Zhoršení akné u moře?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.7.22 07:45

Zhoršení akné u moře?

Ahoj,
Jsem čtvrty den u moře a pozoruji velké zhoršení akné, sem tam se mi objevily pupínky na bradě a dolní čelisti před menstruací, což mám do ní tak týden, ale tento výsev i na čele, to jsem ještě nezažila. Myslíte si, že mi to mohlo zhoršit to vedro a to, že si tam paltlam furt opalovací krém? Ten krém je teda vyloženě na akné, dřív jsem s ním bojovala, ale teď právě rok krásná pleť a teď u moře tohle… Mám teda I hormonální problém (víc testosteronu), ale jak říkám, už rok jsem se správnou kosmetikou úplně bez akné… I ten opalovak jsem dostala od té dermatolozly, ale jen fakt, že ho tady zkouším úplně poprvé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16483
5.7.22 07:51

Mě u moře akné vždy vyskáče. Myslím, že to je kombinace krému na opalování a sluníčka, které tahá ten zánět z kůže ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
5.7.22 07:52

@katus_kralova určitě, mám to taky ze sluníčka. Musím se mazat jen jednou značkou opalovaku a to je daylong, je hypoalergenni a nezpůsobuje tzk malorka akné, což je vlastně akné z reakce kůže + slunce + některé druhy kosmetiky včetně opalovacích krému. Sluníčko je super, ale dráždí kůži a tím jak se opali, tak ta vrchní část kůže začne být špatné propustna pro mrazovy zlazky, takze proto se akné na sluníčku horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
5.7.22 07:59

Ano, letos v zimě u oceánu. Vypadala sem jak puchejř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
5.7.22 08:31

Já jsem četla, že kožní problémy se u moře krátkodobě zhoršují a pak nastává dlouhodobé zlepšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
5.7.22 08:41

Krém a sluníčko, vražedná kombinace. Já problémy s pletí nemám, celý rok čistá a teď mi po návratu od moře trvalo týden, než jsem jí dala jakž takž do kupy. Hrozný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
5.7.22 08:48

Jj, myslím, že se tomu dokonce říká acne Mallorca.
Takzvané Mallorca akné bývá způsobeno pobytem v horkém, dusném prostředí. Mnoho lidí předpokládá, že jejich pleti prospěje pobyt u moře. Jenže idylické pláže a žhnoucí slunce mohou kožní onemocnění řádně zkomplikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
5.7.22 09:23

Je to zvláštní, moře pomáhá na různé kožní problémy, doporučuje se na lupenku, mému muži vyléčilo podebraný prst, ale na pleť na obličeji je to peklo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
5.7.22 09:39

Mně se taky vždy u moře udělá spousta pupínků, ale malých, povrchových, ne podkožní boláky. Krémem to není, používám stejný jako celé léto, spíš to je dle mě slanou vodou.
Ale po prvním naskákání se to lepší a po dovolené mívám několik měsíců o moc lepší pleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat