Změna rodičovské dovolené

5.4.17 17:37

Změna rodičovské dovolené

Dobrý den všem,
prosím o radu. Jsem na mateřské s druhou dcerou, která dovrší na konci srpna tří let. Řodičák jsem měla vypočítaný na 3 roky a tak by mi poslední výplata příspěvku měla dorazit v červenci. A teď oč mi jde, dcera se zatím jeví jako nepřipravená na školku, je to pořád ještě mimino a zároveň nemám jistotu, jestli by se do nějaké školky vůbec dostala, když je až na konci srpna. Zvažuji tedy prodloužení rodičovské… A teď dotazy…Hledám si práci, až seženu, můžu potom při mateřské pracovat? Až se malá bude na školku připravena, budu jí smět do té školky dát, když budu ještě na rodičáku, popř. bude pro ní školka omezená jen na několik hodin denně? Něco už jsem si o tom našla na netu, ale chci se opravdu ujistit.
Díky za každé info, dost to spěchá, tu změnu musím udělat, co nejdřív.
Michala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5.4.17 17:42

@Mishi105 nejsi na dovolené, pobíráš sociální dávku rodičovský příspěvek. Ten lze proudloužit do 4 let věku dítěte. Docházka do MŠ ani příjem se nesledují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
5.4.17 17:44

@Mishi105 vše ti řeknou na pracaku. Pracovat můžeš bez omezení, ale školka nějak omezena je… Hodiny přesně nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
5.4.17 17:46

Školka se sleduje, protože dostavas peníze na to, aby ses o dítě starala a ne ho dávala do školky… Je to sice postavený na hlavu, ale je to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25829
5.4.17 17:46
@Mimis2017 píše:
@Mishi105 vše ti řeknou na pracaku. Pracovat můžeš bez omezení, ale školka nějak omezena je… Hodiny přesně nevím…

Omezená je do dvou let věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25829
5.4.17 17:48
@Mimis2017 píše: Školka se sleduje, protože dostavas peníze na to, aby ses o dítě starala a ne ho dávala do školky… Je to sice postavený na hlavu, ale je to tak.

Prosím tě neplaš jí nesmyslama. Školka se sleduje do dvou let věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 17:49

Bábrdl Takže, když dcera se už přes druhý rok přehoupla, omezení tam není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25829
5.4.17 17:50
@Mishi105 píše:
Dobrý den všem,
prosím o radu. Jsem na mateřské s druhou dcerou, která dovrší na konci srpna tří let. Řodičák jsem měla vypočítaný na 3 roky a tak by mi poslední výplata příspěvku měla dorazit v červenci. A teď oč mi jde, dcera se zatím jeví jako nepřipravená na školku, je to pořád ještě mimino a zároveň nemám jistotu, jestli by se do nějaké školky vůbec dostala, když je až na konci srpna. Zvažuji tedy prodloužení rodičovské… A teď dotazy…Hledám si práci, až seženu, můžu potom při mateřské pracovat? Až se malá bude na školku připravena, budu jí smět do té školky dát, když budu ještě na rodičáku, popř. bude pro ní školka omezená jen na několik hodin denně? Něco už jsem si o tom našla na netu, ale chci se opravdu ujistit.
Díky za každé info, dost to spěchá, tu změnu musím udělat, co nejdřív.
Michala

Pleteš si dva termíny „rodičovská dovolená“ - tzn. dovolená (omluvená) absence na pracovišti. Ta se týká zaměstnaných lidí.

A čas, během kterého pobíráš rodičovský příspěvek. V té jsi teď ty. Můžeš klidně pracovat, hledat práci, dát dítě do školky, rozložit si vyplácení (toho, co ti zbývá)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25829
5.4.17 17:50
@Mishi105 píše:
Bábrdl Takže, když dcera se už přes druhý rok přehoupla, omezení tam není?

Ne, není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18973
5.4.17 18:18

@Mishi105 Hlavně si pores, Pokud doberes RP v srpnu, jak to pak, az budes fo ma zadarmi, budeš mít se zdravotním pojištěním. Protože na RD jsou jen zaměstnání a je maxi do 3 let veku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:19

@Mimis2017 docházka do mš je omezena do2 let dítěte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18973
5.4.17 18:22
@matkabagristy píše:
@Mimis2017 docházka do mš je omezena do2 let dítěte ;)

A pro děti, jejíž rodič je doma jako osoby pečující o dítě do 7 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:29
@Svistice píše:
A pro děti, jejíž rodič je doma jako osoby pečující o dítě do 7 let.

ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama