Zlá sestra

Anonymní
2.4.21 08:27

Zla sestra

Ahoj holky toto tema jak z nazvu je jasne se tyka me sestry :lol: Zajima me vas nazor, nebo jestli to jen ja vidim moc cerne.Moje sestra se do me tak nejak celej zivot strefuje kvuli me postave(jsem prcek 160 cm a 59 kg, coz si myslim, ze neni tak silene, ale vim ze by to mohlo byt lepsi)strasne mi to ublizuje, protoze je to pro me citlive tema(uz jako dite jsem za to bylo sikanovana)pro predstavu co moje segra dela, neustale predemnou mluvi o tom jak je nekdo tlustej(tlustej je temer kazdej co nema 50 kg)stale ma pred detma takove debilni kecy(nezer staci, ze je teta takova pekna)jednou jsem ji volala pres video a mala se v 5 letech prohlizela v zrcadle a rikala, ze pribrala a zacala cvicit :roll: Sestry syn mi rekl, ze jsem spekata a moje sestra misto toho aby mu vysvetlila situaci zacala se smat jako pominuta a rekla mi, ze ma drze dite :pocitac: moje sestra take nesnese zadnou kritiku, mala ma 8 let a na whatsaap si nastavila fotku jak pro pedofila(vyhrnute tricko pod prsa a fotila se v zrcadle)jemne jsem sestre naznacila, ze fotka je jak pro pedofila a s malou by si mela promluvit, byla jsem za kravu, protoze nemam deti a co se vubec do toho seru…Jsou to jeji deti, jeji vychova a ja mam davat rady svejm kamaradkam, ale do ni se srat nemam(jeji slova)vubec nevim co s tim a vnitrne citim jak me vztah s ni uplne vycucava(kdyz mi vola(ziju v cizine)neustale mluvi jen o sobe a kdyz se snazim neco rict, tak mi do toho skoci a mele o sobe…Nepotrebuji svou sestru, protoze mam okolo sebe letite pratele co mi pomuzou, kdyz bych se dostala do s…k.Ale bojim se, ze kdyz ji poslu nekam, tam mi utne kontakt s detma :,( :,( :,( poradite jak se chovat? Omlouvam se za tak dlouhy text. Preji vsem krasny den :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
976
2.4.21 08:38

Chápu, že Tě to trápí, ale musíš se od toho oprostit. Pokud Ti to tak ubližuje, tak přeruš kontakt a vysvětli jí, že se Ti její chování nelíbí a ubližuje Ti to. Třeba se sestra po pár měsících bez kontaktu vzpamatuje. Buď ráda, že žiješ v cizině a nemusíš ji tím pádem třeba nechtěně potkávat ve stejném městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 08:41

@LennyL1 obavam se, ze moje sestra se nikdy nezmeni 2 roky se nebavila s nasi mamou, protoze ji rekla pravdu coz neustala!!!Dnes uz se bavej, ale moje sestra ji stale pomlouva a ma v sobe vuci mame zast, vyuziva ji pouze na hlidani deti

• Citovat
  • Nahlásit
266
2.4.21 08:44

Musíš se s ní bavit? Musíš s ní být v kontaktu?
Jestli na to máš koule, tak jí řekni, že Ty, když budeš chtít zhubnout, tak zhubneš, ale ona zůstane hloupou navždy a nikdy to nezmění :P.

Mě by takový sourozenec tak štval, že bych s ním minimalizovala kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 08:45

Myslím, že hlavní problém je v tobě a v tvém sebepřijetí. Proč ti tak vadí, že sestra řeší celý život tvojí váhu? Jsi sama se sebou spokojená? Pokud ano, tak proč to řešíš? Sama píšeš, že máš okolo sebe přátelé, žiješ v zahraničí. Máš dobrý život? To ji neumíš odpálkovat? Tyhle kecy o váze pouštím jedním uchem sem a druhým ven. Podle popisu mi přijde, že ti ségra tvůj život závidí a tak se snaží najít věc, ve které je úspěšnější než ty. Nejspíš ona sama má problém s tím jak vypadá a upnula se na tu váhu a přenesla tuhle úchylku i n děti. Její výchovu bych nekomentovala, to nemá ráda žádná máma. Snažila bych se palčivým tématům vyhnout a jízlivé poznámky bych dělala, že neslyším. Pokud by toho na tebe bylo moc tak slušně hovor ukončit.
Jinak já mám taky takový povedený zbytek rodiny, kde se řeší pořád každý fald a vyslechla jsem si kde co. Nejvíc se mi osvědčilo právě reagovat s úsměvem a dát najevo, že opravdu kvůli tomu hladovku držet nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10678
2.4.21 08:46
@Anonymní píše:
@LennyL1 obavam se, ze moje sestra se nikdy nezmeni 2 roky se nebavila s nasi mamou, protoze ji rekla pravdu coz neustala!!!Dnes uz se bavej, ale moje sestra ji stale pomlouva a ma v sobe vuci mame zast, vyuziva ji pouze na hlidani deti

Ona se k vám všem chová tak, jak jí to dovolíte vy :nevim: Mámu pomlouvá, nemluví s ní, ale na hlídání je dobrá? To samé s tebou, proč se bojíš jí usadit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
2.4.21 08:47

Ujasni si svou hodnotu.
Se sestrou bych si mezi 4 očima promluvila. Rekla bych ji, jak se cítím, když se takto chová.
Reci jejího dítěte bych neřešila, je to dítě.

Pokud by sestra reagovala nepřiměřeně, přestala bych vyhledávat její společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 08:49

@ZustanSeMnou bohuzel to nejde se s moji sestrou bavit, kvuli vsemu se hned urazi

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 08:53

Abych to jeste vice objasnila. Kontakt s ni uz jsem uplne minimalizovala, temer spolu nemluvime…Treba jednou za 14 dni…Ja ji nepotrebuji, sama od sebe ji nevolam, nepisu..Ja bych ji i do p… poslala, ale bojim se na me pujde pres decka a ja uz je treba neuvidim. O ni mi uz tak moc nejde, ale o decka ano

• Citovat
  • Nahlásit
266
2.4.21 08:55
@Anonymní píše:
Abych to jeste vice objasnila. Kontakt s ni uz jsem uplne minimalizovala, temer spolu nemluvime…Treba jednou za 14 dni…Ja ji nepotrebuji, sama od sebe ji nevolam, nepisu..Ja bych ji i do p… poslala, ale bojim se na me pujde pres decka a ja uz je treba neuvidim. O ni mi uz tak moc nejde, ale o decka ano

Opravdu potřebuješ vidět dítě, které ti řekne, že máš špeky? 8o I kdyby to byla pravda, co je komu do toho.
Jednou za 14 dnů je moc často. Omezila bych se na narozeniny, svátky a vánoce. Možná velikonoce.

Věř mi, že tohle fakt nemáš zapotřebí :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
2.4.21 08:57

Jestli máš na 160cm 50 kilo tak rozhodně nejsi tlustá. To spíš tvoje sestra je blbá a má nejspíš sama nějaký mindrák. Nebav se s ní a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
2.4.21 09:00

Vykašli se na to.
Sama vidíš, že to nefunguje.
Soustred se na sebe a to, co ti dělá radost.
14 dní nevidět je málo.
Odstrihni ji a hotovo.
Vídej ji jen, když to bude nutnost.
Jinak ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
2.4.21 09:02

Sestru pošli do háje. Akorát ti ubírá energii a stresuje tě. Takového člověka ve svém životě nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
2.4.21 09:12

Sestra je klasický případ člověka, co si vlastní mindráky léčí tím, že ubližuje okolí.

Pokud nad ní chceš vyhrát, potřebuješ ji přestat krmit tím, že bude mít moc ti ubližovat - což zařídíš tak, že se srovnáš sama se sebou a budeš sama se sebou spokojená - pak bude snadné ji poslat do háje.

Ono to jak jste obě porouchané bude primárně důsledek toho, jaké to bylo u vás doma, když jste byly malé, že…

Nejrychlejší cesta jak se naučit být spokojená sama se sebou vede přes psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
2.4.21 09:21
@Anonymní píše:
@ZustanSeMnou bohuzel to nejde se s moji sestrou bavit, kvuli vsemu se hned urazi

Ať se urazí. Víš, jsi slušná a stále bereš ohledy na pomlouvačnou zlou sestru. To bývá obvykle cílem zlých lidí. Pošli jí od plic do háje a buď se zpamatuje nebo ne. Čím víc si to necháš líbit, tím víc se po tobě bude vozit. Evidentně jí to baví. Nejsi povinná to snášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat