Reklama

Život v manželově domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mispulka123
Kecalka 108 příspěvků 06.03.18 10:48
Život v manželově domě

Ahoj,
potřebovala bych od někoho nějaký objektivní názor na toto:
S manželem jsme před 5 lety postavili domek. Parcelu neplatil, dostal ji od rodičů.
Já zrovna byla na mateřské s dětmi. Před mateřskou jsme pracovala asi jen 3 roky. Do domu jsem přispěla v ten moment cca 300 000 kč (moje a mamky stavební spoření). Víc jsem neměla, dům stál cca 2 000 000, takže zbytek manžel- měl našetřeno. Takže dům napsán na manžela. Stěhovali jsme se když byl malému 1 rok, po dvou letech jsem nastoupila do práce.
Plat mám menší než manžel.
Neustále ho poslouchám, že mě celý život živil, že v jeho domě se bude dělat jen to co chce on, že jestli se mi to nelíbí, tak můžu jít…to říká cca 2-3 za měsíc, když ho to popadne. Jinak se chová dobře…ale když ho to popadne, tak je to něco..vždy se omlouvá, a slibuje, že už mě nebude vyhánět…ale pokaždé je to nanovo…
Vyčítá mi, že mi rodiče nic nedali…tak jak můžu chtít, že bude barák i můj…
Já nechci aby to na mě napsal půlku, ale chci, aby mě furt nevyhazoval, když se mu něco nelíbí, fakt mě je z něho nějak poslední dobou k zblití…
NEvím už co je normální a co ne…

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 27 Další »

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 06.03.18 10:54

A v době, kdy jste platili ten dům, jste už byli manželé? Protože pokud ano a pokud nemáte předmanželskou smlouvu, tak pozemek sice patří jemu (to je dar od rodičů, to nespadá do SJM), ale dům patří vám oběma na půl. Tzn. v katastru by to bylo zapsané jako SJM. a pak si manžel může říkat, co chce, půlka je prostě tvoje, i kdybys do toho dala jen desetinu peněz.

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 06.03.18 10:54

Pokud to manžel koupil za manželství, mělo by to být společné. Informuj se a popř. mu to pak vysvětli. Chová se jak kretén, asi bych použila všemožné prostředky, aby si toto už nedovolil.

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 06.03.18 10:54

Normální to není

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 06.03.18 10:55

@Mispulka123 No ty krááá…so…co tě má co vyhazovat, ty jsi přece taky přispěla - by se asi divil, kdyby ses fakt sbalila a šla…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:57
@Mispulka123 píše:
Ahoj,
S manželem jsme před 5 lety postavili domek. Parcelu neplatil, dostal ji od rodičů.
Já zrovna byla na mateřské s dětmi. Před mateřskou jsme pracovala asi jen 3 roky. Do domu jsem přispěla v ten moment cca 300 000 kč (moje a mamky stavební spoření). Víc jsem neměla, dům stál cca 2 000 000, takže zbytek manžel- měl našetřeno. Takže dům napsán na manžela. Stěhovali jsme se když byl malému 1 rok, po dvou letech jsem nastoupila do práce.
Neustále ho poslouchám, že mě celý život živil, že v jeho domě se bude dělat jen to co chce on, že jestli se mi to nelíbí, tak můžu jít…to říká cca 2-3 za měsíc, když ho to popadne. Jinak se chová dobře…ale když ho to popadne, tak je to něco..vždy se omlouvá, a slibuje, že už mě nebude vyhánět…ale pokaždé je to nanovo…
Já nechci aby to na mě napsal půlku, ale chci, aby mě furt nevyhazoval, když se mu něco nelíbí, fakt mě je z něho nějak poslední dobou k zblití…
NEvím už co je normální a co ne…

Normální to není a nedivím se, že je Ti z něho na zvracení.
Jsem v úplně stejné situaci, jen nejsme ani manželé a za dvacet let společného soužití jsem od partnera nic tak nehorázného neslyšela ani jednou. V momentě, kdy jsme řešili naprosto zásadní krizi, postavil se k tomu tak, že mi koupil byt, abych měla nějakou jistotu a kam jít, kdybychom krizi neustáli. Omlouvám se za anonym.

Alounik
Kecalka 372 příspěvků 06.03.18 10:58

Mě to normální rozhodně nepřijde. Každý z Vás do toho domu dal nejvíc co měl, ale přeci ve vztahu to není jen o těch penězích a co kdo dal ne? To je i jedna z věcí, o kterých dle mě partnerství je, o tom slově naše.
A že tě celý život živil? v době mateřské je přeci normální ne, že jeden rodič se prostě stará o společné dítě a druhý pracuje

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:59

Tohle si musi v hlave srovnat on. Jak ti vasi nic nedali? Mamka ti dala svoje stavebko k tomu to tvoje a nebylo to zrovna málo 300 000 jen tak někdo nedostane. A uprimne zeny toho za zivot tolik neuspori. Kdyz se budes hodne snazit dokazet usporit treba 100 000 rocne, jak dlouho to ale vydrzis? 5 let nez zacnes byt stara na deti a vsechno? Nemuze cekat, ze do spolecneho bydlení dokazes prinest milion, pokud nemate rodice ze stejnych pomeru. Tam pak hodne hraje i pocet sourozencu, zda nejsou jiz rodice v duchodu, jakou meli praci, jak zili atd. Proto si lide spis berou hypoteky a plati to spolecne. Malokdo ma na dum za hotove. A propo, preci nemuze vse resit pres penize. Tvoje prace v ton urcite nebyla zanedbatelna at uz peci o deti nebo beznym servisem v domacnosti.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 06.03.18 11:00

Ahoj, přišla jsem k manželovi do domu tzv. s igelitkou, takže dům je jeho…pokud jste manželé tak by to měl být společný majetek? My tehdy manželé nebyli, prostě jsem se k němu přistěhovala a pak byla svatba.auta apod. porizena po svatbě jsou naše společné i když vše se kupuje z jeho peněz, vydělává mnohem vic..občas utrousi něco v tom stylu že na to vydelal on ale beru to tak že i já umím vyjet…navíc dům uklizim, nakupuji potraviny, do práce chodím, starám se o syna…přijde mě to že chlapy nedokážou ocenit tu práci která se nedá penezne zhodnotit, uklid, vaření, věci kolem domu…navíc ty jsi nějaké peníze přinesla tak mu příště řekni ať ti nachysta 300 000 a můžeš jít…a uvidíš co ti poví potom.

Novire
Neúnavná pisatelka 19798 příspěvků 06.03.18 11:02

Asi tak - temer celou dobu splaceni hypoteky jsem byla na rodicaku. Ted mam asi 4× mensi plat nez manzel (mam zkraceny uvazek) a NIKDY mi manzel nerekl na toto tema ani pul slova. Troufam si rict, ze ho nic takoveho ani nenapadlo. Bydleni je totiž nase.
Ne, normalni to neni, nechapu, ze si to nechavas libit.

Emimin7
Echt Kelišová 8100 příspěvků 06.03.18 11:03

Předhoď mu povinnosti manželů v občanském zákoníku, takovým chováním je nedodržuje.

nostress
Extra třída :D 12912 příspěvků 06.03.18 11:05
@Mispulka123 píše:
Ahoj,
NEvím už co je normální a co ne…

To je mi moc líto, že máš takové problémy. Takové chování bych si nenechala od něj líbit. Předem věděl, že nejsi nijak movitá, a i tak jsi přispěla dle mého mínění nemalou částku na dům, který není tvůj, a ještě tě manžel z něj vyhání. To je neskutečná ubohost. Přeci jsi mu porodila děti, a staráš se o ně, i o manžela, a jistě se i teď podílíš finančně na chodu domácnosti a rodiny. Zašla bych za právníkem, a poradila se, jak by se to dalo řešit v případě rozvodu. Pokud ste ten dům postavili během manželství, myslím, že máš nárok na polovinu/ale nejsem právník, tak to nevím určitě/.Pak bych si s manželem v klidu, ale důrazně promluvila, a navrhla bych manželskou poradnu, s tím, že ještě jednou mě bude vyhánět, tak půjdu i s dětmi, požádám o rozvod, a ať si ten barák strčí někam. Ale to si dobře rozmysli, protože pak to musíš udělat, a už se jen tak nevracet, jinak to nemá význam. On potřebuje pořádnou lekci, aby si uvědomil, jak uboze se chová.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 06.03.18 11:06

Já bych so zabalila a odešla. Opravdu si tohle necháš líbit? Ať si to vyžere.

Mispulka123
Kecalka 108 příspěvků 06.03.18 11:08
@Pucalkovic Amina píše:
A v době, kdy jste platili ten dům, jste už byli manželé? Protože pokud ano a pokud nemáte předmanželskou smlouvu, tak pozemek sice patří jemu (to je dar od rodičů, to nespadá do SJM), ale dům patří vám oběma na půl. Tzn. v katastru by to bylo zapsané jako SJM. a pak si manžel může říkat, co chce, půlka je prostě tvoje, i kdybys do toho dala jen desetinu peněz.

Já už si to přesně nepamatuju, ale myslím se dům stavěl na tchyne jmeno, a pak mu to tchyne darovala (v době manzelství…)takže ani ten dům není můj…ano, věci pořízené pak do něj, a přistavěná garáž už jsou moje…ale nic víc…

Mispulka123
Kecalka 108 příspěvků 06.03.18 11:09
@Jahudka82 píše:
@Mispulka123 No ty krááá…so…co tě má co vyhazovat, ty jsi přece taky přispěla - by se asi divil, kdyby ses fakt sbalila a šla…

Kolikrát jsem se chtěla sbalit a jít…ale mám dvě děti…nemůžu je takto stresovat..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 27 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama