Zkažený kefír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 20:44
Zkažený kefír

Ahoj, koupila jsem si 500g kefír a zapomněla jsem ho v tašce doma asi 6 hodin v pokojové teplotě. Víčko se malinko nafouklo. Musím ho hned vyhodit nebo mi to nic neudělá? Četla jsem totiž že nafouklé víčko neznamená že je to zkažený. Díky za odpověď ????

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20528 příspěvků 11.03.19 20:45

Tak je to kefír, tedy kyselé mléko. Buď ho vypij hned nebo to vylej, dál bych to neskladovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 20:46

Tak teď večer asi ne, snad bude ráno dobrý

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 11.03.19 20:48

Možná jsem prase, ale běžne nosím kefir v kabelce ke svačině celý den a nikdy mi nic nebylo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 20:50

@Puntanella zaky nosim do prace na svacu kefir a bezne ho dopimim kolem 14hodiny, takze je 7 hodin venku z lednice a nikdy mi nic nebylo.

bublinek
Kelišová 5463 příspěvků 11.03.19 20:50

nebo z toho něco upéct, já bych to vypila, ale můj muž mi závidí „kachní“ žaludek

Jahru
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 11.03.19 20:51

Běžně dopíjím kefír/jogurt/jogurtove mleko,ktere deti nosily cely den ve skole :mrgreen: :mrgreen: Po par hodinach v teple se namnozi bakterie, ktere jsou prirozenou soucasti kefiru a zacnou produkovat oxid uhlicity, ktery nafoukna vicko. Takze zalezi, jak je tvuj zazivaci system zvykly, pokud moc ne, tak te to procisti ;) nic horsiho se nestane

luca241
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 11.03.19 20:52
@Anonymní píše:
Ahoj, koupila jsem si 500g kefír a zapomněla jsem ho v tašce doma asi 6 hodin v pokojové teplotě. Víčko se malinko nafouklo. Musím ho hned vyhodit nebo mi to nic neudělá? Četla jsem totiž že nafouklé víčko neznamená že je to zkažený. Díky za odpověď ????

Já jsem psycho na prošlé /zkažené potraviny,už je to až podle mě fobie (z otravy),ale zrovna kefíru po 6h bych se ani já nebala. ;)

Ou
Kelišová 6979 příspěvků 11.03.19 21:07

Nic mu není - to nafouknutí je naprosto přirozená vlastnost kefíru a ukazuje že je živý a v pořádku.

lucynka25
Echt Kelišová 9272 příspěvků 1 inzerát 11.03.19 21:08

tak dětem bych to asi nedala,ale taky si běžně nosím na sváču kefír nebo nějaký ten jogurtový nápoj a v pohodě, maximálně se po…,ale tak to většinou účel kefíru je :mrgreen: Néé, nebála bych se.

Ennny
Závislačka 3325 příspěvků 11.03.19 21:44

Neřešila bych, maximálně tě to trochu protáhne,ale ti je smyslem kysaných výrobku tak jako tak :lol:

Váš příspěvek
Reklama