"Závidím" svým dětem"

Anonymní
26.9.21 18:18

"Závidím" svým dětem"

Předem svého příspěvku upozorňuji, že svoje děti miluji bezpodmínečně…ale, dnes se jedno moje dítě umístilo v soutěži v mém milovaném a nespecifikovaném sportu a já jsem slzela dojetím, pak jsem si dala jedno pivo a najednou jsem zjistila, že brečím lítostí, že mě moji rodiče vůbec nepodpořili a já, ačkoliv jsem v tomto finančně náročném sporu mohla být dobrá, tak prd a vořech a nedokázala jsem nic. Nechci žádnou radu, jen se asi vykecat, manžel tohle vůbec nechápe. A ještě, vůbec si do dětí nic neprojektuju, přišli si na to sami…tím víc mě to těší zároveň je líto…je mi jasný, že problémy vypadají jinak…ale dnes mě to nějak dostalo… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
407
26.9.21 18:24

Buď na svoje děti hrdá. :) Mě taky mrzí, že jsem jako dítě nebyla v něčem podporovaná, když už jsem si něco našla, tak mě od toho odradili, že to je drahý apod… svoje dítě (v budoucnu třeba děti) ale budu chtít ve všem na stoprocent podporovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
26.9.21 18:26

Chápu, ja měla dětství na prd a taky občas závidím svým dětem, kolik už toho stihli ve svém věku zažít, co mají za hezké hračky, kolik mají kamarádů. Ale přeju jim to :) zas se člověk aspoň poučí z chyb rodičů a dopřeje jim to, co jemu chybělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18370
26.9.21 18:27

Hele dávná dětská zranění se prostě vyplavují když se vlastní děti dostávají do věku, kdy to bejvalo nic moc - a člověk si to ani nemusí pamatovat, jen najednou se objeví emoce.

Emoce chtějí být dožité, přijaté, dočištěné - to že sis toho všimla, dokázala to propojit s minulostí a mluvit o tom, ačkolliv tvůj muž holt nemá podobnou zkušenost je fajn a celkem adekvátní.

Jestli by tě zajímalo něco si o tom přečíšt, mrkni se třeba sem.

https://obchod.portal.cz/…navrat-domu/

Kdyby si naznala, že do toho chceš rýpat víc, dávej si pozor na „alternativní“ semináře a spíš hledej někoho s reálným výcvikem a vzděláním, byť třeba jen na víkendový workshop. Jestli tvoje dětství bylo složitější, tak úplně nechceš aby ti to nějaký zázračný kouč či regresní terapeut, nebo něco podobného rozvrtal a nevěděl co s tím, kdyby narazil na složitější problémy, které mohou být dobře zakompenzované, dokud se do toho nezačne nevhodně vrtat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:31

Já vždy toužila hrát na piano. To byl můj sen. Ani jsem to nikdy nikomu neřekla, protože jsem věděla, že není šance mít piano. No a že nemam hudební sluch - i když si myslím, že urcite něco bych zvladla. Náhodou hraje moje dítě na piano. Žádné nadání asi nemá, ale zatím zvlada a baví ho to. Dostalo se k tomu vlastně shodou okolností - určitě to nebylo tak, že bych řekla, že bude hrát, protože jsem chtěla hrát ja. Mladší dítě to taky baví a zkousi. Byla jiná doba a já neměla ty moznosti. Jsem šťastná, že moje děti je maji. Mohla bych se učit teď taky, ale není na to čas a už mi to ani tak nejde jako kdyz jsem byla mladsi. Rozumím, že je ti to někdy lito.

• Citovat
  • Nahlásit
11485
26.9.21 18:32

Tak ten sport začni dělat teď. Nikdy není pozdě. Já jsem začala s krasobruslením taky na starý kolena, dostala jsem se i na adult závody, sice jsem nikdy nevyhrála ale splnila jsem si svůj sen a chodí s námi i ženy 40+ a 50+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:33

Ja vzpominam na matku alkoholicku casto, ze jsme diky ni meli detstvi uplne spatne, tak, jake byt nemelo. Detem svym nezavidim, spise je lituju, ze diky tomu, ze nemam z domu zadny poradny zaklad, je u nas chaoz. A taky ze jsem si diky jejimu alkoholu vybrala cloveka, ktery sice nepije (moje jedina podminka to byla), ale zase mi unikly jine podstatne veci, co se tyce vyberu partnera. Takze to detsvi s nimi prozivam tak nejak podruhe a casto vzpominam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:35

Co jsem rodičem, tak prostě lépe vidím, jak moc špatní byli ti moji. Desítky věcí, jak se mnou jednali a chovali se ke mně, co já svým dětem dělat nechci. A ano, mrzí to, štve to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:37
@Ou píše:
Hele dávná dětská zranění se prostě vyplavují když se vlastní děti dostávají do věku, kdy to bejvalo nic moc - a člověk si to ani nemusí pamatovat, jen najednou se objeví emoce.

Emoce chtějí být dožité, přijaté, dočištěné - to že sis toho všimla, dokázala to propojit s minulostí a mluvit o tom, ačkolliv tvůj muž holt nemá podobnou zkušenost je fajn a celkem adekvátní.

Jestli by tě zajímalo něco si o tom přečíšt, mrkni se třeba sem.

https://obchod.portal.cz/…navrat-domu/

Kdyby si naznala, že do toho chceš rýpat víc, dávej si pozor na „alternativní“ semináře a spíš hledej někoho s reálným výcvikem a vzděláním, byť třeba jen na víkendový workshop. Jestli tvoje dětství bylo složitější, tak úplně nechceš aby ti to nějaký zázračný kouč či regresní terapeut, nebo něco podobného rozvrtal a nevěděl co s tím, kdyby narazil na složitější problémy, které mohou být dobře zakompenzované, dokud se do toho nezačne nevhodně vrtat.

Díky… :kytka: vrtat se v mém dětství fakt asi nemá moc cenu, protože překopat tu kupu hnoje, by stálo tolik, že to raději zainvestuju do to té aktivity…i když ta s hnojem taky dost souvisí ;)

• Citovat
  • Nahlásit
13486
26.9.21 18:39
@JancaS84 píše:
Tak ten sport začni dělat teď. Nikdy není pozdě. Já jsem začala s krasobruslením taky na starý kolena, dostala jsem se i na adult závody, sice jsem nikdy nevyhrála ale splnila jsem si svůj sen a chodí s námi i ženy 40+ a 50+

Jezis to je hezky :kytka: :srdce: super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18370
26.9.21 18:40
@Anonymní píše:
Díky… :kytka: vrtat se v mém dětství fakt asi nemá moc cenu, protože překopat tu kupu hnoje, by stálo tolik, že to raději zainvestuju do to té aktivity…i když ta s hnojem taky dost souvisí ;)

no jako - je dobré to vykydat, než to zamoří celý dům, ale člověk k tomu potřebuje dost síly a prostoru, no. Protože to škodí na pozadí.

Ale je to tvoje věc a tvoje časování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
26.9.21 18:43

Už ses vykecala? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:43
@JancaS84 píše:
Tak ten sport začni dělat teď. Nikdy není pozdě. Já jsem začala s krasobruslením taky na starý kolena, dostala jsem se i na adult závody, sice jsem nikdy nevyhrála ale splnila jsem si svůj sen a chodí s námi i ženy 40+ a 50+

Hele mám to v plánu, až se vrátím do práce a bude zase víc chechtáků…mně jde asi i o to, že tam děti dovezu, odvezu… čekám, fandím, podporuju…prostě neznám z toho nic…a dětem to přeju, jinak bych to nedělala…ale jsou to ty zákoutí duše…no

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 18:47
@DanielaD píše:
Už ses vykecala? :think:

Jo, všechny kromě tebe mi napsaly fajn příspěvky…

• Citovat
  • Nahlásit
2469
26.9.21 18:51

Mohla jsi být dobrá ale nemusela, to finanční podpora rodičů nezajistí, navíc né vždy mají rodiče prostředky a čas ve všem děti podporovat i kdyby 100× chtěli, to ale neznamená, že pro ně nedělají maximum které mohou dát… většina lidí si to časem uvědomí, překvapuje mě, že to má někdo přesně naopak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat