Zbraně (hračky) dětem - váš názor

77
6.8.13 16:03

Zbraně (hračky) dětem - váš názor

Jaký je Váš názor na pořizování hraček - zbraní dětem? Tvrdila jsem, že je nikdy nekoupím, ale našeho synka (5,5 roku) zajímají právě zbraně ze všeho nejvíc. Když si může v hračkářství něco vybrat, v první řadě zamíří k puškám, mečům (učíme ho samozřejmě, že se střílí buďto jen na terč a nebo myslivci zvěř). Teď se mu u bratrance hrozně zalíbyla tahleta puška http://rembrandt-obchod.cz/…estizni-set/ ta cena je teda šílená, ale vím, že by z ní měl mnohem větší radost, jak např. z lega v této cenové relaci. Ale váhám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

evill
6.8.13 16:05

Tak já osobně bych to 5,5 letému teda nekoupila. (meč jo)

• Nahlásit
  • Citovat
20575
6.8.13 16:05

Střelné zbraně se u nás nevyskytují a vyskytovat nebudou, jediné, co toleruji, jsou repliky středověkých zbraní - meč, sekera. Pro děti ze dřeva, manžel vlastní skutečný (leč nenabroušený) obouručák.

Příspěvek upraven 06.08.13 v 16:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 16:09

Zbraně doma nechci. Chci aby děti měli ze zbraní respekt, což mít nebudou, když sis nimi budou hrát.
Nedělalo by mi problém starší dítě přihlásit do nějakého střeleckého kroužku se vzduchovkou, lukem ani šerm jako sport mi nevadí, ale hrát si s tím zkrátka nebudou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
6.8.13 16:22

Náš prostřední syn byl na zbraně zatížený, kupoval-nebo chtěl mu je kupovat děda, ale já to zatrhla-nelíbilo a nelíbí se mi to, stejně jako násilné PC hry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.8.13 16:22

Kdyby to byl nějakej samopal nebo taková „bojová“ zbraň, tak nad tím ani nepřemýšlím, tohle mi příjde trošku „mírnější“ když je to ta myslivecká, navíc bydlíme u lesa, takže dalekohled k tomu atd. spíš „myslivecké vybavení“..nemyslím si, že by s ní měl tendence hrát si na vojáky a střílet nepřítele, to ne…ale přesto opravdu nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
6.8.13 16:23

@Gladys Taky tak. Nikdy jsem synovi hračku - zbraň nekoupila. Ochuzen se necítil. Je spousta tvořivých hraček a nevidím důvod, pro by si děti měly hrát se zbraněmi.

• Nahlásit
  • Citovat
2116
6.8.13 16:24

Mě to je tak nějak jedno, mě se zbraně jako dítěti líbili a můj starší syn není jiný. Kluci to ve většině takto prostě mají asi od nepaměti. Žena je ale silně proti, tak s ní držím basu a pistole nekupujeme. Ale vím, že to už dlouho asi neudržíme a za ušetřené penízky si něco koupí. Počítám, že do týdne ho to omrzí, odříkaného chleba největší krajíc, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
6.8.13 16:24

Manžel je bývalý myslivec a sportovní střelec, takže máme doma opravdové zbraně - samozřejmě zamčené v trezoru, rozložené a náboje v jiném zamčeném trezoru. Ale i tak je to pro mě další důvod, proč hračky zbraně můj syn nemá a mít nebude. Nesnáším, když vidím jak malí kluci lítají po venku s pistolkami a střílí po sobě s výkřiky „seš mrtvej, zabiju tě“ atd. Syn je odmala vedený k tomu, že zbraně NEJSOU hračky, mohou ublížit a jsou nebezpečné, takže pokud třeba jsme na návštěvě u známých a on tam narazí na pistolku, nechám ho, ať si pohraje, ale ví, že se s ní NIKDY (ač je to jen hračka a on to chápe) nesmí mířit na lidi, může si jen hrát, že třeba střílí na terč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
6.8.13 16:25

Tak zrovna tohle, co vypadá jako opravdová… :nevim:

Mám sice holku, ale už si kolikrát poskládala „pistolku“ z dupla a hrála na policajty, teď kluk je ještě mimino, ale takhle fakt realistické zbraně nechci.
Meč možná, aby mohl být rytíř a zachránit princeznu :lol:, vodní pistol do bazénu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5916
6.8.13 16:32

Kdyz dite toleruje, se se strili na terc ok. Problem nastava, kdyz chce strilet za ucelem nekoho zranit, ublizit.
Coz je presne to co kluk ze skolky taha. Strileni po nepratelich :twisted: nastesti ve skolce sdili stejny nazor a detem to zakazuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
6.8.13 16:38

Ne, za mě žádné zbraně meče, nic

• Nahlásit
  • Citovat
6350
6.8.13 16:38

Tak nam nikdo zbrane nekupoval, ale stejne jsme si na chalupe hrali na musketyry a sermovali s liskovymi pruty. Nasilnici z nas nevyrostli. Takove ty priserne plastove samopaly se mi taky nelibi, ale treba ta myslivecka, proc ne. Pod podminkou, ze jestli ho uvidim namirit na cloveka okamzite zabavuji, bych klidne i koupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
6.8.13 16:39

@Innka12 Tak já jsem pořád v té fázi „v žádném případě!“. Zbraně se mi nelíbí z principu a proto v tom dítě nebudu podporovat. Když si ušmodrchá pistolku z klacíků či dupla, ok, ať si, i když si neodpoustím výchovnou řeč. Ale něco takto realistického? Nikdy.

Plastový mečík a s tátou z papundeklu vyráběný štít má, to jsem přešla (i když já bych mu to nekoupila a nevyráběla mu to) a jsem ochotná tolerovat. Střelné zbrně jako hračky nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
6.8.13 16:39

Dětské zbraně doma nemáme a neměli jsme, sekyrku používají skutečnou na štípaní dřeva od cca 5-ti let, když chtějí štípat dřevo dobrovolně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama