Záskok za mateřskou a otěhotnění

Anonymní
4.8.20 14:58

Záskok za mateřskou a otěhotnění

Dobrý den, prosím poradíte?
Včera jsem si udělala jsem TT a je pozitivní(další dva taky..) neplánovaně. Jde o to, že jsem záskok za MD, kde pracuji od května 2019. Ve smlouvě mám na dobu určitou po dobu min.3 let záskok za paní. Maminka co byla ve stejné situaci, prosim poraďte jak jste postupovala? Moc děkuji za pomoc :think: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18344
4.8.20 15:10

Mas pracovni pomer na dobu urcitou do kvetna 2022. Normalne nastoupis na materskou, jen se po uplynuti materske nebudes mit kam vratit, misto ti drzet nemusi…pracovni pomer mezitim zanikne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 16:31
@Hanka1 píše:
Mas pracovni pomer na dobu urcitou do kvetna 2022. Normalne nastoupis na materskou, jen se po uplynuti materske nebudes mit kam vratit, misto ti drzet nemusi…pracovni pomer mezitim zanikne.

Děkuji. Ale pořád je to stejné jako pri zaměstnání na neurčito - tedy zaměstnavatel platí mateřskou?

• Citovat
  • Nahlásit
4775
4.8.20 16:37

Zamestnavatel NIKDY materskou neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42208
4.8.20 16:38
@Anonymní píše:
Děkuji. Ale pořád je to stejné jako pri zaměstnání na neurčito - tedy zaměstnavatel platí mateřskou?

zamestnavatel materskou nehradi.
8-6 tydnu pred terminem porodu pozadas zamestnavatele o materskou dovolenou a zaroven o penezitou pomoc v materstvi (ta je hrazena z nemocenskeho pojisteni), po materske dovolene mas narok na radnou dovolenou (tu plati zamestnabvatel) a navazes rodicovskou dovolenou (volno od zamestnavatele) a rodicovsky prispevek (socialni davka). Rodicovska dovolena ti skonci zaroven s koncem pracovniho pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 16:47
@matkabagristy píše:
zamestnavatel materskou nehradi.
8-6 tydnu pred terminem porodu pozadas zamestnavatele o materskou dovolenou a zaroven o penezitou pomoc v materstvi (ta je hrazena z nemocenskeho pojisteni), po materske dovolene mas narok na radnou dovolenou (tu plati zamestnabvatel) a navazes rodicovskou dovolenou (volno od zamestnavatele) a rodicovsky prispevek (socialni davka). Rodicovska dovolena ti skonci zaroven s koncem pracovniho pomeru.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 16:54

@matkabagristy To znamená, že po ukončení PP bude dál vyplácen rodičák? Moc děkuji za váš čas a pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
42208
4.8.20 16:56
@Anonymní píše:
@matkabagristy To znamená, že po ukončení PP bude dál vyplácen rodičák? Moc děkuji za váš čas a pomoc.

rodicovsky prispevek nema se zamestnanim nic spolecneho. Jeho vyse je 300 t, nastavis si mesicni vysi, vyplacen bude tak dlouho, doku nevycerpas tech 300 t

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 16:58

@matkabagristy moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie