Zbavily jste se úzkosti a deprese bez léků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 26.12.18 11:00
Zbavily jste se úzkosti a deprese bez léků?

Ahoj holky,
je tu někdo z vás, kdo se zbavil úzkosti či deprese bez antidepresiv (např. pomocí psychoterapie) a mělo to dlouhodobý efekt? Poslední měsíc jsem AD vysazovala, brala jsem pouze půlku Cipralexu, nyní už pár dní nic neberu, čtu motivační knížky, ale cítím se divně a poznám, že už to na mě zase jde… Snažím se to silou vůle potlačit, ale moc to nejde. Díky předem za vaše zkušenosti a rady.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 11:04

Dlouhodobě ne.

Heivka
Závislačka 3470 příspěvků 26.12.18 11:17

Pokud máte opravdovou depresi, tak ta bez léčby zvládat nejde, protože je to způsobeno chemickou nerovnováhou mozku. To je stejné jako chtít po diabetikovi aby si silou vůle ovládal hladinu cukru bez inzulínu.

Lalelale
Závislačka 3114 příspěvků 26.12.18 11:19
@Heivka píše:
Pokud máte opravdovou depresi, tak ta bez léčby zvládat nejde, protože je to způsobeno chemickou nerovnováhou mozku. To je stejné jako chtít po diabetikovi aby si silou vůle ovládal hladinu cukru bez inzulínu.

Skvěle napsáno

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 26.12.18 11:23
@Heivka píše:

Já vlastně ani nevím, ale co si pamatuju tak už od dětství mi bývalo divně a mívala jsem špatně myšlenky. Ale bývalo i období, kdy bylo líp. Tak se to pokouším teď silou vůle překonat, protože kvůli AD nemám orgasmus. :? Nejhorší je, že mám sloní paměť a pamatuju si všechno dobré i zlé, co mě potkalo a neumím vytěsňovat. Ani při užívání AD to nebylo úplně 100%ní, ale asi jsem bylano něco šťastnější. Tak mě zajímá, zda to někdo zvládá i bez léků…

fea 75
Povídálka 34 příspěvků 26.12.18 12:03

Ne,uživám leky trvale.

GabinkaCh
Závislačka 2980 příspěvků 26.12.18 12:03
@Anonymka.D. píše:
Já vlastně ani nevím, ale co si pamatuju tak už od dětství mi bývalo divně a mívala jsem špatně myšlenky. Ale bývalo i období, kdy bylo líp. Tak se to pokouším teď silou vůle překonat, protože kvůli AD nemám orgasmus. :? Nejhorší je, že mám sloní paměť a pamatuju si všechno dobré i zlé, co mě potkalo a neumím vytěsňovat. Ani při užívání AD to nebylo úplně 100%ní, ale asi jsem bylano něco šťastnější. Tak mě zajímá, zda to někdo zvládá i bez léků…

Někdy je lepší vsadit na léky,i když se ti nechce.Pokud zaberou,je to lepší než tyhle pokusy a stejně to nepůjde.

Heivka
Závislačka 3470 příspěvků 26.12.18 13:13

@Anonymka.D. Pokud máte deprese, tak si s tím nehraje, berte antidepresiva jak vám je lékař předepsal, bez orgazmu jde žít. Já kvůli takovýhle blbým pokusům přišla o kamarádku, na ní tlačil přítel, ať půl roku před svatbou AD vysadí, že je po nich oteklá. Místo na svatbu jsem jí šla na pohřeb. Zastřelila se. Její táta si to nikdy neodpustil, dělal ochranku a tak měl doma zbraň, i když rozebranou a bez nábojů. (Bohužel na koupi náboje nic nepotřebujete a návod na složení jde najít na netu) Den předtím, než se zastřelila jsme se potkaly, nadšeně vykládala jak se těší na svatbu a že je šťastná, že je poprvé třídní učitelkou prvňáčků. Tahle nemoc je nevyzpytatelná a hrozně zákeřná, prosím nepodceňujte to, ať vaši blízcí nemusí zažít to co my.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 26.12.18 21:30

@Heivka
To mě moc mrzí :-( Zvláštní je, že říkala, že je šťastná, když potom udělala tohle. Muselo to být nějaké náhlé rozhodnutí… Já naštěstí sebevražedné sklony nemám. Doktor mi řekl, ať beru zatím minimální dávku AD (snažíme se s manželem o miminko). Abych je pak zkusila vysadit v těhotenství. Ale zkouším to už teď. Při brání AD jsem v noci (to mi říkal manžel) měla různé tiky a svalové záškuby, o kterých jsem nevěděla. Takže mám kvůli tomu trochu i strach je dlouhodobě brát :? Kdyby bylo nejhůř, zase se k nim vrátím, ale snažím se to teď překonat už jen kvůli vytouženému miminku, ať do sebe necpu chemii.

Heivka
Závislačka 3470 příspěvků 26.12.18 23:40

@Anonymka.D. Svalových tiků a záškubů během spánku se nebojte, má to spousta lidí, stává se to při střídání fází spánku. Nikdo to ještě pořádně nevysvětlil ale vzhledem k rozšíření v populaci se to bere jako normální.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 02:07

@Anonymka.D. Je potreba byt pod dohledem nejakeho zkuseneho psychoterapeuta. Ja to dala bez leku, trvalo me to ale asi 5 let a cestovala jsem po svete. Stejne jsem nakonec sla do terapie, mela jsem uplne rozhozeny zivot, i kdyz akutni uzkosti uz jsem nemela. Nikomu bych neprala, co jsem zvladla a co me to stalo. Kdybych to mohla udelat znova, sla bych do toho prez terapii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 02:09

Byla jsem ale svobodna a opravdu jsem sama se sebou experimentovala. Myslim, ze ve vztahu to pujde bez terapie tezko. Ale sla bych urcite do toho skrze tu terapii. Hledej nekoho, kdo ti bude sympaticky. Neber kazdeho.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 27.12.18 09:42

@Heivka
Tohle bohužel nebyly klasické tiky, ale byly to takové záškuby a vím, že to bylo určitě z těch léků, nikdy předtím se mi nic takového nestávalo :-( Nikoho, kdo by měl podobné problémy jako já neznám, takže je to opravdu složité a připadám si někdy jak blbec a nevím, proč se mi to děje, proč takto přemýšlím… léky taky nejsou řešením na všechno.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 27.12.18 09:44
@Anonymní píše:
Byla jsem ale svobodna a opravdu jsem sama se sebou experimentovala. Myslim, ze ve vztahu to pujde bez terapie tezko. Ale sla bych urcite do toho skrze tu terapii. Hledej nekoho, kdo ti bude sympaticky. Neber kazdeho.

Děkuji moc za zprávu. Na terapii chodím už skoro rok, ale valné výsledky to nemá. Mnoho věcí, co mě trápí, semnou psycholožka vůbec nechce rozebírat. Řekne mi vždy jen, že ty myšlenky mám potlačovat. To pro mě ale není řešení, já je musím spíš zpracovat… Ale pokud takto funguje každý terapeut, tak asi nemá velký smysl terapeut měnit… Musím se s tím holt naučit žít. A ty jsi teď už bez obtíží?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >