Závažnost krvácení z nosu?

Anonymní
25.5.21 20:42

Závažnost krvácení z nosu?

Prosím, má někdo konkrétní zkušenost s velmi častým krvácením z nosu? Dítě, 5 let, byli jsme u pediatra a na ORL, tam mu cévku poleptali kyselinou, vydrželo to asi týden. Bere od lékaře vypočítané dávky Ascorutinu. A stejně se to obden poměrně dost spouští. Obvykle po fyzické námaze nebo velkém breku. Jak to řešit dál? Je potřeba s tím stále běhat na ORL? Nebo to může značit něco vážnějšího? A nebo čekat, že to přejde samo? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1442
25.5.21 22:04

Mně to nakonec pálili bipolárem. Bolí to, ale je to mnohem účinnější než ten dusičnan nebo kyselina nebo co to je. Já byla na dusičnanu asi třikrát, vždy se to vrátilo, pak mu jednu dírku vzali pálením a od té doby mám klid. Pak jsem otěhotněla, tak druhou popálenou nemám a z té to teče. Byla bych v klidu. Vážné to spíš nebude. Samozřejmě to může značit občas závažnější problém, ale znáš to, dusot kopyt bude spíš kůň než zebra. Navíc ti nosaři tam koukají, tak jestli viděl doktor ty rozšířené cévky a leptal je, tam tam sotva bude něco vážnějšího, to by si všiml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 22:13

Je to argentum nitricum. :P Takže máš pravdu s dusičnanem. A na tom bipoláru jsi byla jako dospělá? Byla jsi v narkóze? Mně totiž tvrdili, že na to musí dítě do narkózy, tak to se mi nechce absolvovat jen kvůli nosu. Děkuji za zkušenost. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3147
26.5.21 06:57

Jako dítě jsem na krvácení z nosu taky trpěla. Nesčetněkrát jsem měla nos tamponovaný, leptané cévky. Už jsem pocitově poznala, kdy krvácení zvládnu a kdy bude potřeba jet na ORL.
Dělali mi nějaká vyšetření, kontrolovali tlak, brala jsem nějaké léky. Nepomohlo nic. V pubertě to samo odeznělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
26.5.21 07:38

Me se to jako dieteti i po male namaze take spoustelo kazdou chvili… preslo az v puberte samo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat