Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Já mívám něco podobného. Je to prý nízkým krevním tlakem. Co s tím nevím. Mám to jen občas.
Taky jsem to kdysi měla, nijak jsem to s dr nelecila, po cca půl roce to přešlo.. mam také nízký tlak… tak jestli to bylo taky tím… to by me ale nenapadlo…
@alialiali @alialiali @Dana066
Jenže já to už víc jak půl roku mám, ale nebyvalo to tak hrozné…ted je zo cim dal intenzivnější…jako by mi všechny krev vyšla s…a pak se mi nedotlačila do hlavy pred hrudník který je během pak postavení takový, jako zablokovany, že se mi i zle dýchá…nevím jak to popsat. Právě proto jsem měla celý den ten holter a i doma si vždycky jdu rychle měřit tlak a je naprosto ukázkový…
A taky vám bylo takto špatně? Že jste seděly a motýla se vám hlava?
Ano, sedím, tlačím a motá se mi hlava. Zkus zajít k obvodní nebo na urologii.
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu, ale je to dosti blbé téma
V posledních měsících se mi stává taková divná věc. Zní to asi blbě, ale popíšu to, jak to je…při vykonávání velké potřeby se mi točí hlava, je mi slabo, po dokončení, je mi kolikrát tak zle, že mám úplnou závrať, obleje mě studený pot, někdy jsou i křeče v břiše, jakože cítím pohyby střev a bolest v kříži. Někdy je to lepší, jindy katastrofa. V těch horších případech si musím jít lehnou a čekat, až to odezní. Lékař nevěřil nejspíše svým uším. Ale poslal mě alespon na krev, ultrazvuk břicha a mám za sebou i tlakový holter, zda to není prudkým poklesem tlaku. Ale není. Vše vypadá být v pořádku. Ale pro mě je to strasně stresující. Jediné co mám, jsou problémy se zády(výhřez ploténky). Po gynekologické stránce také vše v pořádku. Nenajde se zde některá, která by tole někdy řešila nebo o tom slyšela? Děkuji -)
Ano a třeba jsem i na wc zatlačila a stihla si pak lehnout na zem a omdlela jsem. Na kolonoskopii mi zjistili trochu zakličkovaná střeva, tak tím jak to prolejzá, tak to i bolí a do toho nízký tlak. Doporučila mi Duphalac, ten změkčuje stolici a proleze vše bez bolesti.
@nikitice Tak to se přiznám, mě absolutně nenapadlo, že by to mohlo jít od strev…mám 3 roky potvrzenou celiakii, mam to pry hromadu let a z toho je chronický zánět tenkého střeva a ještě ABKM atd…ale dietu, až na občasný omyl, max 2× do roka a to se pak dejou věci.., kdy sním něco co nemám dodržuju. Ale se stolici jako takovou už konecně problémy nemám, "jen " ty závratě, oplocení, bolesti v krizi a tak
, objednám se znovu raději na gastro.
@Anonymní píše:
@nikitice Tak to se přiznám, mě absolutně nenapadlo, že by to mohlo jít od strev…mám 3 roky potvrzenou celiakii, mam to pry hromadu let a z toho je chronický zánět tenkého střeva a ještě ABKM atd…ale dietu, až na občasný omyl, max 2× do roka a to se pak dejou věci.., kdy sním něco co nemám dodržuju. Ale se stolici jako takovou už konecně problémy nemám, "jen " ty závratě, oplocení, bolesti v krizi a tak![]()
![]()
, objednám se znovu raději na gastro.
Já třeba omdlela po mandlích, asi jsem jsem špatně kousala a prostě jsou tvrdé a hrozně to bolelo už předtím, než jsem šla na wc.
Mne se to teď stalo dvakrát. Jsem těhotná a mam zácpu… připisuju to námaze během “výkonu” a změně krevního tlaku… mdloby, špatně od žaludku, studený pot… tlak mi teď během těho kolísá, takže to tím může být. Zkus si měřit pravidelně tlak a když se ti to stane, změř taky
Ani nevíte, jak jste mě „potesily“, že v tom nejsem sama. Když se na vás dívá i doktor, jak na blázna, že o tom ještě neslyšel…tak už člověk začne panikařit
Tak při té diagnostikované celiakii bych už s těmi potížemi objednaná na gastru byla.
Já to dřív mivala taky - únava, špatná psychika, nízký tlak, nevyspani
@rejžička a za jak dlouho to přešlo? A pomohlo ti na to něco konkrétního?
Omlouvám se za anonymitu, ale je to dosti blbé téma
V posledních měsících se mi stává taková divná věc. Zní to asi blbě, ale popíšu to, jak to je…při vykonávání velké potřeby se mi točí hlava, je mi slabo, po dokončení, je mi kolikrát tak zle, že mám úplnou závrať, obleje mě studený pot, někdy jsou i křeče v břiše, jakože cítím pohyby střev a bolest v kříži. Někdy je to lepší, jindy katastrofa. V těch horších případech si musím jít lehnou a čekat, až to odezní. Lékař nevěřil nejspíše svým uším. Ale poslal mě alespon na krev, ultrazvuk břicha a mám za sebou i tlakový holter, zda to není prudkým poklesem tlaku. Ale není. Vše vypadá být v pořádku. Ale pro mě je to strasně stresující. Jediné co mám, jsou problémy se zády(výhřez ploténky). Po gynekologické stránce také vše v pořádku. Nenajde se zde některá, která by tole někdy řešila nebo o tom slyšela? Děkuji -)