Zhoršené dýchání

2857
12.11.04 08:14

Zhoršené dýchání

Ahojky,

tak jsem byla včera u dr. ale tam jsem nedostala nějakou uspokojivou odpověď a nebyla jsem zatím poslána ani na žádné vyšetření. Ale co je můj problém. Začlo to hyperventilací (čili zrychleným dýcháním s nemožností se dodechnout) se kterým jsem skončila na pohtovosti. V podstatě je to stav, který si člověk neznalý věcí, zaviní sám… (bludný kruh - zdá se vám že se nemůžete dodechnout, snažíte se co to dá a tím si ubíráte síly a kyslík a většinu času mezi pokusy o hluboký nádech, dýcháte jako pes - krátce povrchně..) Spravila to injekce magnezka a poučení o správném dýchání. No toto se mi stalo ve 23 tt. Od té doby naštěstí už ne, ale můj problém:

Mám pocit že se mi hůř dýchá. Jakoby tlak veprostřed hrudníku. Ne že bych se nemohla nadechnout zhluboka nebo tak něco, ale připadá mi, že to jde prostě hůř, jako kdybych měla na hrudníku položenej šutr… ale to jen někdy - hlavně ráno v práci - po hodině až dvou u PC. Okno otevřené, vzduchu dost, a já se furt vrtím na židli ve snaze najít správnou pozici aby se mi konečně líp dýchalo. Pak to přejde a celej den pohoda (občas ještě večer).

Tak se obracím na vás, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. Začínám být z toho na nervy a začínám se na to soustředit, což je zřejmě to nejhorší co můžu udělat… (prostě mám strach aby to mimču nějak nevadilo) no a ještě dodám, že mimčo mě tam zatím tlačit nemůže.

Tak třeba mi někdo poradí…

Markéta 25 tt

Promiňte, ale stručněji jsem to nezvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
12.11.04 10:56

Ahoj Markéto.
Jak jsi to tak popisovala, jediné co mě napadlo bylo to, že popisuješ začátek astmatického záchvatu - hlavně ten pocit, že se nemůžeš nadechnout a přitom je to o tom, že nejde ven z plic vdechnutý vzduch.
Stručně bych ti mohla poradit abys při tomhle pocitu masírovala uvolňovací body za ušima. Ruce si položíš po stranách hlavy a palci budeš kroužit a pomalu sjíždět po hraně lebky od uší směrem k páteři, potom všemi 4 prsty kromě palce sjedeš - stáhneš kůži na krku tak, že začneš zase za ušima a protáhneš kůži až po klíční kosti. Je to takový zjednodušený popis shiatsu masáže, možná bys to našla i v některé knížce. Nejlepší je sedět při tom obkročmo na židli u otevřeného okna. Je to ale pouze první pomac, určitě bych si nechala prověřit jestli to fakt není zač. astma. Může to být taky úplně obyčejná zvýšená potřeba kyslíku - dýcháš přece za dva lidi

• Nahlásit
  • Citovat
2857
12.11.04 11:39

Ahojky.

Děkuju za odpověď. no já se pro jistotu objednala ke svému praktickému dr. který mě doufám pošle na nějaký vyšetření. Achjo.o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
12.11.04 11:46

Mako,

určitě se nech objednat buĎ na plicní nebo na alergologii na spirometrii. Nevím, jak je to se zátěžovým testem v těhotenství (už Tě vidím, jak běháš s bříškem :o)), ale určitě to hodně napoví.
TAky to může být tím, že se Ti miminko tlačí nahoru a utiskuje důležité orgány.
držím pěstí, ať jsi brzy fit.
Babulka + Amálka furt eště 20 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
12.11.04 16:29

Ahojky, jestli se můžu taky vyjádřit..
Jako počínající astma se mi to až tak moc nezdá. Jestli jsem pochopila správně, tak nikdy před tím jsi dechové obtíže neměla. Astma se rozvíjí postupně, často je před tím člověk alergik, a teprve vrcholí samotným astmatickým záchvatem.
Samozřejmě že v těhu reaguje celý organismus úplně jinak, ale spíš tlumí obranné reakce, kdežto alergie atd. jsou naopak přehnané reakce na běžné podněty.
Spíš jestli to nebude psychogenní záležitost po té hyperventilační příhodě. Určitě nic nedáš za návštěvu lékaře, pro svůj klid, a pokud se nic nepotvrdí, tak bych zkusila relaxace nebo něco podobného.
Pevné zdraví a klidné těhu přeje

Jazzi+V.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
12.11.04 20:38

Napadlo mě, jestli to nemůže být také od páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
13.11.04 04:09

Ahoj Mako,

Mě se taky v těhotenství mnohem hůř dýchalo, měla jsem úplně stejné příznaky jaké popisuješ. Prý je to normální, akorát to nepostihne každou těhuli.
Ke konci to bylo horší, ale jak miminko sestoupilo, najednou jsem dýchala jak znovuzrozená…(akorát se mi ale pak prozměnu chtělo neustále čůrat, protože malý mi seděl na měchýři).
Máš pravdu, je to jak začarovaný kruh, člověk začne panikařit a dýchá se mu ještě hůř. Prý pomáhá při záchvatu paniky chvilku dýchat do igelitového pytlíku, aby se obnovila hladina CO2 v krvi. Já to nikdy nezkoušela, mě spíš pomohlo se uvolnit, říkat si, že je to normální a že to jednou zkončí.
Tak se drž, až porodíš, budeš zase dýchat normálně… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sluníčko500
3.5.13 19:05

Holky, prosím poraďte. 9 dní se mi nějak blbě dýchá, těžko, v noci spím klidně jako miminko, ale jakmile vstanu z postele už je to tu dokud večer neusnu. jsou to pocity, jako bych nemohla dodechnout, nadechnu se i 3× rychle za sebou a pak vydechnu a stejně mám pocit, že mě něco honí a potřebuju více kyslíku nebo co. Byla jsem u doktorky, poslala mě na ekg, echo, rtg plic, spirometrii a odběry krve a všechno v pořádku. Tlak mám v normě(nižší, ale nijak extra). poradíte, čím by to mohlo být? Jo jinak říkala, že mi nic není, protože jsem s ní o tom mluvila normálně a napsala mi bez klidové dušnosti???

• Nahlásit
  • Citovat
6809
3.5.13 19:25

Neurogenní tetanie pravděpodobně, nasaď hořčík. Co mravenčení prstů, rtů atd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1243
3.5.13 19:35

A zkousela si dychat do bricha? ne aby se nadzvedl hrudnik, ale bricho. me to pomaha, kdyz mam pocit, ze se nemuzu dodechnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sluníčko500
3.5.13 19:37

Nene, nic nemravenčí, jen se mi jednou denně hlavně v obchoďáku nebo dneska na poště rozmáznou oči, na několik sekund. A co to přesně znamená ta neurogenní tetanie? Hořčík právě že užívám od porodu???

• Nahlásit
  • Citovat
Sluníčko500
3.5.13 19:39

@mersii do břicha to jde, ale zhluboka a stejnak jsem taková nějaká z toho vytřepaná. Pusou je to lepší, ale nosem problém, už jsem trochu nešťatsná a nervózní co to je

• Nahlásit
  • Citovat
6809
3.5.13 21:05

Zagůgli, jinak si skoč k neurologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
3.5.13 21:07
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
3.5.13 21:18

Taky to mám posledních pár dní, ale vypozorovala jsem, že se snadno nadechnu v určitých polohách, jako v leže na zádech a nebo v sedě, kdy se mírně zakloním za opěrátko židle… Prostě kdykoliv tělo víc jakoby protáhnu. A včera jsem měla i mžitky před očima. Dnes je to zas lepší. Takže aspoň v mém případě si myslím, že mám někde něco bloknutýho… možná by pomohlo rehábko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama