Společná domácnost. Potřebuji poradit

Anonymní
24.3.21 12:24

Společná domácnost-jak dál

Ahoj, já (23) manžel (25) máme spolu 2 dcerky 2 roky a mladší má půl roku. Bydlíme v domě, který kdysi podědila moje maminka. Ta ho ovšem podědila jako skoro rozpadly dům. Tehdy byla s mým tatínkem a ten jí nabídl, že ji dům opravi, ale pouze v případě, že ho napíše na mě. Tehdy jsem mohla mít cca 8 let. Dům se psal na mě, protože táta do něj vrazil tehdy své celoživotní úspory a chtěl teda ať je dům můj, v případě, že by se rozešli (nebyli manželé). 2 roky na to se skutečně rozešli.
Dům je teda psaný na mě. Je to 2 generační domek. Horní patro prošlo kompletní rekonstrukci-z peněz mého tatínka. Spodní patro se nestihlo. Obě bytové jednotky jsou o velikosti 3+1.

Když mi bylo asi 15 maminka si našla nového přítele. Neměla jsem ho nikdy zrovna v lásce, ale nějaké velké problémy jsem s ním taky neměla. Prostě jsme se přehlíželi. Když jsem ve 20 otěhotněla, chtěli jsme jít s manželem do podnájmu, ale maminka nám to rozmluvila s tím, ať zůstaneme, že oni si opravi spodní patro a půjdou dolů. Teď upřímně toho rozhodnutí zůstat lituju.
Spodní patro opravují z výplat, takže to jde opravdu pomalu. Zatím tam ani není napojená elektrika ani voda.

Co mi ale vadí je mámin přítel. Opravdu ho nemůžu snést. Dává mi najevo, že on je důležitější protože je starší. Stále se vším má jen problém. Vadí mu, že starší dcerka si hraje moc nahlas, mladší zase že pláče. Vadí mu hračky do vany, které jsou schované v pytlíku v koupelně. Minulý týden mě teda vytočil úplně. Vyjel na mě, že moje dětské misky zabírají celou skříňku, ať si to strčím třeba pod postel do úložného prostoru. Vadí mu dětské tačky a autíčko v garáži-pry zabírají místo. Má prostě pořád problém. Mamka se ho pořád zastává a nedokáže přiznat, že jeho chování není zrovna na místě. Už ani manžell ho nemůže vystát. Nejraději bych se fakt odstěhovala do podnájmu, jenže v téhle době manžel nemá práci-musi být doma a chodí mu na účet pouze minimální mzda. Má sice brigádu, ale to jsem opravdu ráda že vyžijeme. Na rezervu sahat nechceme.

Vím že bych ho v podstatě mohla usadit tím, že mu tu nic nepatří, ale vím, že tím bych opravdu mámu zklamala a stejně by se ho zastávala. Na druhou stranu se toto zvládat už nedá.

Příspěvek upraven 24.03.21 v 12:32

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2016
24.3.21 12:28

No tak já bych ho klidně usadila aby spadl z obláčku na zem ať si mamka mysli co chce. Si její dcera, věčně se zlobit nebude a on je jen floutek co se roztahuje ve tvém domě. Už si dospělá, musíš se umět ozvat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16068
24.3.21 12:30

Bych ho klidně usadila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
24.3.21 12:34

Poslala bych ho do háje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
24.3.21 12:37

Dupla bych a jasně vymezila pravidla, tohle je tvůj pokoj, tohle můj, tohle tvoje skříňka, tak se nestarej o zbytek. Je to cizí člověk a nemá právo vám zasahovat do soukromí. Vím, že to mamince ublíží, ale vy tam žijete se svojí rodinou a máte právo prostor využívat stejně jako oni. Partner maminky má určený svůj prostor, svoje meze a pokud je není schopen respektovat tak ať jde. Schválně nepíšu „dům je váš“, protože to o to tu nejde. Miluju ty chlápky co si najdou starší ženskou s domem, pak zjistí že dům není její a tak dělají pekla… Úplně nejlepší by bylo předělat to na dva oddělené byty. Každý svoji koupelnu, kuchyň, vchod (společná jen chodba). Dvougenerační bydlení je zlo pokud má někdo pocit, že mu někdo bere soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
24.3.21 12:40

Já bych ho usadila. Je to tvoje kuchyň, tvoje koupelna a tvoje garáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21054
24.3.21 12:42

No tak počkat, je to tvůj dům, proč bys ty měla jít do podnájmu??? :zed: :zed: :zed:
jen ho usaď, v podstatě by měl vypadnout on, když se mu nelíbí ve tvém baráku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
24.3.21 12:42

Pokud jsem to pochopila tak dům je tvůj celý. Tvojí matce nepatří. Chce si opravit za své peníze část domu tedy jeden byt. Aby se nestalo to, že investuje i přítel, a nakonec budou po tobě peníze chtít oba, pokud by se odstěhovali. Matka tam doteď bydlela zdarma? platí část poplatků? nepochopila jsem, oni chodí k vám do bytu do společné kuchyně atd.? to bych zatrhla hned. a´t si to zrekonstruují, nebo ať jdou od dům dál. Pán nemá vůbec žádnou pravomoc o čemkoli rozhodovat. je tam jenom jako host :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
24.3.21 12:47

Posli ho do onech mist, dum je tvuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
24.3.21 12:49

Hele asi bych taky byla hnusná, pár poznámek bych přešla, ale tohle už je moc. Řekla bych, že pokud se mu to nelíbí, tak si může jít do svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10712
24.3.21 12:52

Právě proto, že ho neusadíš, tak si dovoluje. Úplně v klidu bych mu řekla, že pokud se mu něco nelíbí, tak ho tam nikdo nedrží. Proč bys měla klamat mamku? Přece se nenecháš ve svém domě takhle omezovat. Ten nápad se stěhováním je hodně hloupej teda. Jak myslíš že by to dopadlo? On by se rozvaloval ve vašem, a vy budete někde platit nájem? Promluv si s mamkou, řekni jí to, co si napsala tady. To by snad měla pochopit ne? Pokud vám toh soužití neklape, tak se odstěhovat přece můžou oni, ne vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13634
24.3.21 12:55

Otevřene bych mu řekla ze ta koupelna je moje, kuchyne taky a pokud mu vadi hračky a misky v pohodě může odejit.
Tvuj tatínek to opravil, vložil tam peníze a ted to tam okupuje nějaký hnup.
Usadila bych ho a to bez váhání a čím dřív, tim líp.
On bydlí u cizích, dům je Tvůj a on Te bude buzerovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
24.3.21 12:57

Mmchdm, on ti leze do bytu? Já bych mu jasně ukázala, kde je jeho a nazdar. Říkáš, že jsou 2 bytové jednotky, tak v té tvé on nemá co dělat, ne? Bych si to tam zamykala a nazdar. A promluvila hodně rychle s mámou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
24.3.21 12:59

Vím, že jsi mlaďounká, ale hele - barák je tvůj, nějaké morální právo na spolubydlení může mít tvoje maminka, ale jejímu příteli tam nepatří ani ta pověstná klika od dveří. Pošli ho do prčic. Normálně důrazně řekni, že i kdyby tvoje misky zabíraly celou kuchyň, je mu po tom houby. A i kdyby dcerka skákala na trampolíně a vyřvávala u toho na lesy, je mu po tom kulový.
Hodila bych řeč s mamkou. Jestli se jedná o dvougenerační bydlení se vším šudy, urychlila bych tu jejich rekonstrukci, aby vám prostě do vašeho patra vůbec nelezli. Klidně si na to půjčit. Nejlépe asi, kdybyste to nějak rozumně zrekonstruovali vy, když je barák váš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
24.3.21 12:59

Taky bych mu razne a slusne propomenula, jak se doopravdy veci maji. Dum je tvuj, vecne ma problemy on. Tak se muze klidne sebrat a do toho podnajmu odejit. Ty rozhodne neodchazej, mozna prave o toto mu jde abys odesla… Neznamena, ze kdyz je nekdo starsi, ze ma vetsi privilegia nebo je chytrejsi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat