Život s cholerikem, dá se to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:09
Život s cholerikem, dá se to?

Zajímá mě jestli se tu najde taková žena, která cholerika přijala takového, jaký je a žijí ve spokojeném manželství či partnerství? Nebo se najde taková žena, která dokázala cholerika změnit? Jak? Nebo se najde většina žen, které nakonec cholerika opustily, i když ho milovali? Jste teď spokojenější? Cholerika mám doma a už mi dochází síly. Potřebovala bych poradit.
Prosím anonymně, jinak úplně smazat. Děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.12.16 09:18

Cholerika nemám, osobně bych to nerozdýchala a pravděpodobně bychom se časem asi pozabíjeli navzájem.
V rodině jich pár máme. Rozhodně je nelze převychovat ani umírnit, naopak věkem se u nich choleričnost ještě prohlubuje. Mám vypozorováno, že s nimi vydrží jen 2 typy žen. 1)Naprosté pohodářky, které jsou splachovací, dokáží být neskutečně nad věcí a manžely mají tzv. „na háku“. 2)Ženy typu „oběť“ - hodně submisivní, ve všem manželovi přikyvují, neprojeví svůj názor a po večerech brečí v koutku.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 13.12.16 09:32

Řeknu ti to z opačné strany…Já jsem cholerik (jsem žena) a žijeme v (doufám) spokojeném manželství už řadu let. Ale je to o tom, že znám své slabé stránky (manžel taky) a maximálně se snažím o sebereflexi…Což je denodenní vnitřní boj, samozřejmě hlavně v náročnějších obdobích. A velkou roli hraje vzájemná komunikace.
Na druhou stranu i ten cholerik může mít dobré vlastnosti - já jsme třeba v našem vztahu takové dynamo, co dává věci do pohybu a organizuje. Když to nepřeženu, má to své klady…Btw. manžel je vcelku flegma, s druhým cholerikem bychom se pozabíjeli :oops: :oops:

LKL
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 13.12.16 09:41

Da, miluju ho, rozvadet se nehodlam. Ani se nevidim v typologoii od @malinika

je to presne jak pise @pe-terka vsechno ma sve klady i zapory, staci je znat a rozumne s nimi pracovat. Jsou chvile, kdy mam chut ho zabit ale to on ma jiste taky :)

Eemii
Neúnavná pisatelka 16987 příspěvků 13.12.16 09:48

Je cholerik a cholerik. Pokud je jeden z nich, rozumny, chytry, normalni chlap, kterej svou zenu miluje, respektuje a cti, pak se to da s prehledem. Pokud je to magor, co si nevidi do pusy, zenskou ma u zadku a jeste je to hulvat, pak je to k neziti.

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 13.12.16 09:53

Záleží na tom, co si pod pojmem cholerik kdo představuje. Znám jednocho cholerika, který se v minutě vytočí do běla, seřve všechny kolem, a během pěti minut o tom neví. :mrgreen: Pokud se jedná o případ neruvalého burana, který svoji ženu
a děti jenom uráží, ponižuje, a jeho jediná komunikace je křik na všechno, tak v tom případě radím poslat ho do háje, už včera bylo pozdě.

Příspěvek upraven 13.12.16 v 09:54

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:54

@malinika Řekla bych, že nejsem ani jedno a rozhodně bych se chtěla vyhnout tomu, aby se ze mě stala ta druhá možnost…

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 13.12.16 09:55
@pe-terka píše: Řeknu ti to z opačné strany…Já jsem cholerik (jsem žena) a žijeme v (doufám) spokojeném manželství už řadu let. Ale je to o tom, že znám své slabé stránky (manžel taky) a maximálně se snažím o sebereflexi…Což je denodenní vnitřní boj, samozřejmě hlavně v náročnějších obdobích. A velkou roli hraje vzájemná komunikace.
Na druhou stranu i ten cholerik může mít dobré vlastnosti - já jsme třeba v našem vztahu takové dynamo, co dává věci do pohybu a organizuje. Když to nepřeženu, má to své klady…Btw. manžel je vcelku flegma, s druhým cholerikem bychom se pozabíjeli :oops: :oops:

Jako bys mluvila o mě. :mrgreen: Souhlasím. Ale e fakt, že je cholerik a cholerik. Pokud tam padají nadávky a facky, tak ruce pryč.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.12.16 09:56

Pokud si chcete nastavit dynamiku, že vy jste ta vzorná žena a von je ten strašný chlap, co ho musíte změnit, tak samozřejmě musíte počítat s tím, že budete nonstop frustrovaná - což je ovšem součást oné hry „já ho změním“, bez té frustrace nejste ta správná tragická hrdinka, co se obětuje pro chlapa/rodinu a nikdo jí nepolituje.

Temperament je vrozený. Takže buď máte svého muže ráda a nebo máte doma nějaký nesmyslná projekt, který je ovšem určený k nezdaru- respektive k chronické hře „strašný chlap, ale já ho přece někdy musím změnit“

Jen se pak nedivte, že až najde nějakou, co ho bude mít ráda a nebude ho furt prudit svým projektem „musíš se chovat podle mých představ“, tak že vás vymění.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:56

@pe-terka Díky, ale myslím, že je těžký, aby cholerik posuzoval sám sebe… Vím že to se sebou nemáte jednoduchý ;) Sebereflexe je u manžela víc než těžká…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:57

@LKL Bohužel už nevím, jak s ním rozumně pracovat… Zhoršuje se to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:59

@Eemii Řekla bych, že je chytrý a miluje mě. Normální mi moc nepřijde a rozumný? Může být cholerik při výbuchu rozumný?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:04

@nostress To se vyučuje? Když vybouchne, chová se jako buran… Nadává, křičí, ponižuje, vyčítá, hází věcma, pak přijde fáze uvědomění si a slibování, v tom lepším případě samozřejmě… Většinu věcí, no vykládá, si po době nepamatuje. Většinou to trvá tak dva - tři dny. Dřív byl výbuch, všeobecné výkřiky do tmy, odchod, uklidnění, omluva, usmíření… Většinou během hodiny, dvou…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:05

@Ice79 facky ještě ne ;)

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 13.12.16 10:08
@Anonymní píše:
@Eemii Řekla bych, že je chytrý a miluje mě. Normální mi moc nepřijde a rozumný? Může být cholerik při výbuchu rozumný?

Myslím, že může. Měl by se umět ovládat. Nevím, jak se projevuje ten tvůj. Ale pokud ti nadává, nedej bože, sprostě, rozbíjí věci nebo tě dokonce fyzicky napadá, tak toto k žití rozhodně není. A pokud cholerik pije nebo je žárlivý, to je cesta do pekel.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >