Zase to uspávání

534
1.3.06 08:41

zase to uspávání

Zase bych ráda nakousla téma uspávání.Že má každé dítko problém s usínáním víme,ale každá ho uspáváme trochu jinak.Zajímá mě jaké fígle má kdo na uspávání a v kolik dáváte mimča spát.

U nás se usínalo u prsa,teď se mu líbí uhoupávání,ale to je otročina už teď.A co až ho tak tak unesu..je na čase ho nějak naučit…zkoušela sem,ale nemám na to asi pevné nervy..ten řev a slzičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
1.3.06 09:19

Holkyyyyyyyyyyy,

prosím, prosím, používejte vyhledávání.

Po zadání uspávání: http://emimino.cz/modules.php?…, tipla bych, že tam někde odpověd na tvůj dotaz je, pokud ne, stačí přece oživit starší diskusi, není třeba zakládat hned novou.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
1779
1.3.06 09:21

Ahoj, zkusím ti popsat svoji zkušenost. Když jsme přišli z porodnice, měl Ivánek úplně obrácný režim - den prospal a v noci byl vzhůru. Taky jsem z toho byla na prášky a někdo mi poradil, že musím zavézt přesný režim, na který si to dítko zvykne a bude to. Krmím v 19 hod a potom v 21 koupu. Snažím se, aby to bylo plus mínus časově pořád stejně. Před koupáním s ním ještě cvičím, abych ho co nejvíc utahala. Po koupání už jsem s ním zůstala v ložnici, pustila jsem jen malou lampičku, nakojil ho, chvíli chovala a položil do postýlky. Když byl v postýlce, a i když třeba začal pobrekávat, nebrala jsem ho do náručí. Jen jsem u něj seděla a hladila ho až unul. Zezačátku to trvalo docela dlouho, ale postupně se to ukracovalo. Teď v pěti měsících ho vykoupeme, nakrmíme, položíme do postýlky a v podstatě okamžitě usne - už jsem k němu nešla ani nepamatuju. Opravdu si myslím, že je důležitý, aby měl zažitý nějaký stereotyp. Každý den přesně ty samé úkony v tom samém pořadí a on si zapamatuje, že teď má spinkat. Já poslední měsíc dokonce zjišťuju, ž se mi i v noci budí pořád ve stejnou hodinu.
Přeji pohodové uínání.
Carsa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16795
1.3.06 09:39

ahoj,

jáj sem nikdy neřešila u uspávání návykovost. Prostě jsem chtěla,aby syn co nejrychleji a v klidu usnul :) Jelikož nám v porodnici kladly sestry na srce, že během 6-nedělí NEE dudlík, tak jsem jej tedy nepoužívala a místo něj malíček - taky dle rad sester. No, ted s odstupem času bych volila dudlík,ale co už ted, že ?! :(

Tak jsem syna uspávala v začátcích houpáním v náruč a s malíčkem v pusině, postupně asi kolem půl roku jsme uspávali na naší posteli a zase s malíčkem v puse. Ale během pár měsíců se uspával už sám válením sudů na naší posteli a na malíček si už ani nevzpomene. Usíná v klidu a sám a pak ho jen přeneseme do jeho postýlky.

když to shrnu, tak NIKDY neusínal v jeho postýlce a za řevu .

Já tedy radím, každému co vyhovuje a hlavně v klidu a bez stresů :lol:

příjemné usínání :D

Irias + štěpán 12m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
16.10.12 19:59

Ahoj holky, popíšu vám, jak uspávám svoji malou - je jí skoro rok - a vy mi napište, co vy na to a jak to děláte vy?
Do 5 měsíců byla zlatá. Byla zavinoná, zavázala jsem, pohladila a odešla. Pak to začalo - hodinové kojení, válení se, pak přes léto přes den spala v kočárku, tak jsem třeba půl hodiny jezdila a jezdila… asi před měsícem už jsem nemohla a dopoledne ji nechala v postýlce vybrečet. Usínala dost ubrečená, ale zabralo to - na chvíli. TeĎ to vypadá tak, že si s ní lehnu, dám jí prso, ona si cucne, pak ji dám do postýlky a chvilku tam ležím. A ona se převaluje, stoupá… tak za chvilku odejdu, ona začne plakat, to trvá tak 2-5 minut a spí. Neřve, jen tak plače. Vím, že když tam budu, tak bude stoupat, po chvili se stejně začne vzekat a bude trvat tak hodinu, než usne. Jsem už unavená a tenhle způsob funguje a je drsný a dobrý pocit z toho nemám. Jen jsem fakt unavená, ještě se budí 2-3× za noc a je celkem vztekavá.
Začínám už přemýšlet tak, že bylo něco špatně v těhotenství, nebo nevím co. Jako mimino byla lehce dráždivá a první měsíc byl taky děs.
Díky za odpovědi a prosím nesuďte mě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
16.10.12 20:06
@avm3 píše:
Ahoj holky, popíšu vám, jak uspávám svoji malou - je jí skoro rok - a vy mi napište, co vy na to a jak to děláte vy?
Do 5 měsíců byla zlatá. Byla zavinoná, zavázala jsem, pohladila a odešla. Pak to začalo - hodinové kojení, válení se, pak přes léto přes den spala v kočárku, tak jsem třeba půl hodiny jezdila a jezdila… asi před měsícem už jsem nemohla a dopoledne ji nechala v postýlce vybrečet. Usínala dost ubrečená, ale zabralo to - na chvíli. TeĎ to vypadá tak, že si s ní lehnu, dám jí prso, ona si cucne, pak ji dám do postýlky a chvilku tam ležím. A ona se převaluje, stoupá… tak za chvilku odejdu, ona začne plakat, to trvá tak 2-5 minut a spí. Neřve, jen tak plače. Vím, že když tam budu, tak bude stoupat, po chvili se stejně začne vzekat a bude trvat tak hodinu, než usne. Jsem už unavená a tenhle způsob funguje a je drsný a dobrý pocit z toho nemám. Jen jsem fakt unavená, ještě se budí 2-3× za noc a je celkem vztekavá.
Začínám už přemýšlet tak, že bylo něco špatně v těhotenství, nebo nevím co. Jako mimino byla lehce dráždivá a první měsíc byl taky děs.
Díky za odpovědi a prosím nesuďte mě :)

Ahoj, já na tom tedy nevidím nic drastického :think: Myslím, že uspáváte v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
16.10.12 20:13

@kokomo No jo, ale před KAŽDÝM spaním plače (vyjímkou je někdy večer) a z toho mám výčitky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
16.10.12 20:15

@avm3
Tak předpokládám, že neumí mluvit, takže nemůže nadávat..tak prostě pláče - pokud neřve tak, že nemůže popadnout dech… Naše malá vydrží před usnutím i 10 minut volat „mamí“ - to je podle mě to samé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
16.10.12 20:17

@kokomo Děkuji za uklidnění, to mě asi teprve čeká :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
16.10.12 20:26

My máme uspávání ted už v pohodě, malé jsou tři měsíce tím, že jsem se hned od začát snažila zavést nějaký režim, tak ted ví že když je v postýlce, má usnout, když se mrsk a nejde jí zabrat, pustim jí vysavač(potichu, připomíná jim to šumění z bříška) z internetu(www. uspavac. cz) a do 10 min.max je tuhá :)Budí se tak pátá-šestá a pak spinká tak do desíti, takže supr :)Ale začátky taky hrozný, nejdřív u prsa, pak jsem po nocích chodila po bytě a houpala, pak to měla zase otočený, přes den spánek, večer bordel:DTakže ted děkuju bohu a užívám si to(musim zaklepat) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13921
16.10.12 20:29

@avm3 mě těch pár minut pláče taky zas tak hroznejch nepřijde, spíš třeba tím vybije tu poslední přebytečnou energii, navíc vyzkouší, jestli si neděláš srandu a neukecá tě a pak to vzdá.. myslím, že to, že jí nepovolíš je správně a přinese to ovoce… vůbec bych se netrápila. mě malej začal kloudně usínat až po roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
16.10.12 20:29

@Michaelaa @Michaelaa Ona byla do 5ti měsiců taky zlatá. Taky měla krásný režim, fungovalo to. Ale jak přestala být zavinovaná, tak katastrofa :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4373
16.10.12 20:30
@Michaelaa píše:
My máme uspávání ted už v pohodě, malé jsou tři měsíce tím, že jsem se hned od začát snažila zavést nějaký režim, tak ted ví že když je v postýlce, má usnout, když se mrsk a nejde jí zabrat, pustim jí vysavač(potichu, připomíná jim to šumění z bříška) z internetu(www. uspavac. cz) a do 10 min.max je tuhá :)Budí se tak pátá-šestá a pak spinká tak do desíti, takže supr :)Ale začátky taky hrozný, nejdřív u prsa, pak jsem po nocích chodila po bytě a houpala, pak to měla zase otočený, přes den spánek, večer bordel:DTakže ted děkuju bohu a užívám si to(musim zaklepat) :)

tak držím palce, ať to i vydrží. U nás nebyl do půl roku uspávání žádný problém. Ty začaly, až když se malá začala stavět v postýlce a později i vylézat atd.
Je to pak už o něčem jiném…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
16.10.12 20:39

@avm3 Já doufám, že jí to vydrží, protože jsem natěch začátkách z toho byla dobře vyřízená, musela jsem s ní chodit spát přes den, jinak bych snad neudržela ani hlavu,konec..Moc vám přeju abyse to uklidnilo
@eivlis Práávě,vím že není všem dnům konec, nechci to zakřiknout, až se bude stavět a vylézat jak řikáš tak to taky bude o ničem jiném, to mi teprve škrábne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
16.10.12 20:40

@avm3

myslim, že to máte dobré.. u nás to je drastičtější, prostě se tam vzteká.. Přes den spí jendou a to jí tam položim a je tuhá, ale večer takhle ječí, to tam jdu třeba 20×.. taky už nevim co dál.. Když tam sem je ticho, ale dělá blbosti..my stim spaním válčíme dlooouho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama