Změna otce v RL

Anonymní
30.10.20 11:44

Změna otce v RL

Ahojky holky, omlouvám se za anonym. Ale tohle téma prome neni nejlehčí. Začnu od začátku. S ex jsem byla 5 let a mame dcerku když ji bylo 9 měsíců utekl dozahrannici. Po roce a půl jsem si našla přítele se kterým mám syna. Nyní dceři bude 6 let a synovi 3r. Dcera svého biologického otce viděla naposledy před 3lety. On alimenty posílá všechno. Ale ma novou přítelkyni a taky skoro 3 lezou holčičku. No a napsal mi teď po letech ze chce aby si muj přítel napsal dceru na sebe ze on se ji vzdává.. Protože uz ho prej stejně bere jako tátu. Ja doufám, ze je to nějak k pochopení pořád jsem z toho mimo.. Přítel Teda řekl, ze pokud budu souhlasit tak si ji napíše. Každopádně.. Prosím jak se to řeší? Kam jít? ☹️ Tady se asi nenajde nikdo kdo by to tak mel ze? Moc vam děkuju

Příspěvek upraven 30.10.20 v 16:55

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4176
30.10.20 11:49

Ono to není tak jednoduché nechat se vymazat jen proto, že on si to rozmyslel.. 8o předpokládám, že se mu nechtějí už posílat alimenty… Já bych tedy do toho nešla. Však může brát jako ne vlastního tátu tvého přítele, ale nevidím to jako důvod smazat biologického z RL. Jak by si to jako představoval? Že půjdeš na úřad a řekneš, že jeden už otec být nechce, ale cítil by se na to jiný? 8o jednou je to rodný list, má tam své biologické rodiče..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
30.10.20 11:51

Nevím, jak u přítele. Ale u manžela to lze, biologický otec se před soudem vzdá, manžel osvojí a je to. Řeší se to soudně, pokud souhlasí všechny tři strany, není s tím problém. Akorát co já mám informace, tak je vyžadováno manželství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6958
30.10.20 11:53

No, tak pro biootce je to velmi výhodné. Nebude muset platit almenty, tvá dcera po něm nebude dědit, on se nemusí starat… Jeho druhé dítě bude najednou jediný potomek, prostě se zbaví závazku…
Pro současného manžela to bude po dobu trvání vašeho manželství taky fajn - obě děti budou oficiálně jeho, žádné rozdíly.

Jenže je tu ta nepříjemná možnost, že se nedejbože rozvedete. z pohledu současného manžela je to neskutečně nefér situace.
To teď řešíme v rodině a je to sakra nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6958
30.10.20 11:55
@Anonymní píše:
Ahojky holky, omlouvám se za anonym. Ale tohle téma prome neni nejlehčí. Začnu od začátku. S ex jsem byla 5 let a mame dcerku když ji bylo 9 měsíců utekl do Irska. Po roce a půl jsem si našla přítele se kterým mám syna. Nyní dceři bude 6 let a synovi 3r. Dcera svého biologického otce viděla naposledy před 3lety. On alimenty posílá všechno. Ale ma novou přítelkyni a taky skoro 3 lezou holčičku. No a napsal mi teď po letech ze chce aby si muj přítel napsal dceru na sebe ze on se ji vzdává.. Protože uz ho prej stejně bere jako tátu. Ja doufám, ze je to nějak k pochopení pořád jsem z toho mimo.. Přítel Teda řekl, ze pokud budu souhlasit tak si ji napíše. Každopádně.. Prosím jak se to řeší? Kam jít? ☹️ Tady se asi nenajde nikdo kdo by to tak mel ze? Moc vam děkuju

Aha, tak první i druhý otec nejsou tví manželé, ale pouze tví přátelé. :roll: Proč by se ten současný proboha měl zapisovat do rodného listu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
30.10.20 12:07

**Řeší se to osvojením, jak píšou holky výše, podáš návrh vašemu okresnímu soudu, uvedeš všechny kontakty, údaje, kopii RL dítěte, že všichni 3 souhlasíte atd. že nejste s přítelem manželé může soud dost negativně ovlivnit..

já osobně bych tohle neřešila dřív, než by mělo dítě „rozum“, sama bych se dcery pak zeptala, jestli chce být osvojena (je to otázka tak kolem 2-3.třídy zš), do té doby bych to tímto způsobem bio-otci rozhodně neusnadňovala!! jeho motivace je dle mne čistě finanční!! tobě výživné chybět nebude? u zplození jste byli vy dva! a navíc těch pár let, než by mohla říct dcerka sama, se vytříbí i váš současný vztah.. já na místě tvého aktuálního partnera bych to neudělala. Ani můj brácha ve stejné situaci to neudělal. Dcerku vychovával moc hezky (taky od 3let věku) ale osvojení tam neproběhlo, dnes je dospělá a je ráda, nepřišla o své „kořeny“.. a s bio-otcem si vztah časem trochu urovnali.. pokud on není úplná ztracená existence, tak to vidím aktuálně jako příliš velký zásah do práv tvé dcery..

PS : nechceš si s těmi svými „přáteli“ už udělat pořádek!!?? Hele, narychlo jsem mkrla na judikaturu, ale jsem v práci, tak nemám čas se tím hrabat, a to, že jste nyní JEN přátelé-tj. cizí lidi, bude zřejmě velká překážka.. dohledej si tento nález ústavního soudu : ÚS: Zákaz osvojení dítěte partnerem rodiče v nesezdaném soužití
Právní úprava, která de facto znemožňuje osvojení dítěte druhým rodičem u nesezdaných párů, není v rozporu s čl. 10 odst. 2 Listiny ani s článkem 3 odst. 1 Úmluvy o právech dítěte. Toto omezení je dostatečně odůvodněno předpokladem vyšší míry stability manželských párů a zejména lepším zajištěním poměrů dítěte, dojde-li k ukončení soužití jeho rodičů.
podle nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 10/15, ze dne 19. 11. 2015

celkem dost mne při letmém prolítnutí zaujaly body 11 a 12) odůvodnění, se kterými OSOBNĚ PLNĚ SOUHLASÍM :

*11. Vláda České republiky ve svém vyjádření k návrhu poukázala na některé souvislosti návrhu a relevantních rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (dále jen „ESLP“) a vrcholných národních soudů některých evropských zemí. Upozornila, že v oblasti osvojení druhým rodičem (tzv. second-parent adoption) neexistuje v Evropě jednotná praxe, neboť část států umožňuje osvojení druhem či družkou rodiče, zatímco jiné státy tento druh osvojení vyhrazují manželským párům. V této souvislosti vláda odkázala i na případ revidované Evropské úmluvy o osvojení dětí. K samotné tvrzené protiústavnosti napadeného ustanovení zákona o rodině vláda zaujala neutrální postoj s vědomím, že se jedná o mimořádně citlivé téma, které může mít dopad na vnímání tradičních společenských a rodinných vazeb.

12. V případě vyhovění návrhu by podle vlády bylo nutno vyřešit několik otázek. Umožnění osvojení druhovi či družce rodiče dítěte bez podmínky manželství otevírá otázky spojené s kvalitou vztahu, který není „podložen“ existujícím manželstvím. Bylo by nutné vyřešit, jak bude posuzována trvalost a stabilita vztahu rodiče a jeho druha, aby bylo ověřeno, že dítě získá potřebné zázemí a nebude v blízké době vystaveno dalšímu tlaku v podobě rozchodu rodiče a jeho druha. Vláda upozornila, že nyní probíhá diskuze o umožnění osvojení druhým rodičem nesezdaným párům ve Švýcarsku a v rámci ní jsou kladeny otázky stanovení minimální délky existence vztahu mezi rodičem a druhem či družkou a dítětem nebo způsobu prokazování délky vedení společné domácnosti.*

xxxxxxxxxxxxxxxx
takže máš po jakémkoliv vyřizování a dilematu přinejmenším do svatby ;) Prozatím vyřešeno.

Příspěvek upraven 30.10.20 v 12:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
30.10.20 12:09

První je pěkně vychovaný a druhý by byl blbec, kdyby si t dítě zapsal. Takže asi tak. Nechala bych to tak, jak to je. Je to pro tebe a dítě nejvýhodnější už jen z finančního hlediska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
30.10.20 12:10
@Nicole 1234 píše:
První je pěkně vychovaný a druhý by byl blbec, kdyby si t dítě zapsal. Takže asi tak. Nechala bych to tak, jak to je. Je to pro tebe a dítě nejvýhodnější už jen z finančního hlediska.

Teda chtěla jsem říct vychcaný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
30.10.20 12:31

Proc vymazat z RL? Nechte to tak, jak to je, stejne se s dcerou nevyda a alimenty posila. Se nedejboze rozejdete a nynejsi manzel bude platit na,,cizi" dite. To by byl pekny odvazlivec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12193
30.10.20 12:40
@Anonymní píše:
Ahojky holky, omlouvám se za anonym. Ale tohle téma prome neni nejlehčí. Začnu od začátku. S ex jsem byla 5 let a mame dcerku když ji bylo 9 měsíců utekl do Irska. Po roce a půl jsem si našla přítele se kterým mám syna. Nyní dceři bude 6 let a synovi 3r. Dcera svého biologického otce viděla naposledy před 3lety. On alimenty posílá všechno. Ale ma novou přítelkyni a taky skoro 3 lezou holčičku. No a napsal mi teď po letech ze chce aby si muj přítel napsal dceru na sebe ze on se ji vzdává.. Protože uz ho prej stejně bere jako tátu. Ja doufám, ze je to nějak k pochopení pořád jsem z toho mimo.. Přítel Teda řekl, ze pokud budu souhlasit tak si ji napíše. Každopádně.. Prosím jak se to řeší? Kam jít? ☹️ Tady se asi nenajde nikdo kdo by to tak mel ze? Moc vam děkuju

Ty chces sve dite obrat o vyzivne? To je fajn, ze vy ty penize nepotrebujete, muzes je dceri setrit. :palec:
Ty chces vlastni dite „okrast“ o dedictvi po biootci? Proc? 8o

V pripade, ze se se soucasnym partnerem rozejdete, jsi pripravena se s nim dohadovat o vyzivne na pro neho nebiodceru? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
30.10.20 12:41

To je od něj moc chytrý přestane platit alimenty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
30.10.20 12:44

Tvůj ex je vymočený jako díra do sněhu :zed:
A tvůj současný je blázen, pokud do toho půjde. Mám podobný případ v širší rodině, chlap adoptoval 2 děti, které měla jeho žena se svým ex, za rok se rozvedli a ona se vrátila ke své u ex a bio otci dětí. Adoptivní táta platil x let a nepomohla mu ani svěcená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7557
30.10.20 13:03

Vzhledem k tomu, ze jsou alimenty ze zahranici temer nevymahatelne, tak muze prestat platit ze dne na den tak jako tak. Spis jde o budouci dedictvi pro dceru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
30.10.20 13:15

@cecetka ano, taky bych je dceři šetřela, když se bez nich zakladatelka evidentně obejde :lol:.. Hele, stejně dokud nebude vdaná, NIC takového nevyřídí, viz. výše Nález ústavního soudu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6004
30.10.20 13:30
@Anonymní píše:

Ne, nemyslim si, ze tady se najde nekdo kdo to ma podobne jako ty.
Vetsina lidi, kteri pouzivaji rozum si nedelaji deti s prateli.

Druhy pritel se kterym mas dite si te nevzal, ale uz by osvojoval cizi, hm :think: A kdyz to s nim neklapne, tak 3. tatinek bude osvojovat, ty predchozi dve od tech 2kamaradu, nebo jak jako? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama