Zdražování, covid

Anonymní
13.3.21 23:23

Zdražování, covid

Ahoj. Muze mi nekdo vysvetli jako nezkusememu cloveku, jak je mozne, ze se bude diky covidu zdrazovat? Najem, potraviny atd..
Me to hlava nebere, tedy, kde ti lide vezmou penize, kdyz nemaji diky covidu praci, prisli o ni nebo nepodnikaji atd..?
Nikdy jsme tohle neresili, prijem mame 50k mesicne i pres covid, nastesti, ale i tak… platime najem + setrime na hypoteku a pokud budou zdrazovat i najemne atd.. tak nam to take zkomplikuje. Ovsem pomyslela jsem na ty, kteri uz jen tak tak vyjdou, jak jim to stat muze udelat, to nepochopim a hlavne si tu situaci nedovedu predstavit. Hrozny, hrozny…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31715
13.3.21 23:30

Myslis ze ceny najmu a potravin urcuje stat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6674
13.3.21 23:35
@Anonymní píše:
Ahoj. Muze mi nekdo vysvetli jako nezkusememu cloveku, jak je mozne, ze se bude diky covidu zdrazovat? Najem, potraviny atd..
Me to hlava nebere, tedy, kde ti lide vezmou penize, kdyz nemaji diky covidu praci, prisli o ni nebo nepodnikaji atd..?
Nikdy jsme tohle neresili, prijem mame 50k mesicne i pres covid, nastesti, ale i tak… platime najem + setrime na hypoteku a pokud budou zdrazovat i najemne atd.. tak nam to take zkomplikuje. Ovsem pomyslela jsem na ty, kteri uz jen tak tak vyjdou, jak jim to stat muze udelat, to nepochopim a hlavne si tu situaci nedovedu predstavit. Hrozny, hrozny…

Nechápu z čeho usuzujes, že stát zdražuje potraviny, nájem apod… Asi by sis měla zjistit s kým máš vlastně podepsanou nájemní smlouvu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19766
13.3.21 23:35

Stát? Ty jsi usnula v roce 1988 a probrala jsi se až teď? Haló, máme tu tržní hospodářství. Ceny určuje trh. Pokud se zvyšuje cena vstupních investic, zdražuje se logicky výstup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
13.3.21 23:36

To je jasné i blbému, že po celosvětovém rozhazování peněz vidlema a válení se mraky lidí na gauči s plným platem musí přijít brutální inflace. To bude další dárek kovidpojančenců, co chtějí všechno zavírat normálním lidem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 23:37

@veria takhle doslova jsem to nemyslela. Jen jsem to fakt blbe podala.

• Citovat
  • Nahlásit
2073
13.3.21 23:50
@Anonymní píše:
@veria takhle doslova jsem to nemyslela. Jen jsem to fakt blbe podala.

Ja chapu, co myslis. Myslim, ze je statu celkem jedno, co obycejny clovek. Oni plat maji i premie, tak co. A nezavidim situaci najem a setreni na hypoteku. Protoze ani lidi s vyssimi prijmy nemaji na to nasetrit zaklad hypoteky na slusny byt(obzlast tady v praze a okoli). Potraviny uz pekne podrazili. Chudi budou jeste chudsi a bude jich vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3111
13.3.21 23:56

No…bude to masakr, něco mi říká, ze ty důsledky budou horší než covid sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53018
14.3.21 00:17

Prosím, ne díky, ale kvůli.
Pokud se teďka rozhazujou miliardy na všecky strany, bude inflace. Městské byty asi půjdou nahoru, protože městům zkrouhli příjem na mnoha jinch frontách, takže někde se to nahnat musí, a ono už teď kolikrát nájem městských bytů ani nepokryje náklady. Soukromí pronajímatelé budou logicky zdražovat taky, ono když mě stojí chleba o půlku víc, tak taky nebudu pronajímat za totéž, co před pěti lety. A co chleba, veškerý materiál, práce, co do bytu cpu. I ta pitomá daň z nemovitosti teď vystřelí někam na horní hranici, kam může, už loni se platil snad dvojnásobek.
Jak k tomu přijdou ti, co tak tak vyjdou, no blbě. Stejně blbě, jako k tomu teď přicházejí majitelé mrňavých krámků, penzionů na horách, provozovatelé plaveckých škol a tak vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4818
14.3.21 01:32

Asi to řeknu hnusně, ale pokud lidi mají na cigára a chlast, tak není ještě tak špatně. A z mého okolí zatím nikdo nepřestal kouřit a nějak se omezovat. :nevim:
Je a bude hůř. Daně půjdou nahoru atd.
Ještě lidi budou vzpomínat na ekonomickou krizi co byla před pár lety. :nevim:
Holt se bude muset člověk uskromnit a premyslet víc jak naložit s penězi.
A že se to dotkne těch nejchudších… No záleží z jakého úhlu se na to člověk podívá. :roll: Pokud mluvíme o těch, kteří si ze sociálního systému udělali dojnou krávu, tak těch se to nějak nedotkne. Umí v tom chodit a budou umět i nadále. Pokud mluvíme o lidech, kteří se snaží vydělat peníze jak jen to jde a jsou soběstační, tak těch se to bohužel dotkne.
A stále jsem názoru, že se práce bude dát sehnat. I já si dokázala sehnat v září práci. Ano, bylo to těžší, ale do 14 dní jsem ji sehnala, holt jsem si nemohla tak vybírat jak jsem chtěla. Ale tak za chvíli začnou sezónní práce a tam chybí doooost zaměstnanců. Jenže bohužel, tohle jen tak nikdo nechce dělat. :nevim:
Ono je lepší nadávat než dělat práci pod svoji úroveň. Já šla taky dělat práci pod svoji úroven. Je pravda, že mě to fskt nebavilo a byla to totální pakarna za malé peníze, ale lepší jak nic.
A stále to vidím kolem… Sehnat schopného a pracoviteho člověka je dneska těžký úkol. Víš kolik ti lidi nepřijde do práce bez nějaké omluvy. :roll: To mě úplně udivuje. A je jim jedno, jaký to bude mít následek. :nevim:
Takže pro schopné lidi bude práce vždycky. Bohužel, teď bude těžší doba ve všem, ale co se dá dělat… Nadávat nad tím nebudu, jelikož to nemá smysl a nadáváním nic nezměním. :nevim:
A nebude to jen u nás. Bude se to týkat a týká se to celého světa. :nevim:
Zrovna dneska jsem sledovala dokument o španělské chřipce. Dokument natočili v roce 2018. A jakoby předpověděli covid. :roll: Jen s tím rozdílem, že předpokládali, že lidstvo se poučilo a bude se chovat zodpovědně…
Omyl. :nevim: Prostě po 100 letech je to tu znovu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9509
14.3.21 06:12

A bude hůř. Někdo to rozhazovani peněz plnyma rukama zaplatit bude muset. Dost lidí má už rok dovolenou placenou statem, samé dotace, odměny. Půlka podniku zavřených, takže peníze do státní kasy neplynou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
14.3.21 06:22
@Janli píše:
Stát? Ty jsi usnula v roce 1988 a probrala jsi se až teď? Haló, máme tu tržní hospodářství. Ceny určuje trh. Pokud se zvyšuje cena vstupních investic, zdražuje se logicky výstup.

No on se ten výstup leckdy zdražuje i bez zvyšování cen vstupních investic :think:… Ale jo, máš pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
14.3.21 06:26

@Maja25 co je práce pod tvojí úroveň? Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
14.3.21 06:33

Jde spíš o volný trh než o stát/vládu. Cenu určuje nabídka a poptávka. Stát by to mohl ovlivnit (uměle změnit) např. stanovením cenového stropu, co se týká cen nájmu. Jinak covid jako takový se dá považovat za tzv. ekonomický šok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
14.3.21 07:04
@Anonymní píše:

Prosim te, zjistu si neco o ekonomice. Uz davno nefunguje centralne rizena, takze stat nema do cen vyrobcu, najemcu a poskytovatelu prilis co mluvit. Maximalne danemi, a pocitam, ze ty prime i neprime se brzy po volbach zvysi, aby se zacala splacet ta vydrancovana statni pokladna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat