8.05 21:40

AHojky sice miminko ještě nemám, ale jsem ve 37tt a už moc dobře vím, co to je když má škytavku:-)
U narozeného dítka by se tomu možná dalo předejít-tedy pokud je to po jídle(mlíčku) po položení do postýlky tak zešikmit rošt nebo vypodložit matraci aby se hlavička dostala výš než nožky a tím se mu nebude vracet jídlo zpátky a třeba to nebude už tolik dráždit na škytavku. Toto samé se dělá u i dětiček, které po jídle hodně zvrací- nemaj tam totiž ještě funkční záklapku, takže prostě to bu%Dto doputuje do plínek nebo to vyjde znova krkem ven- prej je to hodně účinné:-)
Sama bohužel polohovací rošt do úhlů nemám- postýlka s ním by vyšla hodně draho, ale možná jestli máte šikovného taťku by to nějako vymyslel:-))
Tak ať vás škytavka už moc dlouho netrápí a papa H+L 37tt:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
26.8.05 21:46

Ještě musím reagovat na ten polohovatelný rošt, stačí 2 fortelnější knihy pod nohy postýlky. Nám malej spí na dějinách českých zemí v datech a počátačovým hardwaru. :lol:
Dobrou,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.8.05 06:59

naše malá má 5 týdnů a taky od narození několikrát denně škytá. Vždy jí pomůže krátké napití, kdy se zpravidelní dýchání, tím škytavka ustane.

• Nahlásit
  • Citovat
741
27.8.05 13:32

Moje Anuška škytala už v břiše a škytá doteď. Mám vypozorovaný, že když si cucne mlíka, tak to přestane. Ale jinak to neřeším. někdy se škytáním tak vysílí, že ji to uspí, takže to má i kladnou stránku. :lol:

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.8.05 16:56

jo jo dat napis mlicka :D

• Nahlásit
  • Citovat
11.8.12 19:57

Jo jo rozhodne souhlasím, nic nam na škytavku taky nepomaha… ale pak dostaneme nervíky a začneme křičet na všechny strany a pak je klídek…tedy do dalsiho papaní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama