Zkouška o početí

24
6.4.21 11:15

Zkouška o početí

Ahojte ženy a dívky :)
S přítelem jsme došli na téma, že se začneme pokoušet o mimi.
Oba se samozřejmě moc těšíme :)
S tímto tématem jsme přišli 5 dní před plánovanou menstruaci.
Jenom nás zajímá, jestli je možnost otěhotnět i před ms, nebo pouze v plodných dnech.
Víme o tom oba prdlajs a tak se raději ptám.
Děkuji za Vaše názory a případné rady, jak početí podpořit.
Mějte hezký den :jazyk: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25196
6.4.21 11:19

@D0mina Otěhotnět je možné jen v plodných dnech, které jsou cca 3-4 dny před ovulací a 1 den po ní. Ovulace bývá 10-16 dní před další ms. Takže ne, 5 dní před ms otěhotnět nelze. Leda by se posunula ovulace a tím i menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16022
6.4.21 11:22

@D0mina co takhle samostudium? Tyhle informace se ti budou hodit celý život

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
6.4.21 11:24

Google taky používat neumíš? Otěhotnět lze jen v době ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
6.4.21 11:28

@D0mina Na tvém místě bych si nejdřív vygooglila jak funguje ženský reprodukční systém. Pak nějaké dokumenty o početí celkově. Je jich fakt mraky.
Pak si zjisti, jak funguje tvoje vlastní tělo. Jak dlouhé máš cykly, nějaké aplikace ti můžou napovědět, kdy máš asi plodné dny a kdy u tebe nejspíš dochází k ovulaci. Pak si ji třeba můžeš zkusit i nějak vysledovat pomocí pozorování sama sebe (jestli máš plodný hlen apod.) nebo pomocí ovulačních testů. Tímhle si to můžeš docela usnadnit.
Tady na e-miminu totiž najdeš hromady uživatelek, které mají atypické cykly, otěhotněly před MS, během MS, těsně po MS, ženy co mají ovulaci dvakrát za měsíc a podobně… Tady má člověk pocit, že všechno co se naučil neplatí :D
No a pak si taky nastuduj jak probíhá standardní těhotenství - jak dlouho to trvá a pod. Abys tady pak každý měsíc nepsala, že máš 5 dní po sexu a pálí tě prsa a jestli můžeš být v tom. Úplně nejlepší podpora těhotenství je na něj nemyslet, nesoustředit se, prostě si užívat a být v klidu. Samozřejmě za předpokladu, že jste oba dva zdraví, u nějakých problémů se „nesoustředí“ poměrně blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
6.4.21 11:29

Skus si stáhnou aplikaci womanlog.Je super… Zadas si tam den začátku ms a poslední den ms a ono ti to spočítá kdy máš plodné dny… Mě to spočítala úspěšně. 8) :dance: Tak hodně štěstí ve snažení :dance: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.4.21 11:33

@LilyJane taková já ani nejsem :)
V závěru, až to přijde, tak to bude.
Jenom jsme byli teď zvědaví, jelikož jsme oba horliví, jestli se nám může žádařit už i tak brzy, nebo až při ovulaci.
Protože jsem četla už různé články, jak píšete i vy, kdy v jednou je psáno, že otěhotnění je možné pouze při plodných dnech a c dalších článcích je psáno, že kdykoliv během měsíce :) :D.
Jinak, nejsem typ ženy, která by tu vypisovala o každé maličkosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.4.21 11:34

@JancaS84 pokud neumíš odpovídat normálně, tak raději ani nedělej ;)
Na googlu je hromada informací a právě že různorodých. Ale, díky za tvoji informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25196
6.4.21 11:37
@D0mina píše:
Jenom jsme byli teď zvědaví, jelikož jsme oba horliví, jestli se nám může žádařit už i tak brzy, nebo až při ovulaci.
Protože jsem četla už různé články, jak píšete i vy, kdy v jednou je psáno, že otěhotnění je možné pouze při plodných dnech a c dalších článcích je psáno, že kdykoliv během měsíce :) :D.
Jinak, nejsem typ ženy, která by tu vypisovala o každé maličkosti ;)

Otěhotnění je možné pouze v plodných dnech ( proto se tak nazývají), ale ty má každá žena jinak, i v každém cyklu můžou být jindy. Záleží kdy v tom cyklu dojde reálně k ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
6.4.21 11:39
@D0mina píše:

Ne, otěhotnět lze jen při ovulaci. Ale spermie klidně pár dní na ní počkají, takže když je styk pár dní před tak může být vajicko oplodnění i takto. Otěhotnět kdykoliv opravdu nejde. Spíš většina žen neví kdy má přesně ovulaci. Ucivo základní skoly, tak 6 třída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
6.4.21 11:40
@D0mina píše:

Úplně logicky - k početí potřebuješ vajíčko a spermii. Vajíčko není přítomné v těle po celý cyklus, ale jen po ovulaci (což je uvolnění vajíčka z folikulu), a do 24 hodin po ní zaniká (plus spermie vydrží v těle na vajíčko počkat až 5 dní max). Takže celý cyklus z podstaty věci rozhodně otěhotnět nemůžeš, jindy než v době kolem ovulace (ať už je kdykoliv), těhotenství není možné - jindy totiž v sobě nemáš volné vajíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.4.21 11:40

@andelka83 super. Děkuji za odpověď :)
Vyzkouším příští měsíc, po pročištění se, zakoupit si ovulační testy a uvidíme, jak nám to půjde.
Nemám úplně pravidelnou menstruaci. Takže se mi plodné dny počítají hůře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
6.4.21 11:41

@LilyJane tak on je možná ten problém, že ženské tělo není stroj a nefunguje každé stejně. Já mám délku MS 7-8 dní a otěhotněla jsem taky těsně po, vím to s jistotou, byl to jediný sex v té době. Mám prostě ovulaci brzy a k tomu delší MS. Tím pádem mi to,, těsně po menstruaci" vychází a zároveň se to nevylučuje s tím, co tvrdíš ty :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
6.4.21 11:43
@D0mina píše:
@JancaS84 pokud neumíš odpovídat normálně, tak raději ani nedělej ;)
Na googlu je hromada informací a právě že různorodých. Ale, díky za tvoji informaci.

Ano, na internetu jsou napsáno spousta blábolů. Ale toto jsou základy, které se učí už na ZŠ. A asi mě nepřestane udivovat, kolik žen v 21. století neví, jak funguje ženské tělo a jak a kdy dochází k početí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
6.4.21 11:45
@D0mina píše:
@andelka83 super. Děkuji za odpověď :)
Vyzkouším příští měsíc, po pročištění se, zakoupit si ovulační testy a uvidíme, jak nám to půjde.
Nemám úplně pravidelnou menstruaci. Takže se mi plodné dny počítají hůře :)

Měř si i bazální teplotu. Ta odhalí nejen to, kdy byla ovulace, ale i jak se chová tvé tělo během luteální fáze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat