Život s PC, ne s námi

Napsat příspěvek
Anonymní
11.5.17 22:18
@bigl píše:
Tak to je podle mě normální závislost. Tak jak alkoholici, feťáci a gambleři. Akorát že ten tvůj je ještě schopný chodit do práce a nějak fungovat.
Neporadím ti nic, je to hrozné, takový život, můj muž mě taky někdy vytáčí, ale pořád má snahu na tom vztahu pracovat, což ten tvůj evidentně nemá.
Je to šílená beznaděj.
Asi bych zkusila žít si svůj život bez něj, když mu to nedochází. Dovolené, výlety a tak. Já myslím, že mu to někdy dojde, ale za jak dlouho…?

Takhle to je dosud.. jsem samostatná jednotka s dětmi, on je zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
1960
11.5.17 22:21

A ještě mě napadá, kdyby ses sbalila a odjela s kámoškou někam aspoň na 3 dny. Myslíš, že by to nedal? Pokud ano, tak bych příště jela třeba na týden. Že by ho to donutilo se těm dětem věnovat a fungovat v té domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
11.5.17 22:24

:,( život mu uteče mezi prsty ani se nenaděje a nebude mít žádnou cenu. Děti k němu nebudou mít žádný vztah a vy uz budete dávno pryč. Udělala bych to takhle… narovinu mu sdělte, že už ani nevíte, zda k němu něco cítíte a to z důvodu jeho závislosti a marnění života u pc. Není tu pro vás ani pro děti a uvažujete o rozvodu. Pokud má zájem s tím něco delat, at vám to sdělí, pokud ne, tak také.

Je mi to líto, pro vás je to taky ztraceny cas…mohla byste byt stastna s nekym jinym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3009
11.5.17 22:35
@Anonymní píše:
Víte co si ale myslím? Že by si ho nepřečetl.. Úplně narovinu.
Co tam dělá? Hraje hra s nějakýma lidma, má na uších sluchátka. Tzn. že ani večer si nepokecáme :mrgreen:

Znám případ, kdy dotyčný unikal do virtuální reality, protože se s partnerkou nedalo vydržet. Alespoň podle jeho slov. Tehdy se ona k němu nechovala hezky, tak on si našel společnost v online hrách. Ale podařilo se jim to společně zvrátit a teď fungují v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19899
11.5.17 22:43
@Anonymní píše:
Já vím, že to není směšné. Ale už mi asi nic jiného nezbývá. Nevím, zda brát dětem tátu.

Ty děti mají tátu? POdle toho, co popisuješ nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.5.17 23:27

Cheš téma k hovoru? Navštiv jeho svět. Je to očividně něco, co ho baví, ale s tebou si o tom nepokecá. Dej najevo zájem o to, co ho baví. Nenásilně, nenuceně a uvěřitelně. V čem by byl rozdíl, kdyby okopával zahrádku nebo si něco kutil v dílně?

Když žijete víceméně vedle sebe, v čem ti bude líp bez něj? Budeš mít pocit, že jsi volná a víc si tu samotu budeš užívat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.5.17 23:31
@arada píše:

To, že jim táta nestojí za zadkem neznamená, že nemají tátu.
Jistě, jemu utíkaji ty nejzajímavější dětská léta (z mého pohledu), ale to si musí uvědomit sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.5.17 23:37
@sediza píše:
Je mi to líto, pro vás je to taky ztraceny cas…mohla byste byt stastna s nekym jinym.

Nebo taky ne a bude řešit věci a problémy o kterých se jí před tím ani nesnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19899
12.5.17 06:12
@opulus píše:
To, že jim táta nestojí za zadkem neznamená, že nemají tátu.
Jistě, jemu utíkaji ty nejzajímavější dětská léta (z mého pohledu), ale to si musí uvědomit sám.

To nemyslíš vážně, že ne. Jasně, nemusí jim stát za zadkem, ale od PC jim moc platný není. Něco jako společné aktivity, procházky, výlety, hraní si.Role otce nekončí tím, že rodinu zabezpečí finančně. Co uteče jemu je jaksi jedno, ovšem není jedno co uteče dětem, jaký příklad pro ně otec je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
12.5.17 06:54

To jsou rady. Nechat ho být, případně se s ním rozejít. Asi potřebuje pomoc a od toho jsi tu teď ty. V dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví. Poraď se s odborníkem na závislosti, v manželské poradně, zkus svému manželovi pomoc. Má(te) problém a ten se musí (zkusit) vyřešit. Přeju hodně sil a žádná ukvapená rozhodnutí. Mysli nejen na to, jaký je teď táta, ale i na to, jaký vzor jste vy oba pro své děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
12.5.17 07:39
@jajara píše:
To jsou rady. Nechat ho být, případně se s ním rozejít. Asi potřebuje pomoc a od toho jsi tu teď ty. V dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví. Poraď se s odborníkem na závislosti, v manželské poradně, zkus svému manželovi pomoc. Má(te) problém a ten se musí (zkusit) vyřešit. Přeju hodně sil a žádná ukvapená rozhodnutí. Mysli nejen na to, jaký je teď táta, ale i na to, jaký vzor jste vy oba pro své děti.

Ona mu může pomoct, ale on bude muset chtít. Bez toho to nepůjde…je to úplně stejné jako u alkoholismu nebo závislosti na hracích automatech. Pokud se on sám nerozhodne s tím něco udelat, je ona bez šance. A zahodit svůj život pro někoho, kdo o ni možná ani nestojí-nemá zájem a je příkkladem pro deti? Já bych takový vzor pro ně nechtěla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19899
12.5.17 09:40

Je otázka, proč k tomu PC utíká. Nemusí být závislý, jen možná nemůže se zakladatelkou najít společnou řeč. Škoda, že se nemůže vyjádřit i manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
12.5.17 09:52
@arada píše:

Nemají žádného tátu.
Muž, jehož fyzická část je přítomna sezením na sedačce a myslí je někde v hrách, to není žádný otec. A dětem dá jako vzor akorát to, že život je hraní her na počítači…

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
12.5.17 09:55
@Anonymní píše:
Takhle to je dosud.. jsem samostatná jednotka s dětmi, on je zvlášť.

Zkusila bych si s ním promluvit, a zjistit, co se děje a co by pomohlo tomu, aby se začal věnovat své rodině. V případě, že by neměl zájem o tom mluvit, bude to chtít nějaký pořádný otřes, aby se z virtuálna vrátil zpět do reality. Ale nevím, co by měl být ten otřes… Tím samozřejmě nemyslím žádost o rozvod. Zatím.

• Nahlásit
  • Citovat
12.5.17 10:33

Jak dlouho už takhle hraje? jako jestli odjakživa co ho znáš nebo to přišlo až v průběhu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama