Změna chování po mrtvici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

madeto
Závislačka 2527 příspěvků 26.09.12 18:49
Změna chování po mrtvici

Ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost. Mamka je měsíc a půl po mrtvici, zotavuje se celkem dobře, jen se dost změnilo její chování, příjde mi jako uplně jiný člověk. Je hodně plačtivá, panovačná dost žárlivá mluví často úplně z cesty, ted pořád chce aby jsme ji donesli, velké rozpustné kávy a rozdává je po nemocnici, za týden jich rozdala 8 to je dost. Mám strach, že jak bude doma a dojde k nim třeba podomovní prodejce, bude schopná všechno zkoupit nebo mu vše podepsat :zed: Proto se chci zeptat, jestli to někdo z vás zažil a jestli se to aspon trochu vrátilo do normálu. Předem děkuji za odpovědi :kytka:

Reakce:

Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 26.09.12 18:55

Určitě to může být a těžko říct, jestli se to upraví a kdy. Zkušenost nemám, manžela postihlo krvácení do mozku, ale naštěstí tak malé, že nezanechalo následky. Ale protože jsem o tom hledala hodně informací, vím, že změny psychiky po těchto případech být můžou. Držím palce.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.09.12 18:59

zazila…deda se z toho uz nevzpamatoval dosmrti..ale tam to bylo az tak ze si pletl lidi..v noci najednou vstal a prestavel nabytek v celym dome..presto ze sotva chodil apod. treba soused to zase odnesl fyzicky..mel pak tiky a jak kdyby neohrabanou pulku tela…bohuzel se to nikomu z nich nezlepsilo. treba nekdo prida i pozitovni pripady..ja bohuzel znam tyto dva…oba jiz jsou po smrti.

soldi
Neúnavná pisatelka 17260 příspěvků 26.09.12 19:01

@zikado ahoj, aj moj dedko mal mrtvicu, dost tazku, bol aj ochrnuty na polovicu tela. po tejto prihode zacal mat rozne paranoicke predstavy- ze mu odpocuvaju telefon, ze ho sleduju satelitom(tak ho obalil do alobalu) a podobne. bohuzial sa to skor zhorsovalo :(
suviselo to so zlym okrvenim mozgu.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 26.09.12 19:12

@zikado Zažil jsem to u svého dědy, nezlepšilo se to, po troškách to gradovalo (ale babička na něj byla taky pěkná saň… :oops: ) a trvalo to šest a půl roku, do jeho smrti. Je to smutné, ale počítej prostě s tím, že tvoje maminka je teď z větší části jiný člověk. Pomalu se s tím vyrovnej, myslím, že jiná cesta asi nebude.

MišelkaX
Kelišová 5679 příspěvků 26.09.12 19:19

Určitě chování se změnit může, babička po první mrtvici byla úplně v pohodě, jak kdyby nic neměla.. Po druhé mrtvici to už nějaké následky mělo, ale maličké.. jen se ji pletou někdy slova, věci, takže sem tam řekne nějakou kravinku, ale my už ji rozumíme..
Někdy se z toho může dostat, zlepší se to, ale někdy to bohužel zůstane..Tak držím pěsti at je v pořádku..

Mili-lili
Extra třída :D 10378 příspěvků 26.09.12 19:28

Mamina to měla podobně, zotavovala se ze začátku dobře, ale byla taky hodně plačtivá, zmtená.
Teď,5let poté, má horší koordinaci těla, vypadlo jí mluvení, takže se sní domluvím v podstatě jen já.
ale odma to zvládá celkem dobře, ale samotnou ji nikam pustit nemůžu :?

Záleží jak se to u Tvé maminky bude vyvíjet dál. Určitě by ji pomohli nějaké lázně nebo tak něco.
někdo se z toho dostane úplně a někdo hůř :nevim:
Nejspíš se ale asi musíš smířit s tím, že se o ni budeš(budete)muset postarat, jestli nebude schopna si dojít na nákup, uvařit, a pod…

teď je asi ještě brzo něco odhadovat. Hlavně ať se nevzdává a vy aby jste ji co nejvíce podpořili :hug:

Bábrdl
Generální žvanilka 21466 příspěvků 26.09.12 19:45

To ti nikdo nepoví. Mrtvice má různé následky. Může se to zlepšovat, i zhoršovat.
Ale abych tě potěšila - o kolegovi říkali, že nebude už nikdy chodit ani mluvit. Chodí normálně, mluví taky, jenom koktá.

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 26.09.12 21:16

To ti opravdu nikdo nepoví - moje teta měla už 4 mrtvice, po té druhé to vypadalo, že už se to nezlepší, vůbec nás nepoznáváala, pak občas jo, pak zas ne.. Už je to několik let, prodělala pak ještě dvě mrtvice a teď je to čiperka, naprosto při smyslem (samozřejmě vzhledem k věku, je jí 75let)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >