Změna praktického lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 20:48
Změna lékaře

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se někomu stalo již něco podobného…
Nejsem moc spokojena se svou doktorkou (dospělou) a již několik měsíců jsem přemýšlela, že ji změním. Minulý týden jsem dostala angínu, tak jsem toho využila a od kamarádky se nechala doprovodit k jejímu doktorovi, který mi vystavil neschopenku a zapsal si mě. Doma se mi to ale rozleželo, neměla jsem z něj totiž zrovna dobrý pocit, a tak si říkám, že bych asi raději zůstala u té své lékařky…
Jen nevím, co teď mám dělat? Pokud si k němu půjdu pro ukončení neschopenky a v případě dalších potíží v budoucnu půjdu zase k té své, bude vše v pořádku? Nebo jsem už teď evidována u něj a moje evidence u mé lékařky se automaticky ruší? Mám z toho trochu obavy :?

Reakce:
Halamka
Závislačka 4013 příspěvků 16.07.15 20:51

Pokud tě registroval, tak můžeš až po 3. měsících tuším :think:

Edit.: A nešla bych zpět ke staré, kterou jsi chtěla vyměnit, ale během těch 3. měsíců si našla úplně jiného a s tím, že si nejdříve pročteš recenze např. na Známý lékař.

Příspěvek upraven 16.07.15 v 20:52

Petule030
Kelišová 5859 příspěvků 16.07.15 20:51

A bavili jste se o tom, že si nechá poslat tvoji kartu? Nechci strašit, ale pokud ano a změní se ti lékař, tak mám pocit, že dalšího můžeš změnit až za nějaký čas (mám pocit, že jsem někde četla že za rok, ale jistá si nejsem :think: )

Halamka
Závislačka 4013 příspěvků 16.07.15 20:53
Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 20:53

No, vůbec nic mi právě neřekl… Koukl se mi do krku, napsal mi antibiotika a řekl, kdy mám přijít na kontrolu. Chtěla po mě jméno, adresu a rodné číslo a to bylo vše :/
Mám z toho teď opravdu na houby pocit :( nemám moc ráda změny a tak jsem z toho taková nějaká nešťastná, že jsem to udělala…

Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 20:56

„S tímto převzetím do péče je zpravidla spojeno úvodní vyšetření, konzultace apod., které musejí být zaznamenány do Vaší zdravotní dokumentace…“
Zatím mi nic takového nedělal, tak snad mám ještě šanci tedy :/ děkuji moc.

allinka
Kecalka 390 příspěvků 16.07.15 21:51

Nový doktor mi vždycky dával podepsat registrační list. Jinak jsem to teď hodně řešila, další změna je možná za 3 měsíce..

Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 22:05

No, takže bych teoreticky mohla ještě doufat, když mi vlastně nedal nic podepsat ani mi nic neřekl? No, uvidím jak to dopadne, ale radost z toho nemám :(

allinka
Kecalka 390 příspěvků 16.07.15 22:07

A nebral to jako pohotovost? Ale to by chtěl nejspíš něco zaplatit.. Možná by se to dalo zjistit na pojišťovně, ale těžko říct, jak dlouho trvá, než tam tu změnu zaregistrují.

Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 22:11

Děkuji moc za informace. Já k němu jdu ještě teď na kontrolu a pro dokončení neschopenky, tak uvidíme, co mi řekne. Upřímně, říkat mu, že jsem si to rozmyslela se mi nechce, ale co jsem si nadrobila… :oops:

allinka
Kecalka 390 příspěvků 16.07.15 22:14

@Megy33 Tak co už, ukončí se neschopenka, a za jak dlouho zase člověk potřebuje doktora, že… Prostě si pak za nějakou dobu najdeš jiného a půjdeš k němu, tomuhle nemusíš nic už říkat :-)

Megy33
Povídálka 25 příspěvků 16.07.15 22:24

No já ani netuším, zda si karty v takovém případě navzájem posílají poštou nebo ne, jedna známá říkala, že si dokonce snad jen založí novou a tu starou ani nechtějí, což mi přijde takové docela… no, nezodpovědné (kdo ví, co se v takové kartě za ty roky nashromáždí)… a já jsem z toho tak nervózní teď :D že i když tu svou doktorku nemám ráda, tak ty změny nemám ráda víc a nejraději bych u ní zůstala :D oni ti obvodní lékaři stejně stojej všichni za starou bačkoru :/

allinka
Kecalka 390 příspěvků 16.07.15 22:41

@Megy33 Jak už tu někdo psal, chce to kouknout na znamylekar.cz. Já jsem se byla shodou okolností dneska zaregistrovat u nové obvoďačky a ta se mě ptala, kde mám kartu. Pochopila jsem, že si ji vyžádá. Nedávno jsem měnila i gynekologa, toho jsem se na to přímo ptala, a prý že tu starou kartu ani nepotřebuje :-(

Petule030
Kelišová 5859 příspěvků 16.07.15 23:43
@Megy33 píše:
No já ani netuším, zda si karty v takovém případě navzájem posílají poštou nebo ne, jedna známá říkala, že si dokonce snad jen založí novou a tu starou ani nechtějí, což mi přijde takové docela… no, nezodpovědné (kdo ví, co se v takové kartě za ty roky nashromáždí)… a já jsem z toho tak nervózní teď :D že i když tu svou doktorku nemám ráda, tak ty změny nemám ráda víc a nejraději bych u ní zůstala :D oni ti obvodní lékaři stejně stojej všichni za starou bačkoru :/

Já jsem si to taky myslela. Potom jsem sepřestěhovala a byla jsem nucená přejít k mé nové lékařce a nemůžu si ji vynachválit :srdce: Je mladá a nic nechce podcenit, každý prd pro jistotu vyšetří, ale mám k ní důvěru, že nade mnou nemávne rukou, že to nic není. Takže neházet všechny dojednoho pytle! Sice se nemůžu zaručit za všechny mladé lékaře, ale myslím, že ti budou důslednější, tak zkus se poptat na nějakého takového :)

Raduš.ka44
Kelišová 7192 příspěvků 17.07.15 15:20

@Megy33 Karta je majetkem lékaře, on ji musí určitou dobu archivovat kvůli pojišťovně. Ale nový lékař by si měl vyžádat přinejmenším výpis z karty.

Váš příspěvek
Reklama