Zlomenina kotníku

3.4.17 03:20

Zlomenina kotníku

Ahojte, ano jsem to zase já a opět se na vás obracím s prosbou o radu.
1.4.2017 asi kolem 18:00 sem spadla z koně, jeli jsme na pohotovost RTG zlomenina vnitřního kotníku kolem 21:00 už jsem jela se sádrou domů. Noha bolela ale nebylo to nic hrozného. Nicméně dnes večer mě noha začala dost bolet, nemůžu ani od bolesti spát, mám ji podloženou tak aby byla nahoře, ale když jí dám dolů tak začne bolet víc a zrudnou mi prsty u nohou. Chci se zeptat jestli je to normální
A jestli ano nemáte pár dobrých rad jak ulevit od bolesti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2357
3.4.17 03:58

Zaledovat a nedavat nohu dolu. Mela jsem potrhane vazy a pri sundani nohy jsem omdlivala bolesti. Cesta na wc byl ocistec. Do tri dnu to preslo. Hlidej prokrveni prstu. Nesmi byt studene a necitlive. A jinak doporucuju nejaky prasek proti bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 04:01

@Akras2 prášek beru ale moc nepomáhá :/
Jinak děkuji bála jsem se že to bude žilní stromboza nebo jak se to píše :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 06:30

@Anonym4321 nedostalas injekce proti tromboze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
3.4.17 06:48

@matkabagristy to je pravda. Ale mozna by stacily i prasky na redeni krve. Ale nejsem doktor. Ja brala u druhy sadry anopyrin.
@Anonym4321 zavolej k obvodnimu doktorovy a zeptej se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5132
3.4.17 07:43

Měla jsem kotník zlomený a začalo to taky bolet jako čert, ta barva může být krevní výron, taky jsem plašila. Ale samozřejmě nejsem doktor. Já jsem měla i potrhané vazy a nakonec se to neobešlo bez 3 šroubů. Koním zdar (taky jsme s dcerou koňmi postižené :-)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 08:54

@matkabagristy ne ne nedostala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 08:56

A je vůbec ve 14 možné abych něco takového měla?
Ve středu du na kontrolu počká to do té doby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 09:06

Ale když tu nohu zase položím nebo podložím tak aby byla víš tak prsty zase chytnou správnou barvu ale ta bolest v oblasti toho kotníku je nesnesitelná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 19:24

@Zabatko jsem ráda že nejsu jedinej koňomut :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 20:04

@Zabatko @Anonym4321 vy jste aspoň spadly romanticky. Já si kotník zlomila při vynášení koše :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 14:08

@matkabagristy mohu se zeptatk jak se vám to povedlo? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 14:11

@Zabatko jaké stě měla štěstí vy u koní? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.17 11:09

Můj příběh

Ahoj, já se taky podělím o svou zlomeninu bérce. 1.9.2016 mě srazilo auto. Naštěstí z toho byla jen zlomenina bérce. Píšu naštěstí, protože to mohlo dopadnout hůře a mohla jsem skončit na vozíčku :( Jelikož to bylo zlomené na 3×, tak mě ihned vzali na operaci. Měla jsem zlomený kotník,,vnitřní i venkovní´´..Dali mi tam šrouby, dlahy a nějaké dráty. 6 týdnů jsem měla sádru. Tak jak jsi psala, že když máš nohu nahoře, je to celkem v klidu, máš pravdu. Když ji dáš dole, tak je to bolest a máš jinou barvu prstů. Já to měla taktéž. Když jsem potřebovala na WC a dala jsem nohu dole, byla to neskutečná bolest, že jsem i bolestí brečela.. A ještě když jsem viděla jak mi fialový prsty..No děs a hrůza, jen když na to pomyslím..Takže vím, čím procházíš.. Byla jsem z toho nesvá. Každopádně mi v nemocnici dali injekce, abych nedostala trombózu a prášky od bolesti, kdyby se to nedalo vydržet. Tudíž se divím, že Ti je nedali..Každopádně se snaž ledovat co nejvíc..To mi hodně pomohlo, když jsem měla nohu opuchlou a bolavou..Když už se to opravdu nedalo vydržet, tak jsem si vzala prášek..Dávala jsem si Ibalgin(měkké tobolky), ty vždy pomohli. Ty prášky, co mi dali v nemocnici, tak mi k tomu řekli brát jen v případě, že bolest neustoupí, jinak ne, protože jsou hoodně silné a jsou to potvory na žaludek. Jsem doma už 8 měsíců a pár dní a opravdu už je to k nevydržení. Mám za sebou 3 operace. U té první mě samozřejmě uspali. U druhé mi jen umrtvili nohu, aby vytáhli jeden šroub no a u té 3.tí a snad i poslední mě uspali, protože vytahovali zbylé šrouby, dlahy,…Chodím na rehabilitace. Ještě teda trochu kulhám, ale dle Dr. by mělo být vše v pořádku. Tak snad mě brzy pustí do práce, protože už mi to opravdu leze na palici..Tak Ti držím palce, aby jsi se z toho brzy dostala a byla fit :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 16:11

Všem děkuji, je to už týden a dva dny a noha konečně fit :) už se chodím s berlema procházet kolem domu, nohu nezatěžuju, ale. kdybych byla furt doma tak se zblázním :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama